Accent Era 1.5 CRDI yazılım geliştirme süreci

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
28
Aydın / Bursa
Marka
Renault
yok senın ıcın demedım onu ben yanlıs anlama lutfen arada bır gelen oluyorda hangı baslık olursa olsun ayda bır gırıp sunu alın deyıp cıkan vallahı o kafayı anlamaya calısıyorumda :D
Yok abi yanlış anlamadım , kullanan olarak bizim açıklama yapmamız lazımdı oraları kaçırmışım artısı da var eksisi de bunları belirtmeden önermek insanlara hata olur :)

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
beyler araba ASD(şahinlerden hatırlayın :D) oldu artık...
#Yapılan değişiklikler
-3000+ Devir sonrası enjeksiyon açılarını yükselttim.
-Daha fazla performans, piston içi daha fazla basınç. Daha iyi yanma.
-EGR'nin çalıştığı devirlerde(alt devirler) emisyon dolayısıyla olan retarding timing olayını düzelttim.
-Bu da o devir aralığında daha fazla performans, daha az yakıt, daha az duman. Negatif yönü ise fazla NOx gazı salınmasına neden oldu.
-Tüm haritalar 65mg yakıtı destekler hale getirildi.
-Maf haritası 1600mbar destekler duruma getirildi.
-Vites tork limitleri 400nm'ye çıkarıldı.
-Hız limitini tekrar 180e aldım.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
beyler araba ASD(şahinlerden hatırlayın :D) oldu artık...
#Yapılan değişiklikler
-3000+ Devir sonrası enjeksiyon açılarını yükselttim.
-Daha fazla performans, piston içi daha fazla basınç. Daha iyi yanma.
-EGR'nin çalıştığı devirlerde(alt devirler) emisyon dolayısıyla olan retarding timing olayını düzelttim.
-Bu da o devir aralığında daha fazla performans, daha az yakıt, daha az duman. Negatif yönü ise fazla NOx gazı salınmasına neden oldu.
-Tüm haritalar 65mg yakıtı destekler hale getirildi.
-Maf haritası 1600mbar destekler duruma getirildi.
-Vites tork limitleri 400nm'ye çıkarıldı.
-Hız limitini tekrar 180e aldım.
Ama demedim mi? Fren lazım demedim mi? :D

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
@Iskender™ direksiyon kitlenmesiyle ilgili bilgin var mı ? Düşük hızlarda dönerken elektronik direksiyon bir anda devre dışı kalıyor, taş kesiliyor direksiyon. Aç kapa yapınca düzeliyor. Kronik dediler, direksiyon kutusu değişecek dendi o da bin lira neredeyse. Yazılımsal olma ihtimali nedir ? EPS (Electric Power Steering) sorunu nihayetinde. Veya tek ben mi yaşıyorum bunu ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@Iskender™ direksiyon kitlenmesiyle ilgili bilgin var mı ? Düşük hızlarda dönerken elektronik direksiyon bir anda devre dışı kalıyor, taş kesiliyor direksiyon. Aç kapa yapınca düzeliyor. Kronik dediler, direksiyon kutusu değişecek dendi o da bin lira neredeyse. Yazılımsal olma ihtimali nedir ? EPS (Electric Power Steering) sorunu nihayetinde. Veya tek ben mi yaşıyorum bunu ?
Accent'te mi?

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
Marka
Bugatti
knk ben onu ehliyeti aldığım getzde yaşadım :D ama sorunun çözümünü bilmiyorum :D yazılımsal değil knk...

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Ben de sembolde aynı sorunu yaşıyorum. Direksiyonu düz bırakmayınca taş gibi oluyor. Ne kadar kontak aç kapa düzelmiyor. Yolda giderken kendi kendine düzeliyor. Çok tehlikeli bir şey

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Eps için serviste 1800TL tutuyor galiba , Halamlar geçenlerde değiştirdiler . Maalesef kronik eralarda .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Aynen, Era.

Eps için serviste 1800TL tutuyor galiba , Halamlar geçenlerde değiştirdiler . Maalesef kronik eralarda .

O hızlarda patlasam çıkacak masraf 2000 zaten. He yüksek hızda hiç yaşamadık ama olurda virajda kitlenirse de helvamı yersiniz ne yapayım. :D

Kitlenme dediğimiz ağırlaşma zaten, belirli bir açıda tutulup kalma diye bir olay yok. O da öldürmez inşallah ne diyelim. :D

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aynen, Era.

O hızlarda patlasam çıkacak masraf 2000 zaten. He yüksek hızda hiç yaşamadık ama olurda virajda kitlenirse de helvamı yersiniz ne yapayım. :D

Kitlenme dediğimiz ağırlaşma zaten, belirli bir açıda tutulup kalma diye bir olay yok. O da öldürmez inşallah ne diyelim. :D
Bildiğim kadarıyla direksiyon hidrolik. Doğru muyum? Doğruysam açı sensörü veya hidrolik pompası olabilir. Hidrolik değilse bu msj iptal :D

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bildiğim kadarıyla direksiyon hidrolik. Doğru muyum? Doğruysam açı sensörü veya hidrolik pompası olabilir. Hidrolik değilse bu msj iptal :D
Elektrikli veya elektrik destekli diye geçiyor sanırım.
Okudum biraz, direksiyonla ilgili ses veya diğer sorunlara ulaşmak için bütün alt takımı indirip direksiyon kutusuna ulaşmak gerekiyormuş. Zahmetli iş yani. Arabadaki tek elektronik şey o ve onunda kronik arızası var sanırım. :D

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
Marka
Bugatti
Elektrikli veya elektrik destekli diye geçiyor sanırım.
Okudum biraz, direksiyonla ilgili ses veya diğer sorunlara ulaşmak için bütün alt takımı indirip direksiyon kutusuna ulaşmak gerekiyormuş. Zahmetli iş yani. Arabadaki tek elektronik şey o ve onunda kronik arızası var sanırım. :D
Eps , elektrikli direksiyon olması lazım .

elektronik+hidrolik direksiyonmz :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım