Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet@81

Düz Yol Gazcısı
22 Nis 2018
7
13
145
Bende 2014 passat tdi dsg kullanıcısıyım.Yaklaşık 1 aydır 2. Viteste gelen öğütme sesi aracımdan gelmekte.Birde bu sesten daha önce gaza bastığımda araçta yığılma olmakta yani tam olarak hızlanmada gecikme olmaktaydı.Aracı servise götürdüğümde bana herhangi bir sıkıntısının olmadığını ama lastikler ömrünü doldurduğu için değişmemi önerdiler.Ne alaka diyeceksiniz.Sesin öğütme sesinin lastik kaynaklı olacağını düşündüler.Bende sanayide nu işten anlayan birine götürdüm.Aracı kullandığında şanzımandan olduğunu söyledi.Serviste anladığım kadarıyla işini hakkıyla yapan tecrübeli elaman bulunnamakta.Eğitimleri ustalıkları çok iyi değil.Doğuş otoyu aradım.Durumu izah ettikten sonra bana servis randevusu hem de çok hızlı bir şekilde oluşturdular.Sanırım şanzıman değişecek.Tabii garanti süresi 2 sene olduğu için iyi niyetten ne kadar alırlar bilemiyorum.Aracı sıfır aldım şu an 71000 de daha 4000 kilometre bakımına var . Sanırım bir daha vw ve onun benzeri Audi almayacağım.Ki Audi almayı düşünüyorduk 2 araba olarak.Bundan sonra Mercedes yada Volvo.Şimdi bir sürü masraf çıkaracaklar.Yaptırdığım gibi satacağım bundan sonra da kimseye önermeyi düşünmüyorum bu aracı (VW)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
DSG'yi karalamak bu kadar basit olunca piyasada problemli şanzıman olarak anılması çok normal :)
Not : Yazdıklarım DSG'nin problemi veya problemsiz bir şanzıman olduğunu savunmak için değil, tamamen kulaktan dolma bilgilerle veya ön yargı ile yazı yazanlara ithafendir

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
listede bmw yok, ZF8 cok iyidir, ayrica DSG degil butun cift kavramalari potansiyel sorun olarak gordugum icin (calisma prensibini sevmedigimden dolayi) mercedesi de elerim, listedeki 2 secenek arasindaysak tork konvertorlu volvo alir.

Son düzenleme:

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
listede bmw yok, ZF8 cok iyidir, ayrica DSG degil butun cift kavramalari potansiyel sorun olarak gordugum icin (calisma prensibini sevmedigimden dolayi) mercedesi de elerim, listedeki 2 secenek arasindaysak tork konvertorlu volvo alir.

Mercedes in çift kavramasına CVT yi tercih ederim, o kadar kötü bir şanzıman.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım