"12 MK2 Leon TDI

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Herkese merhabalar, aracı alalı 1 seneyi geçti artık konusunu açma vakti geldi. Araç klasik style paket MK2 Leon 1.6 TDI DSG
90.2xx de aldığım aracımla, bugüne kadar 20.000 km yol yaptım ve 2 defada piste çıktım.

Yakıt Tüketimi: ne söylesem bana göre az yakıyor... Günlük 100 kilometreye yakın yol yapıyorum. sabah Şişli Fulya'dan çıkış Şile yolu ardından Paşaköy- Kurtköy yolu üzerinden Akfırata gidiş, dönüşte ise TEM üzerinden yine 1.Köprüden Fulya'ya gazlamayıp sakin kullanımda 120 km/h civarı hızla 5.2 lt/100 km yol bilgisayarının gösterdiği Yakıt tüketimi (Klima açık). Gazladığım zamanlarda ise yol bilgisayarı 7 litre civarı gösteriyor. Şehir içi çok sıkışık trafikte ise 5.8 lt gösteriyor.

Bu güne kadar yaptığım ekstralar;
-MGRemaps Stage 1 Yazılım EGR ve DPF İptali yapıldı.
-Görünüş olarak spoiler, difizör, egzoz ucu ve arka tampon ve aynalar mat siyah kaplandı.
-Eibach Prokit 3.5 cm Yay ve Koni Sarı Spor Amortisör takıldı.

Ilerde Yapacağım Ekstralar
-DSG nin kavraması hayata elveda etti en kısa sürede yenisiyle değişecek
-17" Jant Lastiğe geçiş yapılacak
-Spacer takılacak
-İç Aydınlatmadaki ampulleri komple Led ampulle değiştiricem
-Cupra ön tampon, Marşpiyel, FR arka tampon takılacak
-yine FR larda olan LED Arka Stop bulabilirsem takmayı düşünüyorum
- Çok Gürültülü olmayan bir ekzoz sistemi yapılabilir

Evet, şimdilik bu kadar aklımdakiler, ufak ufak topluyorum parçaları sonunda güzel bir şeyin ortaya çıkmasını umut ediyorum.

ojMNyR.jpg

2r0oOE.jpg

ZZyzno.jpg

LyjrpJ.jpg

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
güncel olsun...
aynadaki yarım siyah folyo ve ön jantlardaki plastidip söktüm
kış mevsimi geçtikten sonra, 17 inçlik jantlara geçiş yapacağım ve birkaç parçayı boyatacağım
belli değil ama önümüzdeki haftalarda hybrid turbo yaptırabilirim

Ekli dosyalar

• IMG-20171014-WA0023.jpeg
    IMG-20171014-WA0023.jpeg
    954.3 KB · Görüntüleme: 356
  • 21151591_10213465201280895_5047579793704870022_n.jpg
    21151591_10213465201280895_5047579793704870022_n.jpg
    104.1 KB · Görüntüleme: 332
Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni kasa leon'u ne kadar sevmiyorsam, bu kasa leon'u da o kadar seviyorum. Gerçekten güzel ve kaliteli bir altyapısı var. Deneyimlediğim Tsi motorla beraber oldukça tatmin edici bir sürüş yaşatabiliyor. Kazasız, belasız günlerde kullanın inşaallah hocam.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Gözümde egr ve dpf iptal dizeller
hqdefault.jpg

No offense ama şu attığım fatih kamyonların sağından solundan geçmek istemeyiz egzosundan çıkan kurşunudur kurumudur arabanın boyasına zarar verir içeri kötü kokar sağlığımıza zarar verir diye.Bunu neden yanınızda taşıyasınız anlam veremiyorum.Siz neden yaptınız arabacı birinden duymak isterim?

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Gözümde egr ve dpf

Öncelikle 'arabacı' biri değilim o terimi de pek sevmem. Fakat, arabanın üstünde biraz apaçi ürünler vardı, kabul. Onları da söktüm. Şuan spoiler ve jantlar var ekstra olarak.

DPF EGR iptaline gelince, kendi otomobilim için konuşuyorum.
Yazılımla beraber onları da iptal ettik. İptallerinden sonra stock olmasına oranla, hem yakıt tüketiminde düşüş hemde performans artışı oldu.
Duman içinse, durmadan kara tren gibi dolaşmıyorum. 3000 devirden sonra atmaya başlıyor (birde enjektörde sıkıntı var kronik cay motor arızasıo_O ), Malum mazot fiyatlarından sonrada olabildiğince ekonomik kullanıyorum ve çok gazlamıyorum.

dipnot:he arkamdan saçma sapan gelen biri varsa da veriyorum dumanı.:D

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
plastı dıp yapmıstım jantlara ama cok uzun sureler kalmamıstı sokmek zorunda kalmıstım. tekrar yapasım vardı ama bu yontem malıyetlımıdır tavsıye edermısınız

Jantların durumuna göre değişiyor fiyatı. Kalyon Garage Sultanbeyli de yaptırdım isterseniz arayıp konuşun.
Zaten plasti dip gibi soyulan bir kaplama değil. Yapılışı da önce jant mat siyaha boyanıyor,üstüne transferle desen yapılıp vernik atılıyor.

MG-Remaps sticker 10 hp :)

sökeli çok oldu:), arkada sadece istanbulpark stickerı var.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Jantların durumuna göre değişiyor fiyatı. Kalyon Garage Sultanbeyli de yaptırdım isterseniz arayıp konuşun.
Zaten plasti dip gibi soyulan bir kaplama değil. Yapılışı da önce jant mat siyaha boyanıyor,üstüne transferle desen yapılıp vernik atılıyor.

sökeli çok oldu:), arkada sadece istanbulpark stickerı var.
valla plastı dıp ıle ben arabanın ufak bır kenarına motıf yapmıstım uzun sure kalmıstı. arkadasın jant gobegını boyamıstık oda kalmıstı. ama ben janta yapınca hafıf hafıf soyulmalarıda olmustu o yuzden acaba tekrar plastı dıp yapmasam mı dıye dusunuyorum. bır sorayım oraya fıyat ama jantlarımın durumu felaket oda var :D

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
valla plastı dıp ıle ben arabanın ufak bır kenarına motıf yapmıstım uzun sure kalmıstı. arkadasın jant gobegını boyamıstık oda kalmıstı. ama ben janta yapınca hafıf hafıf soyulmalarıda olmustu o yuzden acaba tekrar plastı dıp yapmasam mı dıye dusunuyorum. bır sorayım oraya fıyat ama jantlarımın durumu felaket oda var :D

ben 3 defa boyadım plasti diple, 3'ü de atmadı hep ben söktüm. 16'' jantlarım da hala duruyor, hatta sıkıntısı yok.
https://www.instagram.com/kalyongarage/ öne çıkanlarda ki jant benim sağ ön jantım kaza yapınca o hale geldi :( ondan beter değildir

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım