Red Dragon : 2016 Model Leon FR 1.4 Ecotsi 150 HP Manuel

Kenan Mert GÜN

Senkromeççi
15 Ağu 2019
17
32
70
34
Marka
Seat
Merhabalar,

Eminim ki bu forumdaki herkes, benim gibi araba tutkunudur. Kendi aracımızı anlatırken gözlerimiz parlaya parlaya, bir başkasının arabasını da dinlerken meraklı gözlerle bakıyordur. Benim ilk arabam olması, çok cefalar çekerek ve kredilerle boğuşarak alan birisi olarak gözümdeki ve gönlümdeki yerini tahmin bile edemezsiniz.

Herkesin olduğu gibi benimde bir araba hayalim vardı. Aslında bu hayale ben Highline Rline Kırmızı Benzin Manuel bir Golf 7 ile başladım. Maddi durumlar sebebiyle 2. tercihim olan Leon FR a yöneldim. Leon FR'ı başta 2. el olarak düşünmeme rağmen yakın fiyatlardan ötürü sıfır almanın daha mantıklı olduğuna karar verdim. Benim bu kararım 2017 Mart ayında olduğu için kasa makyaj görmüştü ve makyajsız kasa fr bulmak gerçekten zor oldu. Doğuşta, erya da ve daha bir çok yeri aramama rağmen ellerinde olmadığını söylediler. Bende şehir dışına baktım mecbur. Uzun telefon trafikleri sonucunda Çanakkale AVEK de 2 adet Leon FR buldum. 1 i manuel 1 i de otomatikti. Ben tabi hemen manueli tercih ederek satın alma aşamalarını aracı bile görmeden yaptım. Otomatik olanı beyaz ve sıfır opsiyonlu bir araçtı. Manuel yani benim aldığım araç ise tam tersine istediğim şekilde ; kırmızı, 150 gb, büyük ekranlı ve 30/1 performans jantlı idi. Bu bir insanın kısmetinden başka birşey değildi benim gözümde. Aracı Çanakkale'den alıp İstanbula getirdik ve benim ilk araba maceram başladı..

Araca ilk 1.5-2 yılda birşey yapamadım ama yaklaşık 1 yıldır özveri ve emekle kendi zevkime göre yapmaya başladım çok şükür..

Yapılan işlemler ;

- Bostancı ERYA Faturalı Orjinal Cupra Ön ve Arka Tamponlar
- Tuning Garage' dan Eibach 3.5 cm lik Prokit spor yay
- Powershop' dan STGX marka Önler 12 mm ve Arkalar 15 mm olan Spacerlar
- İskender Egzozda yapılan katalizörden itibaren yapılan spor orta susturucu ve son susturucu iptali ile çift çıkış yapıldı. Steel Marka Egzoz uçlarıyla tamamlandı.
- Extreme Tuningden alınan ön lip
- Tuning Garage da yapılan Spoiler ve çıtaları ile Bmwlerdeki bıçak lip ile yapılan marşpiyel uygulaması
- Tanzer Cam Filmi Merkezinde yapılan ön yan camlara Llumarr ATR 30 ve cam tavana ATR 20 cam filmi uygulaması
- Ön ve arka Farlar için karartmalar yapıldı.
- Aynalar, Seat Logoları ve iç trimler Piano black kaplaması yapıldı.
- Bagaj Kapağındaki Leon ve FR yazıları sökülerek Doğuş maslaktan alınan orjinal Siyah Cupra yazısı uygulandı.

Yapılacak işlemler ;

- Karartmalı arka camların üzerine Cam filmi
- Seramik Kaplama
- Ön kaput koruma filmi
- Carbon alkantara direksiyon, alkantara vites körüğü ve alkantara el fireni kaplaması
- Orjinal Cupra manuel vites topuzu
- Leon Hayalet gösterge
- Kırmızı emniyet kemeri uygulaması
- Orjinal Cupra ön lip
- Paşaoğlu Soft Yazılım
- Duruma göre alınacak bir Oz Racing veya Konig marka Jant
- Öndireklere uygulanacak bir Focal Mid takım ile amfili sistem

Bu yapmayı planladığım işlemlerin süresi tabiki belli olmamakla beraber yavaş yavaş keyifli şekilde uygulamayı düşünüyorum. Tabiki Allah sağlık sıhhat verdiği sürece..

Aracı aldığımdan beri Seatclubworld grubuna üyeyim. Scw Anadolu çatısı altında buluşmalar yapmakta ve etkinlikler düzenlemekteyiz. Tam anlamında bir aile olduğumuzu söyleyebilirim. Allah bozmasın.

Son olarak bu uzun yazıyla sizleri sıktıysam affola, hakkınızı helal edin. Leon hakkında sormak istedikleriniz ve edinmek istediğiniz bilgiler olursa elimden geldiği kadar yardımcı olurum. Okuduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Saygılarımla,
Kenan Mert GÜN

WhatsApp Image 2019-09-08 at 17.12.00.jpeg

WhatsApp Image 2019-09-08 at 17.11.59(1).jpeg

WhatsApp Image 2019-09-08 at 17.11.58.jpeg

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Orjinalini görseydim muhtemelen daha çok heyecanlanırdım.Yapılan işlemler iyi fakat artık herkes yaptırınca albenisi benim gözümde kaybetti.Bana hitap etmiyor ama hatrı sayılı bir sürü işlem,bir sürü emek dökülmüş hakkını vermek lazım elinize sağlık.Kazasız belasız kullanın.

Kenan Mert GÜN

Senkromeççi
15 Ağu 2019
17
32
70
34
Marka
Seat
Orjinalini görseydim muhtemelen daha çok heyecanlanırdım.Yapılan işlemler iyi fakat artık herkes yaptırınca albenisi benim gözümde kaybetti.Bana hitap etmiyor ama hatrı sayılı bir sürü işlem,bir sürü emek dökülmüş hakkını vermek lazım elinize sağlık.Kazasız belasız kullanın.
Herkes arabasını görmek istediği gibi yapıyor, kimisi de orjinal olarak görmek istiyor. Tercih meselesine göre kimisi de motorunu güçlendiriyor. Zevkler doğrultusunda herkes aracını özelleştiriyor. Modifiye yapılan Leonlar yapılmayanlardan fazla olduğu için bu düşünce yapınız normal, yorumunuz için teşekkür ederim. Amin. Allah hepimiz araçlarımızı kazasız belasız sağlıklı sıhhatli kullanmasını nasip etsin. :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Aracınız gayet güzelmiş zaten sıfırdan beri sizde olduğu için kafanız rahat kullanırsınız. Eğer eleştiri kabul ediyorsanız söyleyeceğim tek şey araba çok fazla siyah detay içeriyor benim biraz gözüme battı. Far ve stopların parlak görüntüsünü daha çok beğendiğim için öyle gelmiş olabilir, siz böyle beğeniyosanız gerisi önemsiz :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Herkes arabasını görmek istediği gibi yapıyor, kimisi de orjinal olarak görmek istiyor. Tercih meselesine göre kimisi de motorunu güçlendiriyor. Zevkler doğrultusunda herkes aracını özelleştiriyor. Modifiye yapılan Leonlar yapılmayanlardan fazla olduğu için bu düşünce yapınız normal, yorumunuz için teşekkür ederim. Amin. Allah hepimiz araçlarımızı kazasız belasız sağlıklı sıhhatli kullanmasını nasip etsin. :)

Aynen tam düşündüğünüz gibi,en güzel araba,size en güzel görünen arabadır bana kalırsa.Bu şekliyle pist aracı gibi görünüyor aslında,hırçın ve agresif :) Tekrardan Allah kaza bela vermesin,tekerinize taş değdirmesin hocam.

Kenan Mert GÜN

Senkromeççi
15 Ağu 2019
17
32
70
34
Marka
Seat
Aracınız gayet güzelmiş zaten sıfırdan beri sizde olduğu için kafanız rahat kullanırsınız. Eğer eleştiri kabul ediyorsanız söyleyeceğim tek şey araba çok fazla siyah detay içeriyor benim biraz gözüme battı. Far ve stopların parlak görüntüsünü daha çok beğendiğim için öyle gelmiş olabilir, siz böyle beğeniyosanız gerisi önemsiz :)
Aynen öyle sıfır alığım için kafam rahat zaten uzun süre satmayacağım için keyfime göre değerlendiriyorum. Sadece jantların öne çıkması hoşuma gidiyor. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. :)

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Maşallah araca çok iyi kombinasyon almışsınız manuel bulmak zor 150act olanlarda. Benimde hayalimde bulunan bi araç ama Sport Coupesi. 5 kapılısını her yerde görür olduk çünkü f/p aracı tam. Sizinde golf r line hayaliniz bir gün umarım gerçek olur allah kaza bela vermesin. @Toprak38 dediği gibi araç fazla siyah detay içeriyor kendi zevkiniz tabi ama gri tonlarınıda denemenizi öneririm.

Kenan Mert GÜN

Senkromeççi
15 Ağu 2019
17
32
70
34
Marka
Seat
Maşallah araca çok iyi kombinasyon almışsınız manuel bulmak zor 150act olanlarda. Benimde hayalimde bulunan bi araç ama Sport Coupesi. 5 kapılısını her yerde görür olduk çünkü f/p aracı tam. Sizinde golf r line hayaliniz bir gün umarım gerçek olur allah kaza bela vermesin. @Toprak38 dediği gibi araç fazla siyah detay içeriyor kendi zevkiniz tabi ama gri tonlarınıda denemenizi öneririm.
Evet coupesinin ayrı bir havası var kullanmıştım çok tatlı oluyor. İnşallah bakalım bundan sonraki hedefim Golften çok Arteon olacak gibi, Amin inşallah cümlemize :)

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Kazasız, belasız, güzel günlerde kullanın. benim tek eleştirim far karartmanın folyo ile yapılanına. özellikle ön fardakiler hem görüntü olarak hoş durmamış hem de aydınlatmanızı etkileyecektir.
arkada da tamamen karartma yerine son zamanlarlda yapılan stop çevresine folyo ile çerçeve yapılsa çok da şık durur bence.

Kenan Mert GÜN

Senkromeççi
15 Ağu 2019
17
32
70
34
Marka
Seat
Kazasız, belasız, güzel günlerde kullanın. benim tek eleştirim far karartmanın folyo ile yapılanına. özellikle ön fardakiler hem görüntü olarak hoş durmamış hem de aydınlatmanızı etkileyecektir.
arkada da tamamen karartma yerine son zamanlarlda yapılan stop çevresine folyo ile çerçeve yapılsa çok da şık durur bence.
Teşekkür ederim. 🙂 Ön farlardaki karartma aydınlatmamda en ufak eksiltme yaşatmadı ya da farkedilmeyecek kadar az azalmıştır. Arka stoplarımda çerçeve olarak folyo yapılı şuanda 👍

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım