Değişik Bir Lastik Problemi

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Stepnenin ölçüleri ne ki ? Almayı düşündüğün lastikler ölçüleri benzer mi ?

Birebir ölçüleri :D zaten ben orijinal ebada geçmeye çalışıyorum bu saçma ebattan kurtulup :D

Orijinal ebat 175/65 R14 buna takmışlar 185/55 R14

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Birebir ölçüleri :D zaten ben orijinal ebada geçmeye çalışıyorum bu saçma ebattan kurtulup :D

Orijinal ebat 175/65 R14 buna takmışlar 185/55 R14
O da olabilir. Normal şartlarda araçların ön kısımları motordan dolayı daha ağır olduğundan arkaya oranla yere bir miktar daha yakın olur. Haliyle lastiği önce oraya tak dene derdim ama senin yaylar preslendiği için ilk sayfada attığın görsele göre ön - arka eşitlenmiş gibi duruyor. Yanılıyor muyum ? Eğer öyleyse stepneyi arkaya taktır ve birilerini oturtup aracı dene.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
O da olabilir. Normal şartlarda araçların ön kısımları motordan dolayı daha ağır olduğundan arkaya oranla yere bir miktar daha yakın olur. Haliyle lastiği önce oraya tak dene derdim ama senin yaylar preslendiği için ilk sayfada attığın görsele göre ön - arka eşitlenmiş gibi duruyor. Yanılıyor muyum ? Eğer öyleyse stepneyi arkaya taktır ve birilerini oturtup aracı dene.

Hemen hemen eşit ön ve arka , öne takıp deneyeceğim bir bakayım sonuç ne olacak

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hemen hemen eşit ön ve arka , öne takıp deneyeceğim bir bakayım sonuç ne olacak
Tamam. Önce öne takıp kasis, çukur ve biraz da şehir içi hızlardan az daha yükseğiyle dene. Eğer sürtmezse arkaya taktır ve 2-3 kişi oturtup bir de öyle dene. Bakarsın ön sürtmez ama arkaya birilerini oturtunca sürtme yapabilir.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Madem yaylar çok kötü, madem çok bütçe yok, ucuz yollu yükseltme çalışmalarına ne dersin? Yay ne kadar dayanır bilemem ama pressle kısalan yay uzuyor da veya takoz ile 2-3cm yükseltirsin. Tabi bu dediklerim sürterse, alır takarsın sürtmezse hiç uğraşmazsın

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Madem yaylar çok kötü, madem çok bütçe yok, ucuz yollu yükseltme çalışmalarına ne dersin? Yay ne kadar dayanır bilemem ama pressle kısalan yay uzuyor da veya takoz ile 2-3cm yükseltirsin. Tabi bu dediklerim sürterse, alır takarsın sürtmezse hiç uğraşmazsın

Bütçemi lastiğe kullanmak istedim , çünkü bu lastiklerle can sağlığım yok gibi hissettim zaten abssiz bir araç bari güzel bir lastik olsun diyerek yola çıktım frenlerim tamam sorun yok disk yeni balata düzgün ama lastik en ufak frende ötmeye başlıyor bile , kızaklama yok yanlış olmasın 😂

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bütçemi lastiğe kullanmak istedim , çünkü bu lastiklerle can sağlığım yok gibi hissettim zaten abssiz bir araç bari güzel bir lastik olsun diyerek yola çıktım frenlerim tamam sorun yok disk yeni balata düzgün ama lastik en ufak frende ötmeye başlıyor bile , kızaklama yok yanlış olmasın 😂
Zaten bu aldığı lastiğin üstüne yaparsın yükseltmeyi demiştim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Lastiği bozma, gerekirse yayları orijinale çevirtirsin. :) Bahaneyle araba bi kendisine gelir

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Araba yaylarşa oynanıp pıstırılmış ya, onu orijinale çevirirsen aracın dengesi biraz toparlar diyorum. Özellikle arkalara benzinli binek yayları takıp önleri de orijinal 1.7 yaylarına çevirirsen, yol tutuş olarak faydasını görürsün diye düşünüyorum.

• Wow
Tepkiler: S.Asil

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Araba yaylarşa oynanıp pıstırılmış ya, onu orijinale çevirirsen aracın dengesi biraz toparlar diyorum. Özellikle arkalara benzinli binek yayları takıp önleri de orijinal 1.7 yaylarına çevirirsen, yol tutuş olarak faydasını görürsün diye düşünüyorum.

Uygun olursa elbette olur :) şimdi parça fiyat listesi çıkarmam lazım hem internetten hem ustamdan :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Uygun olursa elbette olur :) şimdi parça fiyat listesi çıkarmam lazım hem internetten hem ustamdan :)
Bahsettiğim ürünlere örnek bırakayım. Marka GM veya delphi filan değil ama olsun...

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bahsettiğim ürünlere örnek bırakayım. Marka GM veya delphi filan değil ama olsun...

Bende tam o siteden parça fiyatı alıyordum :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Lastiklerin iadesini vermiş ev halkı fakat şöyle ki , ben stepneyi taktım denedim ne sürtme nede başka bir sıkıntı oldu :( yok yere lastikler iası de edildi , hayırlısı olsun ne diyebilirim ki

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Güncelleme yapalım konumuza :)

175/65 R14 Lastik önerilerinizi alalım şöyle kenardan köşeden rica ediyorum :)

Stepne takıldı denendi sürtme vurma yada başka bir sorun olmadı onunda şöyle kenara fotoğraflarını atayım.

Şimdi ise kafamda lastik problemi başladı , iptal ettiğim barum q5 4season lastiklerden sonra ne alacağımı şaşırdım kaldım ve yardım bekliyorum tüm aileden :)

- 4Season olan lastikler genelde benim için avantaj
- Mümkünse fiyat etiketinin ekonomik olması
- Yol tutuş ( Ortalama - Üst )
- Fren mesafesi ( Üst )

" Lastik adet başına 190-230 tl arası verebilirim gibi geliyor :) "

175/65 R14 denemeden 2 fotoğrafta şurada dursun :)

WhatsApp Image 2019-09-21 at 00.22.02 (1).jpegWhatsApp Image 2019-09-21 at 00.22.02.jpeg

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
4S olup, ekonomik olan benimde kullandığım Falken AS210 dışında pek bir seçenek yok sanırım. Benim ebatta ıslak zemin fren B, yakıt verimliliği C. Parasına göre iş görür bir lastik, çokta fazla birşey beklememek lazım. Sıcaklarda falan sorun çıkartmadı, bir kaç ani fren tepkimde ABS devreye girmedi. Kışında göreceğim bakalım.

EDİT : Sizin ebatta değerler ıslak zemin fren C, yakıt verimliliği E olarak verilmiş.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
4S olup, ekonomik olan benimde kullandığım Falken AS210 dışında pek bir seçenek yok sanırım. Benim ebatta ıslak zemin fren B, yakıt verimliliği C. Parasına göre iş görür bir lastik, çokta fazla birşey beklememek lazım. Sıcaklarda falan sorun çıkartmadı, bir kaç ani fren tepkimde ABS devreye girmedi. Kışında göreceğim bakalım.

Teşekkür ederim öneri için , fiyat bilgisi yada site var mıdır ?

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım