Xenon mu Normal Ampul mü?

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
199
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Arkadaşlar 2013 model sport paket astra araca sahibim, xenon takmak ıstedım bı arkadaşım afl var yoksa yapma dedi, ne önerirsiniz aracım da gündüz ledi vs var ama şimdilik kısaları değiştiricem iler de de uzunları xenon mu normal mi birde çok mu farklı ikisi yolu iyi göstersin birde hafif buz rengın de olması hoşuma gidiyor 8-9 bin k gibi.

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
199
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Peki normal ampuller ile istediğim görünümü alabilir miyim, yani hem buz mavisi gibi olcak hem güzel göstericek.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Arkadaş da var buz mavisi gibi rengi gayet iyi gösteriyor?
O geceyi gündüz ediyo dedikleri moddadır heryeri aydınlatır ama göz biçok şeyi görmez. Arkadaşlarımın araçlarında da var çok iyi gösteriyor diyolar ama çukurları vs. Halojen daha iyi gösteriyor aslında

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Xenon ışınları düzensiz dağılır, alakasız yerleri aydınlatırken esas aydınlatması gereken yerleri düzgün aydınlatmaz. Ayrıca hem karşıdan gelenler çok rahatsız olur hem de yasa dışı. Hiç gerek yok, iyi bir set halojen ampul ve ayarı düzgün farlar yeterli gelir.

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
199
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Yarın bi farcı arkadaşa gidicem bakalım, arkadaş megane 2 de mercek far var bu astra da yok boş pakette değil yahu. Umarım normal ampuller ile istediğim sonucu alırım

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
199
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Yeni nesil bazı xenonlar mercek olmasa bile karşı tarafı rahatsız etmiyor, kendi odaklanması vs var diyorlar doğru mu bunlar acaba?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Yeni nesil bazı xenonlar mercek olmasa bile karşı tarafı rahatsız etmiyor, kendi odaklanması vs var diyorlar doğru mu bunlar acaba?
Bu memlekette sürekli birşeyler çıkar, şöyle kusursuz böyle harika denir normalin 2 katı fiyata satılır tek farkı da adıdır. Kimseyi rahatsız etmeden yapcam diyosanız tek yolu gider orijinal far seti alırsınız başka yolu yok. Ya da ciddi anlamda kaliteli replika bir "set" ile olabilir. Eldeki fara yaparak olacak iş değil bu xenon işi Cenk abinin dediği 2 ampulden birini alın takın derim

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Xenon ampüller isminde de olduğu gibi içerisindeki xenon gazının parlamasıyla ortaya çıkan ışıkla aydınlatma sağlar ve bu aydınlatma sıçrama şeklinde olduğundan farda mercek yoksa odaklayamaz. Çok nadir far ampül iç yapısı xenon a uygun otomobiller var merceksiz ama onlar da fabrikasyon xenon zaten. eski mercedesler arasında da buzlu camlı olup fabrikasyon xenonlar var bunlar istisna.

insan gözü renk beyazlaştıkça görmekte zorlanır. kuru havada yine gördüğünüzü zannedersiniz ancak yağışlı havada 6000k 'nın üstü renk değerine sahip ampuller ve ledlerde görüntü sıfıra iner, tamamı ıslak zeminde soğurulur ve göremezsiniz. Bu sebeple oem üreticilerde xenon veya ledler 4300k veya 5000-5500k arası değişir.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Arkadaşlar gerekli cevapları vermişler. Benim aracımda halojen mercek var. Xenon taktım, evet görüntü çok güzel. Yağış yoksa halojene göre çok güzel aydınlatıyor ancak yağışlı havalarda önünü göremiyorsun. Siz 8-9k dan bahsetmişsiniz, benim takmış olduklarım 4300k idi.
Orjinal olmadıktan sonra xenon ve led ampül takmanın gerçekten faydası olmuyor. Çok kafanıza takıyorsanız cosmo pakette bulunan afl var almanızı tavsiye ederim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaş da var buz mavisi gibi rengi gayet iyi gösteriyor?
Arabamı ilk aldığımda üstünde bayağı kuvvetli bir xenon kiti vardı. Hatta arkadaşımın Golf Highline'ıyla yan yana park ettiğimizde akşam iş çıkışı dalga geçerdim onun farları zayıf kaldığı için. Ama bir akşam evime giderken karşıdan karşıya geçen yayayı göstermemiş haberim yok. Tamamen şans eseri adamın tozunu alıp geçerken farkettim. Hızım da 50 filan, öyle çok uzağı göstermesine gerek yoktu yani. O olaydan hemen sonra xenon setini söküp Osram nightbreaker halojen ampullere geçtim.

Orijinal xenon'u ise Mazda 3 PowerSense'te kullanıyoruz. Dünyalar kadar fark var. Orijinal olmayan xenon, bütün mahalleyi aydınlatır ama asıl aydınlatması gereken yeri karanlık bırakır. Ancak ara sokaklarda diğer binalardan yansıyan ışıklarla önünüz aydınlanırsa görebilirsiniz. Açık yolda işler çok sakata biniyor. Pirelli'nin dediği gibi, kontrolsüz güç güç değildir :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım