ETS 2 konvoy

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Eskiden kötü sistem konfügrasyonuna sahip bir bilgisayarım vardı ve kokpit içinden kullanırken, gösterge tablosundaki yazılar (ortadaki dijital ekran) okunmazdı. Düşük grafiklerde oynuyorum ondan herhalde diyip geçiyordum.
Şimdi ortalama bir sisteme sahibim, oyunu yeniden indirdim ve tüm grafikler olabilecek en üst seviyede bu yazılar yine okunmuyor. :D
Fernbus Simulator'de oldukça net bu yazılar, ek olarak mouse sağ tıkla ilgili yerede zoom yapılıp bakılabiliyor. Şu oradaki yazıları net okumamı sağlayacak bir ayar, en olmadı bir mod falan var mı? Ben mi yanlış bir ayar yapıyorum, yoksa genel olarak okunmuyor mu o kısım oyun içinde?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Eskiden kötü sistem konfügrasyonuna sahip bir bilgisayarım vardı ve kokpit içinden kullanırken, gösterge tablosundaki yazılar (ortadaki dijital ekran) okunmazdı. Düşük grafiklerde oynuyorum ondan herhalde diyip geçiyordum.
Şimdi ortalama bir sisteme sahibim, oyunu yeniden indirdim ve tüm grafikler olabilecek en üst seviyede bu yazılar yine okunmuyor. :D
Fernbus Simulator'de oldukça net bu yazılar, ek olarak mouse sağ tıkla ilgili yerede zoom yapılıp bakılabiliyor. Şu oradaki yazıları net okumamı sağlayacak bir ayar, en olmadı bir mod falan var mı? Ben mi yanlış bir ayar yapıyorum, yoksa genel olarak okunmuyor mu o kısım oyun içinde?
Gösterge için görüntü ayarları ölçeklendirmeyi yükselt kaldırdığı kadar

Zoom da tuş ayarlarından atamasını yaparsan var

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sistemin kaldırıyorsa ölçeklendirmeyi %400 yap. Ama ölçeklendirme tek başına da yetmeyebiliyor. Koltuk ayarını mümkün olduğunca öne doğru getirdiğinde, yani kadrana yanaştığında ölçekleme ile birlikte daha net okuyabiliyorsun.

Bunun haricinde ets'nin kadran okunurluğu hakkında oyunsal bazda sorunları var. Bütün çekicilerde kadranlar kötü okunuyor olsa sebebi sadece sistemlerin teknik yetersizliği diyebilirdik ama Volvo, Mercedes, Renault Range T çekicilerinin ekranları, bilgileri orta seviye ölçeklendirmede bile diğerlerine oranla yeterince net okunabilirken özellikle dijital ekranlı Scania, küçük ekranlı Man falan o kadar net okunmayabiliyor.

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ölçeklendirme %150'deymiş. %400 yaptım. Son grafik ayarlarında. Performanstan yana bir sıkıntım olmadı ama istediğim görüntüyü yine alamadım tekrar %150'ye geri döndürdüm herhangi bir fark göremeyince. Sonra dediğiniz gibi koltuk ayarlarıyla oynayıp öne alınca çok daha net şekilde görebildim. Bazı araçlarda da yakınlaştırmak bile gerekmiyor. İlginç, oyun kaynaklı olması. Ben yaptığım kilometreyi, yol bilgisayarını falan takip etmekten keyif alıyorum. Sağ tıkla zoom olayını bilmiyordum, o süper oldu. Onunla işimi fazlasıyla görüyorum şuan :)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ölçeklendirme %150'deymiş. %400 yaptım. Son grafik ayarlarında. Performanstan yana bir sıkıntım olmadı ama istediğim görüntüyü yine alamadım tekrar %150'ye geri döndürdüm herhangi bir fark göremeyince. Sonra dediğiniz gibi koltuk ayarlarıyla oynayıp öne alınca çok daha net şekilde görebildim. Bazı araçlarda da yakınlaştırmak bile gerekmiyor. İlginç, oyun kaynaklı olması. Ben yaptığım kilometreyi, yol bilgisayarını falan takip etmekten keyif alıyorum. Sağ tıkla zoom olayını bilmiyordum, o süper oldu. Onunla işimi fazlasıyla görüyorum şuan :)
Oyunun bu konuda bir sıkıntısı oldugu icin benim kullanmaktan en keyif aldigim cekici volvo o yuzden. Kadranlar, km, yakit bilgisi hepsi yakinlastirmadan da okunuyor. Surus pozisyonu mukemmel ayarlaniyor. Tasarimi, sesi de cok guzel. Acikcasi henuz volvo'dan daha komple bir cekici gormedim oyunda. Ilerleyen zamanlarda su kadran mevzusunu diger cekicilerde de cozerler umarim.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Oyunun bu konuda bir sıkıntısı oldugu icin benim kullanmaktan en keyif aldigim cekici volvo o yuzden. Kadranlar, km, yakit bilgisi hepsi yakinlastirmadan da okunuyor. Surus pozisyonu mukemmel ayarlaniyor. Tasarimi, sesi de cok guzel. Acikcasi henuz volvo'dan daha komple bir cekici gormedim oyunda. Ilerleyen zamanlarda su kadran mevzusunu diger cekicilerde de cozerler umarim.

Eskiden oynarken benimde en cok oynadığım çekici Volvo oluyordu. 1,5 yılda en yeni cekici Range T olunca, ben onu hiç gormemistim oyunda ve onun hevesiyle oyuna Range T ile başladım.
Hevesim geçince muhtemelen tekrardan Volvo'ya süratle döneceğim :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Eskiden oynarken benimde en cok oynadığım çekici Volvo oluyordu. 1,5 yılda en yeni cekici Range T olunca, ben onu hiç gormemistim oyunda ve onun hevesiyle oyuna Range T ile başladım.
Hevesim geçince muhtemelen tekrardan Volvo'ya süratle döneceğim :D
Sıkıldıkça ben de aralarında dolanıyorum ama yine dönüp dolaşıp geldiğim yer Volvo oluyor. Hele böyle yeni bir harita, yeni gidilecek yollar gelince direkt Volvo'yu seçiyorum. Volvo candır :D

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Rastgele yol olayları :D
ets2_20191109_200818_00.png

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Man TGX Euro 6
yaklaşık 3 k km devirdik oyuna uzun süre önce gelmiş olsada ilk defa oynadım bunun sebebi normal Man TGX den görünüş olarak farkı olmaması
man bu oyunda en az oynadığım markadır sebebi ise uzun bir süre tek bir tırın olması ve bu tırın sürüş pozisyonunun yukarıda olması (benim için direksiyonun yarısı gözükmesi lazım logoyla beraber) eskiden yanlış hatırlamıyorsam kabin ayarı yoktu ya da ben bilmiyordum
uzun süredir oynamadığım oyunu range t geldikten sonra yine başladım bu aracı range t den sonra aldım yani onla kıyaslayacağım
araç range t ye göre daha az yakıyor range t ile 72 litre civarlarında gezerken bununla 56-57 litre civarlarında geziyorum range t orta ağırlıktaki yükte bile ek vitese geçerken bu araçta direk kalkıyor yol sesi range t den daha az geliyor araçtaki sevmediğim noktalara gelince araç 90 a kadar iyi hızlanırken sonrası çok yavaş geliyor bir diğer noktaysa ayağımı gazdan çekince ölüm sessizliği hakim motor sesi nerdeyse yok

bir de bir sorum olacak oyunda yakıt tüketimi çok etki eder mi bilmiyorum ama filoya yeni tırlar alcam en az yakan tır hangisi?
(neden bu kadar uzun yazı yazdın diyebilirsiniz bilmiyorum valla öyle yazasım geldi)

ets2_20191108_161857_00.png

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
bir de bir sorum olacak oyunda yakıt tüketimi çok etki eder mi bilmiyorum ama filoya yeni tırlar alcam en az yakan tır hangisi?
Öncelikle ayarlardan gerçekçi yakıt tüketimi seçeneğinin aktif olması gerek. Onu aktif etmeden kullanıyorsan pek anlamı olmaz. İkinci olarak hangi çekici daha az yakıyor diye özel olarak deneme yapmadım. Bunun için motor güçleri, şanzıman seçimi, yük durumu, yol durumu gibi çoğu kriteri birbirine denkleştirmek lazım. Ama mercedes new actros ile 24-25 litreleri tutturduğumu hatırlıyorum.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Öncelikle ayarlardan gerçekçi yakıt tüketimi seçeneğinin aktif olması gerek. Onu aktif etmeden kullanıyorsan pek anlamı olmaz. İkinci olarak hangi çekici daha az yakıyor diye özel olarak deneme yapmadım. Bunun için motor güçleri, şanzıman seçimi, yük durumu, yol durumu gibi çoğu kriteri birbirine denkleştirmek lazım. Ama mercedes new actros ile 24-25 litreleri tutturduğumu hatırlıyorum.
gerçekçi yakıt tüketimi kullanıyorum 24-25 litre çok iyimiş

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
gerçekçi yakıt tüketimi kullanıyorum 24-25 litre çok iyimiş
Ben hiç bir tırda en güçlü motoru kullanmam. Hatta 500 hp bile kullanmam. 420-480 hp aralığında ki güçleri kullanırım. 12 vites şanzıman ve 4x2 şasi ile kullanırım hepsini. Yük ağırlığı konusunda pek bir şey diyemiyorum. Bu şartlarda yanlış hatırlamıyorsam dediğim gibi en az merso'ya yaktırdım.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ben hiç bir tırda en güçlü motoru kullanmam. Hatta 500 hp bile kullanmam. 420-480 hp aralığında ki güçleri kullanırım. 12 vites şanzıman ve 4x2 şasi ile kullanırım hepsini. Yük ağırlığı konusunda pek bir şey diyemiyorum. Bu şartlarda yanlış hatırlamıyorsam dediğim gibi en az merso'ya yaktırdım.
ben içimdeki hızlı serseriyi bastırmam içi ara sıra basmam lazım 500-550 hp kullanıyorum genelde bi ara full 750 lik volvo kullanıyordum ara sıra kontrolu kaybettiğim oluyordu :D

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
ets2_20191112_164921_00.png

Özlemişim bu oyunu onu fark ettim. Ya da gelmiş olan yenilikler şimdilik bana sevdirdi.
Yeni çekicilerden Range T'yi oldukça beğendim. Dorse satın alma olayı falan, oyuna daha bir gerçekçilik katmış. Seneler önce oynarken söylenir dururdum dorse neden alamıyoruz diye :D
26 Kasımdaki indirimde de eksik kalan harita paketlerini satın alıp tamamlarım herhalde.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım