Delirmece

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aynayı klipslerle değil de yapıştırıcıyla mı sabitliyorlar da ısınınca düşüyor anlamadım vallahi. Passat forumlarında da gördüm buna benzer bir konu.
Klipsle olduğunu bilmiyodum ama ayna ısıtması olan bir araçta böyle şeylerin olmaması lazım, 7.5’ta çözdüler mi acaba.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Klipsle olduğunu bilmiyodum ama ayna ısıtması olan bir araçta böyle şeylerin olmaması lazım, 7.5’ta çözdüler mi acaba.
Her aracta benzer mi bilemem. Focus'ta aynanin arka yuzeyine bir ayak yapiyorlar. O ayagin da kucuk klips gibi kollari oluyor. O kollar da aynayi donduren elektrikli motora sabitleniyor.

Bu sorun bazilarinda olduguna gore 7.5'ta cozmuslerdir diye dusunuyorum.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Ayna yapıştırılmış ve buzlanma çok olduğu için her zaman ısıtmayı açıyordum. Bilseydim açmazdım, düştü gitti aynam :(

• Üzgün
Tepkiler: bt

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ayna yapıştırılmış ve buzlanma çok olduğu için her zaman ısıtmayı açıyordum. Bilseydim açmazdım, düştü gitti aynam :(
Dikiz aynalarinin isiticisini acmak icin ayri bir tus mu var Golf'lerde ? Benim aracta dikiz aynasinin isitmasi, on camin bugu ve buzunu gidermek icin max isaretli on cam simgeli dugmeye entegre. On cam bugusunu gidermek icin ona basinca ufleme maksimum oluyor, o sirada dikiz aynasinin da isiticisi aciliyor.

Hani sizin araclarda ayri bir tus yoksa, benimkine benzer entegre calisiyorsa bugu gidermek icin mecbur kullanilacak demektir.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Aynanın sağ sol ayarlarının olduğu yerde aşağı doğru getirince düğmeyi yan ayna ısıtmaları açılıyor.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Dikiz aynalarinin isiticisini acmak icin ayri bir tus mu var Golf'lerde ? Benim aracta dikiz aynasinin isitmasi, on camin bugu ve buzunu gidermek icin max isaretli on cam simgeli dugmeye entegre. On cam bugusunu gidermek icin ona basinca ufleme maksimum oluyor, o sirada dikiz aynasinin da isiticisi aciliyor.

Hani sizin araclarda ayri bir tus yoksa, benimkine benzer entegre calisiyorsa bugu gidermek icin mecbur kullanilacak demektir.
Rw3lD8.png

Ayrı bir tuş var ayna ısıtma için. Sağ altta gözüküyor.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen

Evet solda ayna ayarlama da çevirip ayna ısıtmaya alınca açılıyor, klimadan bağımsız.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Ayna kestirseniz olmuyor muydu geçici olarak. Pek bilmiyorum ısıtma falan olunca sistemde ne değişiyor ama Crafterlara falan ayna kestiren çok oluyordu.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Merhaba yine ben ve delirmeye devam. Aracımda park sensörü yok ve park konusunda çok sıkıntı çekiyorum . Geri görüş kamerası ve büyük bir multimedia ekranı almak istiyorum . Bu konuda bilgim olmadığı için bir türlü karar veremedim. Bana yardım edin lütfen.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Merhaba yine ben ve delirmeye devam. Aracımda park sensörü yok ve park konusunda çok sıkıntı çekiyorum . Geri görüş kamerası ve büyük bir multimedia ekranı almak istiyorum . Bu konuda bilgim olmadığı için bir türlü karar veremedim. Bana yardım edin lütfen.

Ucuz yollu geri görüş kamerası olarak aynaya entegre olanlar var. Ben 150 tl aldım gayet iş görüyor.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Daha öncede farklı bir konuda yazmıştım. Retrofit işleriyle uğraşan marmara vagcom, konya vagcom gibi yerlerle iletişime geçerseniz orjinal şekilde çözüm sunarlar en son fiyatlarıda çok pahalı değildi. Oem dışı bir parça takmanızı önermem hem kullanışlılık hemde güvenlik açısından. Çünkü elektronik bir iş allah göstermesin arabayı yakmaya kadar gider. Geri görüş kamerası oem dışı takanlar var kablo kesip biçmedikçe sıkıntı çıkmayabilir.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Açıkçası sonradan yapılan cihaz kaliteli olmalı yoksa hiç bir işlevi olmuyor. Şuan aktif olarak focus 2, passat b8 ve 2018 insignia kullanıyorum. Focus ta benden önce ki sahibi takmış, kablolama yamuk yumuk. ( Bu yaz kendim oturup komple yenileyeceğim. ) Focusta kamerayı sadece geri geri çıkarken geniş açılı kamerası ile gelen giden var mı diye bakmak için kullanıyorum. Geri kalan tamamen aynalar ile park ediyorum. Ama passat ve insignia da ki çok daha işlevsel ve kulanılabilirliği mümkün. Ama ben yine de aynalarla haşır neşir olmayı seviyorum. Bu arada ön park sensörü de epey işe yarar. Ve parkı geliştirmeniz için bence mobil olarak park oyunlari oynayın. Mantıken oturması için epey faydalı olduğunu düşünüyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım