KAPALI 55-60bin TL'ye 100bin km altı 2014 model üstü temiz araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omer1012

Ömer YK
Takipçi
20 Ara 2019
3
0
10
31
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, bir finans kuruluşundan kuralı sistemle 60000 TL'lik araç alacağım. İlk arabam olacak. Evliyim İstanbuldayız eşim ve ben kullacağız sadece ama arada bi memlekete götürüp getirecek bizi. Yani bagajı doldurup geri geleceğimiz zamanlar olacak. :) Uzun yıllar kullanabileceğimiz araç tavsiyeleriniz nelerdir?
Aklımızda
C-Elysee
Linea
Clio 4
Rio
Var. Ama dediğim gibi aklım çok karışık arabadan pek anlamıyorum ve ilk arabam olacak bunun heyecanıyla hata yapıp pişman olmak istemiyorum. Lütfen fikirlerinizden mahrum bırakmayın.

cantonick

Can
Asfalt Kurutucu
7 Ara 2019
19
16
590
36
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ben 2014 C-Elysee sahibiyim, 85.000 km'de. Yazdığınız araçların hepsini de kullandım. C-Elysee'nin en büyük sıkıntısı ses yalıtımı, diğer konularda oldukça tatmin edicidir. Benim oyum ondan yana :)

omer1012

Ömer YK
Takipçi
20 Ara 2019
3
0
10
31
İstanbul
Ben 2014 C-Elysee sahibiyim, 85.000 km'de. Yazdığınız araçların hepsini de kullandım. C-Elysee'nin en büyük sıkıntısı ses yalıtımı, diğer konularda oldukça tatmin edicidir. Benim oyum ondan yana :)
C-Elysee den gerçekten memnun musunuz? Etrafta çok görmeye başladım. Algıda seçicilik olsa gerek. Ama şirket arabası diye bazı arkadaşlar soğuk bakıyor. Kafam karıştı bu konuda

cantonick

Can
Asfalt Kurutucu
7 Ara 2019
19
16
590
36
İstanbul
Marka
Volkswagen
C-Elysee den gerçekten memnun musunuz? Etrafta çok görmeye başladım. Algıda seçicilik olsa gerek. Ama şirket arabası diye bazı arkadaşlar soğuk bakıyor. Kafam karıştı bu konuda

Performans, ic hacim ve bagaj hacmi konularında çok memnunum. Konfor ve ses yalıtımı zayıf bir araç, uzun yolda Michelin vb kalite lastik kullanmazsanız geçici duyma problemleri yaşayabilirsiniz 😄 işin şakası bir yana "bu fiyatlara" yüksek model ve düşük kilometreli olarak alınabilecek en iyi aile arabası olduğunu düşünüyorum. 40.000 kilometrede iken almıştım 45.000 kilometre yol yaptım, daha periyodik bakımından başka sanayi yüzü de görmedi, bu konuda da bence başarılı bir araç.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda

hoodie54

Profesör
8 Ara 2019
93
1
51
1,020
balıkesir
Marka
Nissan
boş paket fiat egea sedan 1.4 atmosferik.
~satın alma maaliyeti düşük.
~fiyatına göre konforu iyi.
~fiyatına göre boyutları ve bagajı iyi.
~kaza yapsan ucuza toplarsın.
~az yakmıyor ama az yakan araçlar bunun sana sunduklarını sunmuyor.
~tam bir görev adamı.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
2 sene 301 kullanıp bu forumdan bir arkadaşıma sattım.satması zordur ama tam bir görev adamıdır.active paket oldukça yeterli.2015 falan bulabilirsniz.yalıtım konfor pek iyi değil.performans yakıt tüketimi iç hacim baya güzel.ford focuslarda kullanılan dizel motor var bu araçlarda.

omer1012

Ömer YK
Takipçi
20 Ara 2019
3
0
10
31
İstanbul
Egeadaki 1.4 verimsiz, bu da ondan beter :D şehir içi performans beklentisi yoksa fazlasıyla iş görür ama uzun yola sık çıkılıyorsa önermem
punto da çok yakıyor bizi biraz sıkar o yakıtla. Lpg olayına girmek istemiyorum. Bi çoğu performans için sıkıntıyaratır diyor. Hasılı eleyip eleyip en fazla iki modele düşürebildim aklımdakileri

C-Elysee
Clio 4
Bu ikisi aslında farklı segmentlere sahip. Ama bi yanım hatcback bi yanım sedan diyor. Yakıt tüketimleri de hemen hemen aynı.
Rio ve linea yı eleme sebebim Rio'lar fiyat olarak birden uçtu. Hoş diğerleri de yerinde saymadı da. 200bin km araca bu fiyatı vermek istemiyorum.
Linea da üretimin durdurulması, kendinden farklı (egea) gibi bir aracın da olması vs. Gibi sebeplerle aklımdan çıktı gibi. Kararsızlık dizboyu. Yardım edin bana :)

cantonick

Can
Asfalt Kurutucu
7 Ara 2019
19
16
590
36
İstanbul
Marka
Volkswagen
punto da çok yakıyor bizi biraz sıkar o yakıtla. Lpg olayına girmek istemiyorum. Bi çoğu performans için sıkıntıyaratır diyor. Hasılı eleyip eleyip en fazla iki modele düşürebildim aklımdakileri

C-Elysee
Clio 4
Bu ikisi aslında farklı segmentlere sahip. Ama bi yanım hatcback bi yanım sedan diyor. Yakıt tüketimleri de hemen hemen aynı.
Rio ve linea yı eleme sebebim Rio'lar fiyat olarak birden uçtu. Hoş diğerleri de yerinde saymadı da. 200bin km araca bu fiyatı vermek istemiyorum.
Linea da üretimin durdurulması, kendinden farklı (egea) gibi bir aracın da olması vs. Gibi sebeplerle aklımdan çıktı gibi. Kararsızlık dizboyu. Yardım edin bana :)
Clio daha konforludur C-Elysee ye göre ama yakıtta C-Elysee bazen çok şaşırtır adamı 😄 2 sene önce İstanbul - Antalya yaptım, acelem de yoktu çok basmadim ortalama 3.8 yaktı 😄 hız sabitleme özelliği olması hoşuma gidiyor.

Saban003

Şaban
Senkromeççi
30 Ocak 2020
10
0
60
33
Erzurum
Marka
Fiat
Merhaba bende araba almaya düşünüyorum sizin bütçe civarı...Araba aldınız mı acaba aldıysanız marka model km vb bilgileri yazabilir misiniz.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
C-Elysee, Peugeot 301 öneririm ama temizini bulmak önemli. Listedeki arabalar genelde şirketlerde kullanılan filo araçları. Bu nedenle de temizini bulmak oldukça zordur.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Arkadaşlar merhaba, bir finans kuruluşundan kuralı sistemle 60000 TL'lik araç alacağım. İlk arabam olacak. Evliyim İstanbuldayız eşim ve ben kullacağız sadece ama arada bi memlekete götürüp getirecek bizi. Yani bagajı doldurup geri geleceğimiz zamanlar olacak. :) Uzun yıllar kullanabileceğimiz araç tavsiyeleriniz nelerdir?
Aklımızda
C-Elysee
Linea
Clio 4
Rio
Var. Ama dediğim gibi aklım çok karışık arabadan pek anlamıyorum ve ilk arabam olacak bunun heyecanıyla hata yapıp pişman olmak istemiyorum. Lütfen fikirlerinizden mahrum bırakmayın.
Bu kriterlerle uzun yıllar bineceğiniz araba maalesef yok.100.000 km gibi sebepsiz bir kilometre limitine girmezseniz seçenekleriniz artacaktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım