KAPALI 35-45Bin Aralığı Araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

juki

Osmancan Sakar
Takipçi
8 Ocak 2020
3
0
10
28
İstanbul
Merhaba dostlar, araçlar hakkında pek bilgim yok, son 3-4 gündür araştırmaya başladım. Ne nedir pek bilmem. 🙂 Amacım 35-45bin₺ bandında araç bulmaya çalışmak. İstanbulda yaşıyorum işe gidip gelmek için kullanacağım. Ayda bir kez şehir dışına çıkarım muhtemelen.
Araçta istediklerim;
-Az yakıt yakması
-Hava yastığı, abs gibi önemli detaylar bulundurması.
-Kesinlikle Hb olması :)
Şu ana kadar birkaç tane bulduğum araç modeli Sırasıyla;
1: ww golf 2004-2006 arası(sanırım birazcık benzini fazla yakıyormuş bu arkadaş ama emin değilim.
2:Opel corsa 2004-2008 (1.80boyum var ama pek rahat edemem diyor arkadaşlarım)
3:ford fiesta.
4.ww polo
Sizin tavsiyelerinizi, bilgilerinizi ve tecrübelinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

BullyDentist

Görkem
Düz Yol Gazcısı
11 Ocak 2020
16
40
145
Ankara
Marka
Hyundai
Belirttiğiniz miktarın üzerine birkaç bin tl daha ekleyebilirseniz, mk7 ford fiesta alabileceğinizi düşünüyorum. Sürüş keyfi ve yol tutuşu oldukça yüksek, adeta dili dışarıda bir köpek gibi istekli :) ve eğlenceli bir araç. 3 kişiden geniş ailelere kesinlikle önermiyorum. Deneyimlerimden yola çıkarak güvenlik anlamında yeterli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Merhaba dostlar, araçlar hakkında pek bilgim yok, son 3-4 gündür araştırmaya başladım. Ne nedir pek bilmem. 🙂 Amacım 35-45bin₺ bandında araç bulmaya çalışmak. İstanbulda yaşıyorum işe gidip gelmek için kullanacağım. Ayda bir kez şehir dışına çıkarım muhtemelen.
Araçta istediklerim;
-Az yakıt yakması
1: ww golf 2004-2006 arası(sanırım birazcık benzini fazla yakıyormuş bu arkadaş ama emin değilim.
4.ww polo
Sizin tavsiyelerinizi, bilgilerinizi ve tecrübelinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Aynı beklentilerle 2013'te İstanbul'da imzamdaki aracımı aldım. Benim abs beklentim de yoktu, o yüzden baz donanımla yetindim. 1.79 boy ve 182 kiloyla arabaya sığıyordum. 1.90 küsür boy ve 180 kiloyla sığan insanı da gözümle gördüm, hatta yanında yolcu olarak oturdum. Opel Corsa C kasalarda iç hacim inanamayacağınız kadar geniş. Ama Corsa C genel olarak riskli bir modeldir. Araba üzerinde ekspertizlerde anlaşılmayacak gibi bazen gözüküp bazen kaybolan kronik elektrik & elektronik sorunları varsa, satana kadar lanet edersiniz. Eğer hiç sorunu yoksa, benim gibi sadece yaşından ötürü yaşatacağı arızalarla 5-6 sene kullanırsınız.

Benim tavsiyem, şu ilandaki gibi 1.25 motorlu ve Ghia donanımlı Ford Fiesta olur. En fazla kaporta çürükleriyle uğraşırsınız.

BahadirYUCE

Bahadır YÜCE
Asfalt Kurutucu
9 Mar 2017
23
17
595
İzmir
Marka
Peugeot
Eniştemde 2004 yılında sıfır aldığı, 2004 model Opel Corsa 1.3 dizel ile şuan da kullanmakta helan yaklaşık 170 bin civarında . Bakımlarını yapıp biniyor. Temiz ve bakımlı corsa bulunursa alınabilir bu aralıkta.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Puntoyu birçok arkadaşım önermedi. Diğer bahsettiğim arabalar bir tık fazla önerildi. Sizde puntoyu önerince açıkçası arada kaldım biraz.

Corsa D'nin altyapısı ve motoru Fiat Punto'nun aynısı. Yanlış hatırlamıyorsam kaza testlerinde Punto, Corsa'dan başarılıydı. Yani Alman tankı, Fransız tenekesi, İtalyan kumbarası gibi söylemler bu ülkede çoğunlukla önyargıdan başka bir şey olmuyor. Corsa C'de durum nedir bilmiyorum. Fiat marka değerinden dolayı sevilmiyor, olumsuz bakılıyor ancak kimi araçlarda hakkının yendiğini düşünüyorum.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Araçta istediklerim;
-Az yakıt yakması
4.ww polo
Eğer herhangi bir mesajı en iyi cevap olarak seçerseniz (kupa sembolü) konu KAPALI işaretlenip kilitlenir. O yüzden görüşüne katıldığınız mesajlara yukarı işaretine basarak + oy verebilirsiniz :) Bilginiz olsun konuyu tekrar açıp en iyi cevabı geri aldım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım