Sarı site fiyat patlamaları

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Fiyatların yüksek olduğu doğru ama benim anlamadığım tek nokta arabasının fiyatı yükseldiği zaman satıcının bundan memnun olması. Senin arabanın fiyatı yükseldiği zaman, yeni bir araba alacaksan o da yükseliyor, hatta aldığın ekmeğin fiyatı bile yükseliyor. Enflasyonu direkt araba üzerinden betimlemek yanlış olur ama bütün ticaret malları birbiri ile bağlantılıdır. Birinin fiyatı yükselince diğerinin fiyatı da yükselir bu da cebimize giren paranın değersizleşmesi anlamına gelir. Diğer bir konu da satmayacağı arabanın fiyatını yüksek yazıp piyasayı yükselten satıcılar. 2. el araba sitelerinin ilanlardan bir ücret alması gerektiğini düşünüyorum.

Bunu biz söyleyince bazı araba sahipleri tarafında linç ediliyoruz :)

canmemo

Asfalt Kurutucu
3 Eki 2016
6
7
595
Fiyatların yüksek olduğu doğru ama benim anlamadığım tek nokta arabasının fiyatı yükseldiği zaman satıcının bundan memnun olması. Senin arabanın fiyatı yükseldiği zaman, yeni bir araba alacaksan o da yükseliyor, hatta aldığın ekmeğin fiyatı bile yükseliyor. Enflasyonu direkt araba üzerinden betimlemek yanlış olur ama bütün ticaret malları birbiri ile bağlantılıdır. Birinin fiyatı yükselince diğerinin fiyatı da yükselir bu da cebimize giren paranın değersizleşmesi anlamına gelir. Diğer bir konu da satmayacağı arabanın fiyatını yüksek yazıp piyasayı yükselten satıcılar. 2. el araba sitelerinin ilanlardan bir ücret alması gerektiğini düşünüyorum.
Kesinlikle sitelerin caydırıcı bir ücret alması tarafındayım adam arabayı alıyor bir hafta sonra keyfine göre 10-15k fazla yazıyor bunu gören diğer insanlarda buna göre revize ediyor fiyatı.ikinci olarakta herkes al satçı oldu bunda da yine ilk yazdığım geçerli 10-15k fazlaya koyuyor ilginçtir ki bunuda insanlar alıyor ,olan arabası olmayan kişilere oluyor makas git gide artıyor

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,716
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Serbest piyasa ekonomisinde bir alın ederini talep miktarı belirler ya tamam kim ne isterse yazsın arabasına ama ben kendimin de içinde olduğum facebook gruplarından organize olup, fiyat yükseltmeyi "serbest piyasa ekonomisi" diye yorumlayamıyorum. Gün gelirde aracımı satacak olursam 3e 5e bakmam. Umrumda da olmaz gruptakilerin araçlarının değer kaybı.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Serbest piyasayı satıcı değil alıcı belirler. Sadece araba özelinde değil eğer bir mal o fiyata satılıyorsa ederi odur bu yüzden suçun büyük bir kısmı bizde. Tüketmeye çok alışkınız. Karşıdaki satıcının bundan faydalanması çok doğal. İlk önce biz o pahalıya yazılan arabaları almayacağız. Sonra o fiyatlar nasıl da düşüyor.

İsterseniz Otopark Forum olarak bir akım başlatalım. Herkes aracını düşündüğü değerden satışa koysun. Sonra kaporası ödendi diye yazarız. Madem şikayet ediyoruz bunu da biz çözelim.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Günlerdir Ford Fiesta bakıyorum da benim geçen yıl sattığım araba şu an 100 bin tl ye yaklaşmış ... Durum üzücü

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Kesinlikle sitelerin caydırıcı bir ücret alması tarafındayım adam arabayı alıyor bir hafta sonra keyfine göre 10-15k fazla yazıyor bunu gören diğer insanlarda buna göre revize ediyor fiyatı.ikinci olarakta herkes al satçı oldu bunda da yine ilk yazdığım geçerli 10-15k fazlaya koyuyor ilginçtir ki bunuda insanlar alıyor ,olan arabası olmayan kişilere oluyor makas git gide artıyor
Zaten suç fiyat yazanlarda değil ki alanlarda!

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Aynı araçtan 5 tane var. Bakalım diğerleri de bu ..... mı uyacak, yoksa 500 bine tek başına mı kalacak.

Şimdiki durum burada bulunsun, ileride ne olacak görürüz.
124.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Site ilanlardan sabit ücret değil de, satış fiyatı üzerinden belli bir miktar ücret alsa belki caydırıcılığı olur :) Satış bedelinin ‰1 'i gibi bir oran üzerinden ücretlendirme gayet makul geldi bana.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Site ilanlardan sabit ücret değil de, satış fiyatı üzerinden belli bir miktar ücret alsa belki caydırıcılığı olur :) Satış bedelinin ‰1 'i gibi bir oran üzerinden ücretlendirme gayet makul geldi bana.
İlana 10bin tl yazıp açıklamaya "fiyatımız temsilidir gerçek fiyat için arayınız" yazanları hayal ettim :D

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,206
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Geçen arkadaşa clio symbol dci bakıyorum.Kurt düştü içime ilanlarda.Hepsi sanki anlaşırcasına açıklama dilleri çok düzgün ve soracağım şeylere yönelik.Bir kaçını ben 10-15 tanesini arkadaşım aradı.3 kişi dışında hepsi alsatçıyım dedi.Yüzüne de çekinmeden söylüyorlar artık.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Geçen arkadaşa clio symbol dci bakıyorum.Kurt düştü içime ilanlarda.Hepsi sanki anlaşırcasına açıklama dilleri çok düzgün ve soracağım şeylere yönelik.Bir kaçını ben 10-15 tanesini arkadaşım aradı.3 kişi dışında hepsi alsatçıyım dedi.Yüzüne de çekinmeden söylüyorlar artık.
Sırf bu yüzden alsatçıya veya galeriye araba satmamaya özen gösterin.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım