HAKSIZ FİYAT ARTIŞI ŞİKAYET BİLDİRİMİ

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Evet arkadaşlar ne yazık ki malatya da ki depremden sonra kira artışı
Corona salgınından sonra aşırı fiyatlanan el dezenfektanları maskeler.
Araç satışını kapsamıyor olabilir!serbest piyasa yasasına bakmak lazım.
Neyse bu konuda ticaret bakanlığı resmi bir uygulama yapmış ve şikayeti direk yapabiliyoruz.
Açıkçası böyle bir konu durum varsa biz burda topluca devlete şikayet edip fırsatçılara ceza verilmesini sağlayabiliriz.
Güzel bir cümle var ‘Namaz 5 vakit Ahlak 24 saat farz.”
Başlık uygulamanın ismi.Android kullanıcıları play store uygulaması linkini paylaşırsa güzel olur.
Corona virüsten değilde dünya ahlaksızlıktan batacak belki de...

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Güzel konu olmuş, bu şekilde şikayet etmek gerek.

Android kullanıcıları play store uygulaması linkini paylaşırsa güzel olur.

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
57554A3B-2B30-4C06-8C9A-D5A3E077306C.jpeg

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
Takibinin nasil yapilacagini bilmiyorum acikcasi. Ben eczaciyim ve gecen hafta 22 liraya sattigim kolonyalar tukendi ve bu sabah yeni siparis gectigimde alış fiyati 19.90tl oldu. Dogal olarak ben de satis fiyatini yukseltmek zorunda kaldim. Burada beni sikayet ettiklerinde suçlu ben degilim, ben sadece üzerine koymam gereken karı koyuyorum fakat hastanin gözünde fırsatçı ben oluyorum...

• Wow

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Takibinin nasil yapilacagini bilmiyorum acikcasi. Ben eczaciyim ve gecen hafta 22 liraya sattigim kolonyalar tukendi ve bu sabah yeni siparis gectigimde alış fiyati 19.90tl oldu. Dogal olarak ben de satis fiyatini yukseltmek zorunda kaldim. Burada beni sikayet ettiklerinde suçlu ben degilim, ben sadece üzerine koymam gereken karı koyuyorum fakat hastanin gözünde fırsatçı ben oluyorum...
Abi alış fiyatın belli satış fiyatın belli, alış sabitken satış fiyatın ilginç derecede değişirse suçlu olursun başka türlü kimse bişey demez bence. Mesela bizim mahalle bakkalında aylardır belki bi yıldan fazladır rafta duran ufak fısfıs kolonyalar 3 liradan 10 liraya çıktı bugün :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Güzel bir cümle var ‘Namaz 5 vakit Ahlak 24 saat farz.”
Milletin zihniyeti: "Cumadan cumaya bir saat farz; geri kalan zamanda çıldır, kudur, az."

Geçen hafta hepsiburada üzerinden 87 liraya aldığım Selin 5 lt bidon kolonya dün 130 liraydı bugün 250 lira. Satıcılar aynı değil ama böyle fahiş farklar yoktu tabii ki, biri 87 liraya satıyorsa diğeri 90 liraya, öteki 94 liraya vs.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,427
4,970
kocaeli
komşumuz marketçi , Kolonyayı 7'den alıp 8TL'den satıyordu . Bugün toptancıya gitmiş , toptancı 7TLden sattığı kolonyanın alış fiyatını 17TL olarak görünce almamış . Bu sebepten toptancıda da yok ...

Hak edenlerin cezasını çekmesini diliyorum . Sizde müşterilere sorduklarında alış fiyatlarının artmasından dolayı olduğunu izah ederseniz anlayış gösterirler sanırım :)

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
komşumuz marketçi , Kolonyayı 7'den alıp 8TL'den satıyordu . Bugün toptancıya gitmiş , toptancı 7TLden sattığı kolonyanın alış fiyatını 17TL olarak görünce almamış . Bu sebepten toptancıda da yok ...

Hak edenlerin cezasını çekmesini diliyorum . Sizde müşterilere sorduklarında alış fiyatlarının artmasından dolayı olduğunu izah ederseniz anlayış gösterirler sanırım :)
Keske her musteri siz biz gibi anlayışlı olsa :(

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
n11 de 20 liralık maskeyi 300 liraya satanları şikayet etsek sonuç çıkar mı? yada daha doğrusu internet üzerinden satış yapanları şikayet edebiliyor muyuz?

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,716
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Juliyet 900 ml kolonya aldım. Yıllardır kolonya satışı yapan esnafa gittim. bidonuna 25 tl dedi, zamsız fiyat dedi esnaflığına güvenip aldım. Sonrasında çarşı göbeğinde muhtemel kirası satın aldığım dükkanın 10 katı kira ödeyen, bir başka aynı marka(jüliyet) kolonya satışı yapan esnaf aynı kolonyayı (80 derece 900 ml) 16 tl ye sattığını söyledi.

Şimdi şikayet bildirimini yaptım. 100 bin tl ceza keserler mi bilmem ama bu açgözlülüğün bir cezası olsun isterim.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270

0552 189 0189 wp şikayet hattı --> https://api.whatsapp.com/send?phone=905521890189

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım