Opel Astra H 2008 HB 5 Kapı, Cosmo, IDS+, Cam Tavan

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Hocam masallah son eklentilerle arac baya dolu olmus. Bunları yaptıgınızı gorunce benimkisine yakıt alasım gelmiyor şahsen. Tebrik ediyorum sizi genelde opel grubuyla uğraşmak kolay değildir bi vag grubu kadar.

THE TURK

Bahadır
Profesör
25 Ocak 2020
98
279
1,210
Türkiye
Marka
Renault
Maşallah çok güzel araç alalı olmuş bayağı ama hayırlı olsun kazasız belasız,rengi çok hoş ve son eklemeler ile dahada güzel olmuş elinize sağlık iyi günlerde kullanmanız dileğimle...:)

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Antrasit tavan dönüşümü için kullanacağımız siyah parçaları toplamaya başladım. Aslında bayağı oluyor ama burada paylaşmamışım. Parçalar Astra H OPC'den çıkmalar. Dönüşüm sonrası orijinal alarm için ultrasonik hareket sensörünü de siyah olarak temin ettim.

Not: Güneşliğin neden 3 tane olduğunu merak eden arkadaşlar için, set olarak aldığım güneşliklerin birinde deformasyon olduğu için hasar olan tarafı tekrar almak zorunda kaldım. :)

jAzQ3G.jpg

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Maşallah ya ben bu konuyu kaçırmışım, dolu dolu arabayı gırtlağına kadar doldurmuşsunuz. Genel olarak şu jenerasyon opellerin iç sarı ışıklarını pek sevmiyorum, bana hitap etmiyor ancak bu kadran değişimi ve orta ekran değişimi ile kendini bulmuş, çok beğendim. Kazasız, güzel günlerde kullanılsın.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Araba muhteşem görünüyor.Bu arabayı tek bozan şey motoru bence,şöyle güzel bir turbo motor bu arabaya çok yakışırdı.Haricinde Astra H'ların özellikle dolu olduklarında ne kadar zamanının ötesine geçebilen bir araç olduğunun canlı örneği gibi duruyor.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Octaviayı almadan evvel focus 2.5’la beraber sık sık baktığım oldukça hoş bir makina. Konu ilk açıldığında da araç çok hoşuma gitmişti ancak yazmamışım. Bence tek eksiği @GeneralCevdet dediği gibi motoru keşke 1.6T veya 1.6 CDTI manuel olsa.

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Doldurmaya kaldığımız yerden devam. Amaç, 2004'den 2009'a kadar Astra H'ta bulunan tüm donanımların bir arada bulunduğu bir araç yapmak. :) (2009 sonrası Astra H'larda basitleştirilmeye gidildi ve birçok donanım kaldırıldı. 2009 sonrası modellerde hız sabitleyici, far sensörü, yağmur sensörü ve dijital kilimadan başka donanım koymadılar.)

Yeni alınanlar;
-Twin Audio paneli (Arkada oturan yolcuların öndekilerden bağımsız olarak müzik dinlemelerini sağlıyor bu sistem. Mesela araç hoparlörlerinde joytürk fm çalarken arka yolcu istanbul fm'i dinleyebilir. Yada depolamadaki müziklerini dinleyebilir. Kısaca teybi ikiye böler.)
-Twin Audio'nun takılabilmesi için değişmesi gereken arka konsol parçası
-Değişen arka konsol parçası araç telefonlu olan versiyondan olduğu için oranın boş kalmaması için araç telefonu seti
-Arden blue OPC kolsol çıtaları
-HSA yokuş kalkış desteği için uygun ESP yaw rate sensörü (TPMS için ESP pompasını değiştirmiştim ve ESP Plus olarak tanımlanan, eski pompanın özelliklerine ek olarak HBA, HSA, TBA, ARP ve FBC desteği olan pompadan takmıştım ama ESP yaw rate sensörü eski pompaya göre olduğu için HSA yani yokuş kalkış desteği aktif olmamıştı.)

W49QoT.jpg

8oA9eL.jpg

5qKVci.jpg

d0m7XU.jpg

p76Cph.jpg

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Doldurmaya kaldığımız yerden devam. Amaç, 2004'den 2009'a kadar Astra H'ta bulunan tüm donanımların bir arada bulunduğu bir araç yapmak. :) (2009 sonrası Astra H'larda basitleştirilmeye gidildi ve birçok donanım kaldırıldı. 2009 sonrası modellerde hız sabitleyici, far sensörü, yağmur sensörü ve dijital kilimadan başka donanım koymadılar.)

Yeni alınanlar;
-Twin Audio paneli (Arkada oturan yolcuların öndekilerden bağımsız olarak müzik dinlemelerini sağlıyor bu sistem. Mesela araç hoparlörlerinde joytürk fm çalarken arka yolcu istanbul fm'i dinleyebilir. Yada depolamadaki müziklerini dinleyebilir. Kısaca teybi ikiye böler.)
-Twin Audio'nun takılabilmesi için değişmesi gereken arka konsol parçası
-Değişen arka konsol parçası araç telefonlu olan versiyondan olduğu için oranın boş kalmaması için araç telefonu seti
-Arden blue OPC kolsol çıtaları
-HSA yokuş kalkış desteği için uygun ESP yaw rate sensörü (TPMS için ESP pompasını değiştirmiştim ve ESP Plus olarak tanımlanan, eski pompanın özelliklerine ek olarak HBA, HSA, TBA, ARP ve FBC desteği olan pompadan takmıştım ama ESP yaw rate sensörü eski pompaya göre olduğu için HSA yani yokuş kalkış desteği aktif olmamıştı.)

W49QoT.jpg

8oA9eL.jpg

5qKVci.jpg

d0m7XU.jpg

p76Cph.jpg
Tüm çalışmalarınızı hayranlık ile seyrediyorum .

Bittiğinde çok özel bir araç olacak , şuan da öyle gerçi ... :)

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Tekrardan merhabalar. Ara vermeden doldurma girişimlerine devam. :) Son aldığımız parçalar olan OPC göğüs çıtalarını taktım. Twin audio panelini taktım. Yokuş kalkış desteği için olan yaw rate sensörünü takarak yokuş kalkış desteğini devreye aldım.

dLVFBV.jpg

F1qMNP.jpg

UmcK4p.jpg

bVt9d3.jpg

AXgKnh.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
yetheeerrr diyesim geliyor ya :D

@bt bunun son noktası neresi abi :D
Ne biliim olm benim arabada abs bile yok :D Ama hız sabitleyici taktırsam takılıyor. Bu opeller bi değişik valla. İsteyince doldurabiliyorsun. En premium markalar gibi individual yapılıyorlar. Valla lego gibi. Benimkine uygun bi 8'li mi 6'lı mı ne yıldız tornavidası var, onunla her yeri açılıyor. Bu da öyleyse... :D

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Kısa süre önceden Aydın'dan alıp İstanbul'a getirdim. 89XXX km'de, 1.6 lt 115HP benzinli motorlu, LPG'siz, metro mavisi renginde. Orijinal, boyasız ve değişensiz. Cosmo donanıma ek olarak cam tavan ve FlexRide'ın atası diyebileceğimiz IDS+ donanıma sahip. :) Otopark ekibi teste uygun görürse her zaman emrinize amade. :)

jyqDXj.jpg

1JpoVG.jpg

2JOlnN.jpg

m2XD4P.jpg

vjaDXp.jpg

Z95qMk.jpg

lOQD3E.jpg

oOdm07.jpg

nObDjR.jpg

Hayırlı olsun. Çok temiz görünüyor gerçekten. Her şeyi bir kenara çok az sorun çıkaran, Astra için büyük bir sıçrama olan bir kasa H kasa. Sorunsuzluğu ve konforu o döneme göre çok üst düzeyde. Bunun 2011’ini sıfır almıştık ve kardeşim hala kullanıyor günlük olarak. Geçen servise soktu en ufak bir arızası çıkmadı aracın. Opel’in bence en zayıf karnı ise yakıt tüketimi. Dizeller çok az tüketiyorken benzinliler abartı tüketimlere sahip sınıfında. J kasayı şirket aracı olarak kullanan bir tanıdığım artık benzinliğe girmekten bıktım demişti :) Sizde yakıt ne düzeyde? 10-11 litrenin altını görüyor musunuz şehir içinde?

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Hayırlı olsun. Çok temiz görünüyor gerçekten. Her şeyi bir kenara çok az sorun çıkaran, Astra için büyük bir sıçrama olan bir kasa H kasa. Sorunsuzluğu ve konforu o döneme göre çok üst düzeyde. Bunun 2011’ini sıfır almıştık ve kardeşim hala kullanıyor günlük olarak. Geçen servise soktu en ufak bir arızası çıkmadı aracın. Opel’in bence en zayıf karnı ise yakıt tüketimi. Dizeller çok az tüketiyorken benzinliler abartı tüketimlere sahip sınıfında. J kasayı şirket aracı olarak kullanan bir tanıdığım artık benzinliğe girmekten bıktım demişti :) Sizde yakıt ne düzeyde? 10-11 litrenin altını görüyor musunuz şehir içinde?

Teşekkür ederim. Şehir içi 11 litre civarı yakıyor şuan. Lpg yok.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım