Bu Dönemde Araç Almak Mantıklı Mı?

Bayandantemiz

Bayandantemiz
Senkromeççi
1 May 2020
5
2
70
36
Balikesir
Marka
Hyundai
Herkese merhaba, şu dönemde araba almak mantıklı mı?
Fiyatlar düşer mi? Bütçem 110 bin TL fakat o fiyata bu sene istediğim araçları alamıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Fiyatların düşeceğini son sanmıyorum güzel bir indirim vs. gelmediği sürece fiyatlarda her zaman tırmanır veya stabilleşmeye başlar , araba almak bu ülkede hiç bir zaman mantıklı değil fakat almak istiyorsanız alacaksınız olay bundan ibaret :)

Bayandantemiz

Bayandantemiz
Senkromeççi
1 May 2020
5
2
70
36
Balikesir
Marka
Hyundai
2015 kazasız hatasız 1.2 i20 sattım 50bin km de 73e sattım çok düşük vermişsin dediler 48e almıştık iki yıl kullandık ederi okadardi şimdi yine anca bütçem i 20 otomatik olanına yetiyor

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
2015 kazasız hatasız 1.2 i20 sattım 50bin km de 73e sattım çok düşük vermişsin dediler 48e almıştık iki yıl kullandık ederi okadardi şimdi yine anca bütçem i 20 otomatik olanına yetiyor

Maalesef ülkemizdeki piyasanın acı durumu bu , herkes elindekine sahip çıkmaya da çalışsa bu döngü bir şekilde devam ediyor piyasa yükselmekten başka bir duruma hala gelemedi , ince eleyip sık dokumak lazım , testlerde de çokça geçen bir sözdür "bu ülkede çoğumuzun araba için tek atımlık kurşunu var" o yüzden beklentimiz çok fazla , umarım sizde dilediğinizce bir araca sahip olabilirsiniz , kolaylıklar dilerim ,iyi forumlar.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
araba lazımsa, şu dönemde araba almak sizi zora sokmayacaksa beklemenin hiçbir anlamı yok

man28

Asfalt Kurutucu
4 Haz 2019
103
41
695
34
Marka
Volvo
Bu viruste, kargaşada araç "alın" demenin mantığı nedir anlamadım. Benim araç alacaklara tavsiyem 2021 başını beklemeleri. Fiyatlar düştüğünde burada tekrar buluşalım. Şu anki gördüğümüz fiyatların hepsi balon, 6-7 yıl sonra olması gereken fiyatlar. Bunun baş sorumlusu da sarı site ve fırsatçı insanlar. O balon patlasın göreceğiz.
Favorilermde bu tür ilanları özellikle alıyorum, adam tek gecede "35 bin TL" fiyatını düşürdü aracın.

Tüm bunlardan sonra hala düşmeyecek, uçacak, yükselecek diyenler, artık galerici mi diye, elinde kaç araç var diye düşünürüm

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Maalesef ülke olarak dışarıya bağımlı olduğumuz için fiyatların düşmesini beklemiyorum. Son 5 yıla bakarsanız araba fiyatları düzenli olarak arttı.

Tolga kirelli

Elit Apaçi
10 Ağu 2019
78
138
810
47
Marka
Ford
Son 5 yildaki talep ile, corona sonrasi ekonomik daralmanin, issizligin getirecegi etkilerle, talebin benzer sekilde seyredecegini mi dusunuyorsunuz? Gecmiste bir benzeri yasanmayan ekonomik krizden gececek tum dunya. O yuzden son 5 yildir boyle oldu, 3 yildir fiyat dusmedi turunden tespitlerin malesef bence bir gecerliligi kalmadi.
ne tur bir ekonomik daralma , issizlik yasayacagimizi bir cok insan malesef anlamis degil. Bayram sonrasi hayat normale donecek, avm ler acilacak, herkes ucaga binip antalyada tatil koyune tatile gidecek, ihtiyaci olan insanlar eskisi gibi galeriye gidip arab alacak diye dusunuyorsaniz tabi bilemiyorum

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Çoğu kişinin işleri düştü, paraya sıkışınca ilk olarak araçlarını elden çıkaracak çok kişi olacak. O zaman piyasa biraz daha düşebilir. Ama 0 araç fiyatları yükseldiği için, kısa bir süre sonra artış yine gerçekleşecektir.

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Malesef uzun yıllardan beri araba almak için beklememek en iyisi çünkü her geçen gün fiyat artışı yaşanıyor. 2015 te fiyatları arasında %25 fark olan iki araba almıştık şuan o dönemde verdiğimiz toplam paraya daha az para vermiş olduğumuz arabayı bile almak mümkün değil alabilmek için üzerine para vermek gerekiyor.

EkremCem

Ekrem Cem
Senkromeççi
Stage 1
25 Nis 2020
12
13
70
27
ESKİŞEHİR
Marka
Fiat
otomobil fiyatlarının düşmesini bekleyenler daha çok bekler. dolar düşmedikçe fırsatçılar bitmedikçe fiyatlar düşmez e tabi devletin de bu işe el atması lazım 1 araba kendimize 1 araba devlete alıyoruz

Kutay Altunordu

Profesör
8 Eyl 2016
78
72
1,060
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sıfırı bilmem ama ikinci elde fiyat hiçbir zaman düşmez. Kimse şuan ki istenen fiyattan aşağı satmaz aracını maalesef

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bayram sonrasi hayat normale donecek, avm ler acilacak, herkes ucaga binip antalyada tatil koyune tatile gidecek, ihtiyaci olan insanlar eskisi gibi galeriye gidip arab alacak diye dusunuyorsaniz tabi bilemiyorum
Evet tam olarak böyle olacak. Bundan iki sene önce krizin başladığı vakit bile millet deli gibi tatile gitti, geçtiğimiz yaz yine öyleydi. Bu yaz da çok farklı olmayacak, aksine daha da artacak. İki yazdır uçakları falan geçtim, Antalya otogarında gece kalkış seferlerine peron yetişmiyor gündüz desen görülmemiş yoğunluk, insanlar ayakta bile gitmeye razı. Üstelik biletler fahiş fiyatlara satılmasına rağmen. Bizim millet ilüzyondan uyanabilmiş değil, temel gıda malzemelerine bile çılgın enflasyonlar vurduğunda anlayacaklar neyin ne olduğunu.

Daha bugün sıfır araçlara 6-7 bin lira zam geldi, bu zam ikinci ele en az 10-15 bin olarak yansıyacaktır. Fazla düşünmeyin denk getirdiğiniz aracı alıp geçin.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Son 5 yildaki talep ile, corona sonrasi ekonomik daralmanin, issizligin getirecegi etkilerle, talebin benzer sekilde seyredecegini mi dusunuyorsunuz? Gecmiste bir benzeri yasanmayan ekonomik krizden gececek tum dunya. O yuzden son 5 yildir boyle oldu, 3 yildir fiyat dusmedi turunden tespitlerin malesef bence bir gecerliligi kalmadi.
ne tur bir ekonomik daralma , issizlik yasayacagimizi bir cok insan malesef anlamis degil. Bayram sonrasi hayat normale donecek, avm ler acilacak, herkes ucaga binip antalyada tatil koyune tatile gidecek, ihtiyaci olan insanlar eskisi gibi galeriye gidip arab alacak diye dusunuyorsaniz tabi bilemiyorum

İnşallah söylediğiniz gibi olur. Benim demek istediğim: Bu ülke de arabaların fiyatı tamamen dolar ve euro ya bağlı ve bizde dışarıya bağlı olduğumuz için dünyanın içine gireceği ekonomik krizden biz de fazlasıyla etkileneceğiz. Buna bağlı olarak 0 arabaların fiyatları en iyi ihtimalle sabit kalacağını düşünüyorum ya da bayiler ona göre 1000 araba değilde 100 araba getirir işi dengeler elinde satmak zorunda kalacağı araba olmaz. Bu sebeple 2. ele yönelim her zaman ki gibi devam eder. Para ihtiyacından dolayı ucuza satanları şansa gelirse ufak bir kısmını halk kalanını da al-satçılar alır yine yükseltir.

Tabii bide ülkemizin ekonomisini dengelemek için yeni gelecek vergiler otomobil fiyatlarına da yansıyabilir.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Geçmişte bakıp da örnek alınabilecek bir durum yok su yaşanan koşullara göre.
ne olur ne biter bilemem ama araba almanız şart ise beklemeye gerek yok, değilse bu kadar değişik bir ortamda riskli bir iş

Özgüç56

Bünyamin ÖZGÜÇ
Senkromeççi
2 May 2020
9
2
70
33
Siirt
Merhaba arkadaşlar araç fiyatlarının yükselmesinin bir kaç sebebi var, doların yükselmesi,sarı site,piyasada ayak üstü çok fazla al sat yapanlar ve arz talep te talebin arz dan ýuksek olması 2021 in başında arz talebin daha dengeli olacağını düşünüyorum korona sebebiyle oto pazarların elindeki araçlarında arz a eklenmiş gibi düşünürsek eğer çok ta olmasa biraz daha gerileyebilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım