KAPALI 35-45 bin TL arası Otomatik Öncelikle araç kararsızlık ve bilgisizlik sebebiyle yardım talebi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iercanlar

İmam Bakır Ercanlar
Senkromeççi
14 May 2020
7
0
60
36
Şanlıurfa
Marka
Yok
Herkese merhaba,

Bir araba almak istiyorum. Eşimle beraber kullanırız diye otomatik olmasını da düşünüyorum.(Otomatik olmasa da olur)
Hiç param yok, 45 bin maksimum ihtiyaç kredisi çıkıyor. İhtiyaç kredisi çekerek arabamı almayı düşünüyorum.
Borca girerek alacağım için, başıma iş açmaması, ek masraf çıkarmaması, bilgime çok fazla güvenmediğim için sizlerden de fikir almak istedim.
Arabada görsele de önem verdiğimi bilmenizi isterim. Gösterişli olmalı diye düşünüyorum.

Benim kafamda baktığım bir kaç modeli söyleyeyim. Hasar durumları vs olmadan sadece model söylüyorum. zevkimi anlamanız için.
Laguna 3
Megane 2 (HB'te olur)
Ceed
Citroen C3
Fiesta
vs...

Farklı tavsiye de alabilirim ama "ben bunu niye düşünmedim diyebilirim"

Şimdiden herkesten Allah razu olsun çok teşekkürler.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Urfa'ya selamlar, 45 bin tl nın tamamını kredi çekerek alacaksınız, kıyı da köşe de birikmişiniz yok sanırsam dolayısıyla olabildiğince sıkıntı çıkarmayacak yeni modelli araçlar almanız gerekir, tavsiyem otomatik takıntısından kurtulmanız çünkü bahsettiğiniz fiyat dilimine bir de otomatik şartı koyarsanız işler çok karışır, modeller eskir.

Benim size tavsiyem olabildiğince yüksek model B segmenti benzinli seçenekler.İki kişi olduğunuz için de problem oluşturacağını sanmıyorum B segmenti küçük araçların.Hocam bu segment derken neyi kastediyor olabilirsiniz, burada daha çok Hyundai İ20-Renault Clio-Fiat Punto-Ford Fiesta gibi araçlardan bahsediyorum.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

iercanlar

İmam Bakır Ercanlar
Senkromeççi
14 May 2020
7
0
60
36
Şanlıurfa
Marka
Yok
Urfa'ya selamlar, 45 bin tl nın tamamını kredi çekerek alacaksınız, kıyı da köşe de birikmişiniz yok sanırsam dolayısıyla olabildiğince sıkıntı çıkarmayacak yeni modelli araçlar almanız gerekir, tavsiyem otomatik takıntısından kurtulmanız çünkü bahsettiğiniz fiyat dilimine bir de otomatik şartı koyarsanız işler çok karışır, modeller eskir.

Benim size tavsiyem olabildiğince yüksek model B segmenti benzinli seçenekler.İki kişi olduğunuz için de problem oluşturacağını sanmıyorum B segmenti küçük araçların.Hocam bu segment derken neyi kastediyor olabilirsiniz, burada daha çok Hyundai İ20-Renault Clio-Fiat Punto-Ford Fiesta gibi araçlardan bahsediyorum.

Kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim. Araştırma bandını bunları ekleyerek genişleticem

UCY

Profesör
29 Kas 2019
265
866
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
Hocam 45 liranız olursa 35-40 lık bir araç bakmanızı öneririm. vergisi, muaynesi, ekspertizi, noter masrafı, sigortası ve kaskosu(yaptırırsanız) olacak birde bunların yanında alacağın arabanın temizlik durumuna göre öngörülemeyen masrafı olabilir onlar içinde kenarda para olmalı, tabi şahsi fikrim.

arabaya gelirsemde olabildiğince sorunsuz ve parçası ucuz bir modele yönelmenizi tavsiye ederim misal otomatik clio 2000 model civarı olabilir. Megane da olur ama temizini bulabileceğinizi sanmıyorum.

iercanlar

İmam Bakır Ercanlar
Senkromeççi
14 May 2020
7
0
60
36
Şanlıurfa
Marka
Yok
Pazartesi arabaya arkadaşım bakacak Afyon'dan.
Eksper durumu söylendiği gibi çıkarsa inşallah gidip alacağım.
Sizi bilgilendiririm. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Ayrıca, o sürecin olumsuz olma ihtimaline binaen farklı tavsiye ve görüşü olan varsa iletirse sevinirim.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Gerçek fiyatını yazmış arkadaş. Helal olsun valla inşallah yolu açık olur. Böyle insanlara hasret kaldık. Bir başka ilanda pertli arabaya maksimum ederi 26-27 iken 43 yazmış asalağın biri.
Biz yeni Transit sattık. Babam 1000 lira pazarlık bırakıp fiyat yazdı 4000 aşağısını teklif eden ölücüler üşüştü herhalde fiyat normal olunca araba bitik falan sanıyorlar. Ardından ben ilanı kaldırtıp fotoğrafları güzelleştirip 1 hafta sonra 3000 fazlasına koydum istediğimiz rakama galeri aldı gitti. Anlayacağınız adam gibi satıcıyı bezdiren .....alıcılar olmasa daha da iyi durumda oluruz da 2.el piyasası iyice bozdu

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Pazartesi arabaya arkadaşım bakacak Afyon'dan.
Eksper durumu söylendiği gibi çıkarsa inşallah gidip alacağım.
Sizi bilgilendiririm. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Ayrıca, o sürecin olumsuz olma ihtimaline binaen farklı tavsiye ve görüşü olan varsa iletirse sevinirim.
Pederle aram bozuk olmasa ben bile eldekini satıp bunu alalım diyecektim. Ciddi ciddi almanıza sevindim. Yabancıya gitmemiş oldu.

Biz yeni Transit sattık. Babam 1000 lira pazarlık bırakıp fiyat yazdı 4000 aşağısını teklif eden ölücüler üşüştü herhalde fiyat normal olunca araba bitik falan sanıyorlar. Ardından ben ilanı kaldırtıp fotoğrafları güzelleştirip 1 hafta sonra 3000 fazlasına koydum istediğimiz rakama galeri aldı gitti. Anlayacağınız adam gibi satıcıyı bezdiren .....alıcılar olmasa daha da iyi durumda oluruz da 2.el piyasası iyice bozdu
Ölücünün suratına yok kardeşim bu son fiyat paran yoksa bisiklete bin deyip kapatacaksınız. Onlar çakal diye biz niye küfür yiyelim. Taş çatlasın 1500 pazarlık payı koyarım, gerisini de hayatta düşmem.

Son düzenleme:

akulkerberkay

Berkay Akülker
Profesör
9 Şub 2019
141
205
1,185
34
Kırklareli
Marka
Audi
Bu arada lastik akü vs şeylerin yeni yapılması çok önemli. Kredi ile alacaksınız neticede. Vergi avantajı zaten sorunsuz. İkinci elde de düşük km olduğu için satarken sorun olmaz diye düşünüyorum.

Bir de dizelde yüksek km ye dikkatli yaklaşmak gerekir. Sonrası epey masraflı olabilir çünkü...

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Pederle aram bozuk olmasa ben bile eldekini satıp bunu alalım diyecektim. Ciddi ciddi almanıza sevindim. Yabancıya gitmemiş oldu.

Ölücünün suratına yok kardeşim bu son fiyat paran yoksa bisiklete bin deyip kapatacaksınız. Onlar çakal diye biz niye küfür yiyelim. Taş çatlasın 1500 pazarlık payı koyarım, gerisini de hayatta düşmem.
Zaten öyle yapıyoruz da 1 değil 2 değil 3 değil insan bıkıyor. Bir de adiler önce 40 soru sorup ardından yapınca bir de babam gibi sinirli biriyseniz Arabayı alır götürür galeriye al şunu da kurtar beni dersiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım