KAPALI Crafter alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hvyyvm

Muhammed Doğan
Senkromeççi
10 May 2020
8
0
60
28
Bolu
Marka
Volkswagen
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. Yakın zamanda bir karavan yapmayı düşünüyorum aylardır araç araştırıyorum. En makul olanın crafter olduğuna karar verdim. Fakat bütçem 50 taş çatlasa 60 bin. O civardaki bütün crafterlar 300bin 400bin 500binlerde. Şimdi o kmlerde crafter alınır mı sizce sorun çıkartır mı ne yapmam gerekir ya da? Ayrıca Avrupa turu düşünüyorum. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim kafayı yicem az kaldı 😂

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bir Transit kadar kötü değil ama uzun şase Sprinter ve Crafterlarda da arka taraf ciddi şekilde sekiyor. Kısalarda öyle bir sorun yok onlar pamuk gibi ama uzunlar hele bir de duble lastikse kazık gibi oluyor. Panelvanı fazla yok olan da turşu zaten, koltukluları var onların da bu paraya yarısı alınmıyor. Sprinter ve Crafter piyasası dikine yükseldi, 90 bin liralık Sprinter'in sıfırı 350 bin lira şuan. Hey yavrum hey şahlanıyoruz.
Fiyatlar arttı lakin o kadar da değil. Konboz Tour da çalışan tanıdığımız yeni Crafter 16+1 aldılar ki dolu araçlar 270.000 civarına aldılar. Bugüne kadar Sprinter ve Crafter fiyatları çok yakındı Mercedes abartmış da abartmış.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Yaklaşık bir aydır piyasayı takip ediyorum açıkçası rakam olarak çok fark yok aralarda sprinter hariç. Hepsinin kmsi çok yüksek yani aslına bakılırsa bu arabalar bu paralar etmemeli. Açıkçası temizler için en az 90 falan gözden çıkarmak lazım ticaret yapılmayacaksa bana o rakamlar mantıksız geliyor. Transit sanki çok gürültülü bir motor gibi geliyor bana uzun yolda rahatsız etmez mi? Ama teşekkür ediyorum biraz da transit araştırayım 😊
Rahatsız etmez merak etmeyin gerekirse ufak bir yalıtıma bakar kaputu açınca Crafter da sesli çalışıyor.
Siz Avrupa turu yapacaksanız Ticaret yapan kadar düşünmeniz lazım bütçenizi zorlayın yada girişmeyin derim

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ducato alın daha iyi, Avrupa'nın her yerinde servis imkanınız olur. Ayrıca crafter sprinter gibi araçlar dar-uzun ama Ducato kısa-geniş haliyle daha kullanışlı olacak iç alanı yan yatak falan koyarken. Alırken de bütçeyi zorlamaz

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Fiyatlar arttı lakin o kadar da değil. Konboz Tour da çalışan tanıdığımız yeni Crafter 16+1 aldılar ki dolu araçlar 270.000 civarına aldılar. Bugüne kadar Sprinter ve Crafter fiyatları çok yakındı Mercedes abartmış da abartmış.

O kadar olmasa ne olur 350 olmasın 270 olsun. Zaten 16+1' le ne kazanılacak millet 19+1' lik alıyor o 300 bin üzerinde. Ayrıca Sprinter dışında iş vermeyenler var turizmde, C takmaya benzemiyor turizm işi, araba seçiyorlar. Ha keza 800 binlik Tourismo 2.5 milyon olmuş, Travego desen 3 milyona yakın. On iki metre düz tabanlar 300 binken olmuş 1.1 milyon lira. Sıfır tır takım dizmek için 1 milyon lira lazım. Uzak bir zaman değil ha taş çatlasın 5 sene öncenin fiyatları. Yazılan nakliyeler, kesilen faturalar bu kadar arttı mı peki, hayır. Arabacı nasıl alacak da ne ara para kazanacak ? Kredi bitene kadar arabalar eskiyor zaten.
Bu tabloya böyle iyimser yaklaşabilmek için çakarlı passata biniyor olmanız lazım.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
O kadar olmasa ne olur 350 olmasın 270 olsun. Zaten 16+1' le ne kazanılacak millet 19+1' lik alıyor o 300 bin üzerinde. Ayrıca Sprinter dışında iş vermeyenler var turizmde, C takmaya benzemiyor turizm işi, araba seçiyorlar. Ha keza 800 binlik Tourismo 2.5 milyon olmuş, Travego desen 3 milyona yakın. On iki metre düz tabanlar 300 binken olmuş 1.1 milyon lira. Sıfır tır takım dizmek için 1 milyon lira lazım. Uzak bir zaman değil ha taş çatlasın 5 sene öncenin fiyatları. Yazılan nakliyeler, kesilen faturalar bu kadar arttı mı peki, hayır. Arabacı nasıl alacak da ne ara para kazanacak ? Kredi bitene kadar arabalar eskiyor zaten.
Bu tabloya böyle iyimser yaklaşabilmek için çakarlı passata biniyor olmanız lazım.
Crafter kabul etmeyip illa Sprinter diyene rastlamadım. Konboz Tour diye özellikle yazdım Lüks taşımacılık yaparlar ya Sprinter ya Crafter kabul ediyorlar tamamı 16+1
Bu ülkede son 50 yıldır otomobillerin ucuz olduğu 1 yıl söyleyin?
5 sene önce 270 değil 120 idi doğru lakin 5 sene önce Asgari ücret 950 TL ydi en düşük okul servis ücreti 150 TL idi şuan 250 TL.
Bu ülkede ben kendimi bildim bileli otomobil pahalı. Bunlar dolarla satılıyor ve bu ülkede dolar bazında maaşlar en yüksek 400$ gördü o da 2013 yılıydı. Bugün 330$ a indi son 50 yılda ortalama 200$ da seyretmişti. Yani anlayacağınız dolar bazında yıllardır Batıya göre çok daha az kazanıyoruz ve böyle olduğu sürece son 50 yıldır olduğu gibi Otomobiller PAHALI olacak

Hvyyvm

Muhammed Doğan
Senkromeççi
10 May 2020
8
0
60
28
Bolu
Marka
Volkswagen
Crafter kabul etmeyip illa Sprinter diyene rastlamadım. Konboz Tour diye özellikle yazdım Lüks taşımacılık yaparlar ya Sprinter ya Crafter kabul ediyorlar tamamı 16+1
Bu ülkede son 50 yıldır otomobillerin ucuz olduğu 1 yıl söyleyin?
5 sene önce 270 değil 120 idi doğru lakin 5 sene önce Asgari ücret 950 TL ydi en düşük okul servis ücreti 150 TL idi şuan 250 TL.
Bu ülkede ben kendimi bildim bileli otomobil pahalı. Bunlar dolarla satılıyor ve bu ülkede dolar bazında maaşlar en yüksek 400$ gördü o da 2013 yılıydı. Bugün 330$ a indi son 50 yılda ortalama 200$ da seyretmişti. Yani anlayacağınız dolar bazında yıllardır Batıya göre çok daha az kazanıyoruz ve böyle olduğu sürece son 50 yıldır olduğu gibi Otomobiller PAHALI olacak
Ama şurda güzel bir parantez açmak isterim. Artan dolardan daha fazla sürekli vergiler alınıyor. Hiç üretim yapmadan üreticiden daha fazla kazanmak enteresan bir durum 😊

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Ama şurda güzel bir parantez açmak isterim. Artan dolardan daha fazla sürekli vergiler alınıyor. Hiç üretim yapmadan üreticiden daha fazla kazanmak enteresan bir durum 😊
Minibüslerde vergiler yıllardır aynı Ticari amaçlı alınan araçlarda vergiler artmadı. Otomobillerde de 2015 de %45 di şuan %55 yani aman aman bir durum yok. Lakin şahsen ben ayranı olmayan milletin Ev paralarını Passatlara Mercedeslere gömmesini cari açık oluşturmasını istemeyen biri olarak otomobil vergisini destekliyorum.
Yıllardır söylerim. B segmenti ve C segmenti ihtiyaç dahilinde olan Yerli Üretim Otomobillerde vergiler düşürülsün %15 Ötv yeterlidir. Lakin Mercedes Passat Mondeo BMW lüks yada ithal otomobillerde motora göre değil Fiyatına göre vergi getirilsin. 150.000TL ve üzeri %50 200.000 üzeri %80 300.000 üzeri %150 gibi millet almasın zorunlu değil.
Bu ülkenin vergi azaltmaya değil Vergiyi şirketlere ve zenginlere kaydırmaya ihtiyacı var.

Son düzenleme:

Hvyyvm

Muhammed Doğan
Senkromeççi
10 May 2020
8
0
60
28
Bolu
Marka
Volkswagen
Neyse konu farklı yerlere kaymaya başladı 😊 Tek soru sorup basit bir cevapla konuyu bitirelim. Crafter bey Ducato fark etmez. 400bin kmde alsam herhangi birini yolda kalır mıyım?( Sağlam bir muayene tabi ki yaptırırım)

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Neyse konu farklı yerlere kaymaya başladı 😊 Tek soru sorup basit bir cevapla konuyu bitirelim. Crafter bey Ducato fark etmez. 400bin kmde alsam herhangi birini yolda kalır mıyım?( Sağlam bir muayene tabi ki yaptırırım)
Ne kadar bakımlı olursa olsun o km'yi yapan ducato da olsa crafter da olsa sorun çıkarma ihtimali her zaman var. Ama ben olsam daha az sorun çıkarma açısından ducato alırım. Bir de Bazı crafterlar daha düşük km de bile yağ yakıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım