KAPALI 290 Bin TL Bütçeyle Sıfır Araç (Bu hafta alıyorum)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

man28

Asfalt Kurutucu
4 Haz 2019
103
41
695
34
Marka
Volvo
Herkese Merhaba. Aracımı sattım bugün. Yeni bir araç uzun zamandır hayalimdi. Kısmetse bu hafta alacağım.

Galerici ve fırsatçılardan ötürü ikinci el almamaya karar verdim. Bugün bayiye gittim araç için bir miktar para eksikti O da krediyle onaylanıyor ama yine hızlı karar vermek istemedim.

Bugün insignia ve pekoya baktım VWye de bakacaktım ama zaman yetmedi.

Sedan veya SUV olmaması için hiçbir neden yok 2 kişiyiz. En fazla araca bineceğimiz 3 kişi.

3008'e baktım 1.5 13hp Yeni dizel motorla gelmiş, doğru dürüst test de bulamadım. Performansından kaygılandım, başka araç sa yok zaten bombos her yer.

Insigniaya baktım, hemen hemen aynı fiyatlar. Kararsız kaldım. 508 sordum yoktu. Zaten olsa da fiyatı 300 bandından aşağı olmaz.

Kafam karışık, yorumlarınızı bekliyorum, gerek keyif olsun uzun yolda gerek konfor yalıtım olsun. Performans olarak altını çizeyim yüksek bir beklentim yok. Ama 12 saniyede 100'ü göre 3008 de mantıklı gelmedi bu paralara. Başka marka veya motor öneriniz var mı. Veya 1.5 130hp bir suvda bu kadar para verdik gitmiyor dedirtir mi..

Böyle sorular var aklımda

Bütçe: 290 bin

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Allure Dynamic 1.6 turbo 180 hp 8 ileri tam otomatik 508'in liste fiyatı 300 bin bandında. Bayiler 508 için dediğiniz gibi yok çekiyor lakin bayi fiyatları, liste fiyatlarından farklı olabiliyor. Ben olsam sipariş vermek istediğinizde son fiyat ne olur, hangi donanım paketi kaça gelir bunları öğrenirdim.

3008'in iç mekanı, tasarımı, şanzımanı 290 bin lira eder. Ama sürüş keyfi, konforu, yalıtımı iyi olsa da 290 bin lira etmez. Bununla birlikte suv bile olsa o kadar para verdikten sonra 1.5 - 1.6 dizel tercih etmezdim şahsen.

İnsignia'nın benzinli motorları liste fiyatlarında gözükmüyor. Muhtemelen getirmiyorlar. Sadece 1.6 dizel geliyor. Dediğim gibi düşük hacim dizel motor 290 bin lira etmez.

Passat'ın fiyatları zaten arşa çıkmış vaziyette. Neredeyse boş donanımları 300 bin lira civarında. Mondeo'nun turbo benzinli motorlu ve makyajlı versiyonu geldi lakin onun da şanzıman başarısız.

Yerinizde olsam 508'i bir araştırırdım öncelikli olarak. Sonuç çıkmaması halinde dönüp dolaşıp illa dizel motorları da eklemeye karar verirseniz bari Suv değil de D segment araç alın. En azından konforu, yalıtımı, sürüş zevki Suv'lardan daha iyi olur. O noktada da İnsignia, Superb gibi araçlar tekrar devreye girer.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
508 düşünürdüm ben açıkcası

tasarım vs çok hoş....

Not: Pejo botu değilim :D:D

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford

burak44

Burak Aslan
Senkromeççi
26 Nis 2020
8
7
70
24
Adana
Marka
Volkswagen
Merhaba 9 yıldır vw passat kullanısıyız 2011-2013-2015-2017 olarak 4 farklı passata sahip olduk genel olarak herşeyinden memnun kaldık genişliği ve rahatlığı çok güzel peugeot 508i inceleyip içine binme fırsatım oldu bana göre biraz ufak bi araba içi dar arkalarda diz mesafesi passattan çok geride ama motor olarak yakıtı ve gidişi iyidir dizel olanından bahsediyorum opel insignia ise yakın zamanda kasası değişip yeni kasayla gelecek şu an onu almak ne kadar mantıklı olur bilmem ben sizin yerinizde olsa 250.000 tl civarına 1.5tsi businnes paket passat alırım hem yakıt hem performans hem konfor olarak ideal yol tutuşuda sınıfında en iyisi diyebiliriz

Son düzenleme:

UgurEksen

Düz Yol Gazcısı
17 Mar 2019
6
9
145
Şuan yeni makyajlanmış olan mondeo 1.5 165hp 6 ileri otomatik 265.300 tekno paket cam tavan falan biraz doldurursan 290a çok güzel dolu 0 km bir otomobilin olur
hemde mondeo özellikle süspansiyon konforu olarak kesinlikle çok üstün ve sınıfına göre iyi bir yol tutuşu var ama 1.5 TSI ACT 150 PS DSG Prestige superb hiçbir opsiyon olmadan 293.900 superb de mondeo da çok sevdiğim mantıklı arabalar bence bu 2 arabayı düşünmen iyi bir seçenek inşallah istediğin gibi güzel bir araban olur :)

man28

Asfalt Kurutucu
4 Haz 2019
103
41
695
34
Marka
Volvo
508 yok bayilerde galericilerde var onlar da hep dizel almış ve fiyatlar kafayı yemiş. 320 bin allure paket. Bütçemi aşıyor290 son limitim. Yarın insignia ve 3008 tekrar bakıcam. Insignia da fena değil gibi koltuklar olsun far olsun. Sadece kaba duruyor sanki tasarımı. 2020 model 265 excellence paketi dediler bugün son kafama yatmadı değil?
Uzun yolda konforu yalıtımı 508den çok eksiği yoktur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

UgurEksen

Düz Yol Gazcısı
17 Mar 2019
6
9
145
OTOPARK.COM da 508 testini izlediğimde o harika turuncu rengiyle çok hoşuma gitmişti videoları hayranlıkla seyrettim hep çok güzel dedim ama testi izlediğim akşamın sabahı sokakta gri bir 508 ile karşılaştım 15 dk kadar etrafında dolanmışımdır ama nedense fotoğraf ve videolardaki gibi güzel gelmedi gözüme tasarım olarak kesinlikle trafikteki araçlardan daha farklı ama gerçekte görünce anlayamadığım şekilde o kadarda güzel değilmiş dedim belki daha ben alışamadım ama tabi bu tamamen benle ilgili kişisel bir konu araba güzel ama fotoğraflardaki kadar değil

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
D segment alın. Yerden az daha yüksek diye C segmenti crossoverlara o paraları vermeyin. Eğer varsa ve ciddi bir indirim olur da 290'a verirlerse Exclusive paket Insignia GS alın.

YigitEfe

Efe
Düz Yol Gazcısı
25 May 2020
35
157
235
23
Ankara
Marka
BMW
Kesinlikle Mercedes A200 sedan öneririm. Sunroof dışı boş çıkışı bile tatminkar ve güzel bir araba, üstüne paranızda artar. Konforlu ve görece atak bir araç. Ayrıca sedan versiyon daha yeni çıktığı için özgün bir araba. Bakmakta fayda var.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Hb a3 1.5 i 1 ay önce biri 215e aldığını iddia ediyordu. 0 arabayı ilk bayilere sorun.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Mondeo bana da ilgi çekici geliyor bu paralara. Hem farklılığınız olur. Donanım olarak da az paraya daha dolu gibi. Passat D sınıfının gerçeği fakat fiyatları da absürt şekilde ortada.

man28

Asfalt Kurutucu
4 Haz 2019
103
41
695
34
Marka
Volvo
Kesinlikle Mercedes A200 sedan öneririm. Sunroof dışı boş çıkışı bile tatminkar ve güzel bir araba, üstüne paranızda artar. Konforlu ve görece atak bir araç. Ayrıca sedan versiyon daha yeni çıktığı için özgün bir araba. Bakmakta fayda var.

Hocam bombos araç sırf mercedes diye o kadar para vermem sağol.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Insignia makyajlandı, sanırım şimdi satılanlar makyajsız, ben olsam almazdım sırf bu sebepten.

Bu kadar param olsa şu an sizin kriterlere göre 508, ona gücüm yetmezse Mondeo alırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım