KAPALI Yeni Kasa Audi A3 Alınır mı ? 300 Bin TL'ye Araç Önerileriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aserdar05

Senkromeççi
2 Haz 2020
8
0
60
36
Ankara
Marka
Audi
2015 yılından beri Audi A3 kullanıyorum. Aracımı değiştirmeye karar vermiştim. Seçeneklerim Peugeot 508, Yeni Mercedes A ve Yeni BMW 1 serisiydi. Yıl sonunda çıkacak olan A3 modelini de listeye eklediğim için araç alımını 3 ay kadar ertelemeye karar verdim. Ağırlıklı olarak tercihim 508 den yana ama yeni A3 ü de merak ediyorum ve görmeden karar vermek istemedim. Hem belki bu süre zarfında o çok konuşulan ÖTV indirimi gelir. Bütçem 300 bin civarı. Siz ne düşünürsünüz?

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hic bir c segment arac 508'in sundugu surus keyfini ve konforunu sunamaz. Hatta cogu D segmentin sunduklarini sunamaz. O yuzden ben olsam beklemem direkt 508 icin alim surecine girerdim.

Degisen donanimlari haricinde D segment araclar her alanda C segmentlerden ustun.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hic bir c segment arac 508'in sundugu surus keyfini ve konforunu sunamaz. Hatta cogu D segmentin sunduklarini sunamaz. O yuzden ben olsam beklemem direkt 508 icin alim surecine girerdim.

Degisen donanimlari haricinde D segment araclar her alanda C segmentlerden ustun.
Her alanda konusuna katılmıyorum ya. 1.2 tsi 105hp jetta ile 1.4 tsi passat 150hp arasında agresif kullanımda çok fark var. Passat d segmentinin getirdiği ağırlık konfor odağı yüzünden jetta kadar çevik gelmiyor bana. 508 kullanmadım ben belki o passat gibi değildir ama şahsen aynı fiyat olsalar yine jetta tercih ederdim. Sportif kullanıma daha yatkınsa konu sahibi d segment memnun etmez bence

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Her alanda konusuna katılmıyorum ya. 1.2 tsi 105hp jetta ile 1.4 tsi passat 150hp arasında agresif kullanımda çok fark var. Passat d segmentinin getirdiği ağırlık konfor odağı yüzünden jetta kadar çevik gelmiyor bana. 508 kullanmadım ben belki o passat gibi değildir ama şahsen aynı fiyat olsalar yine jetta tercih ederdim. Sportif kullanıma daha yatkınsa konu sahibi d segment memnun etmez bence
O segmentin getirdigi agirlik farkindan kaynakli ki o dusunceyle baktigimizda b segmentler de c segmentlerden daha iyi. Neticede boyut ve agirligin getirdigi dogal sonuclar kacinilmaz.

Lakin D segment olsa bile 508, cevik surusler ve yuksek limitli yol tutusla birlikte zevkli surusu olabildigince konfor ve yalitimla birlestirmek icin tasarlanmis bir arac ki bunu da sunabiliyor. Passat hem segmenti hem uretim amaci geregi daha agir basli. Ama bugun emin olun bir 508'in surusu, kendisinden daha kucuk boyutlara ve agirliga sahip cogu c segmentten daha cevik. Yani secilen aracin hangi amaca hizmet edecegi onemli.

Sahsen ben cevik arac istiyorum diye daha fazla yalitim, daha fazla konfor, daha fazla viraj hizi limiti gibi D segmentin getirdigi surus artilarindan vazgecmezdim.

aserdar05

Senkromeççi
2 Haz 2020
8
0
60
36
Ankara
Marka
Audi
A serisi ve BMW 1 den ziyade 508 e daha yakınım. Hem üst segment hem de çok beğendiğim bir tasarıma sahip olduğu için. Ama aracı uzun süre kullanacağım için sonrasında aklımda kalmasın diye bir A3 ü de göreyim dedim.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
D segmenti ağır bir segment ama A3'ün doluları 508'den kalite anlamında daha üstün. Bence karşılaştırmayı boyut anlamında yapmak gerekiyor. D segmenti araçlar boyutları gereği C segmentine göre daha hantal kalacaktır. Uzun yol yapan kişilerin D segmenti alması mantıklı ama şehir içi ağırlıklı kullanılacaksa Premium C daha mantıklı olacaktır.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bence hazırda 508 varken alın. Eğer yeni a3 geldiğinde aatıp a3 alırsınız beğenirseniz, ötv indirimi olmazsa mantıklı bu tabi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım