HGS Cezası Hakkında?

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bugün Otoyola Hgs etiketi olmadan girdim plakadan okur düşer dedim ama çıkışta tabelada Ceza yazıyordu ne demek olduğunu bilen var mı?
Benim bildiğim etiket yoksa yada okuyamıyorsa plakadan düşüyordu

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
bakiye kontrol sistemi vardır herhalde ordan takip edin, e devletten de ruhsat sahibinin araçlarım kısmındaki ceza kısmından takip edin bi süre

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Plakadan düşmezse ne yapabilirim peki cezayı mecbur ödeyecek miyim? Ve yaklaşık ne kadar biliyor musunuz?

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Plakana kayıtlı hgs varsa ve yeterli bakiyen varsa ceza yazamazlar. Bir hafta 10 gun sürebilir bakiyeden düşmek. Olmadı musteri hizmetleri var orayı ararsınız
50 küsür TL vardı İnşAllah öyle olmaz. Ben etiketi takmadan sürekli plakadan kullananlar var diye biliyordum o sebeple yeni çıkartmıştım etiketi

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Plaka kayıtlı HGS var ve ihlal görünüyorsa KGM'ye bakiyenizden cezasız tutarı düşürmek üzere başvurabiliyorsunuz sanırım. Ben 6.sınıf kullandığım için etiket yok bizde direk plakadan düşüyor.
Buraya düşüyor genelde ceza.

Buradan da iletişime geçeceğiniz adres yada numaralara ulaşabilirsiniz.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Plaka kayıtlı HGS var ve ihlal görünüyorsa KGM'ye bakiyenizden cezasız tutarı düşürmek üzere başvurabiliyorsunuz sanırım. Ben 6.sınıf kullandığım için etiket yok bizde direk plakadan düşüyor.
Buraya düşüyor genelde ceza.

Buradan da iletişime geçeceğiniz adres yada numaralara ulaşabilirsiniz.
Şuan ihlal görünmüyor

MesutCiftci

Düz Yol Gazcısı
23 Şub 2019
5
3
145
Benim daha önceki aracımda HGS olmasına ve bakiyem bulunmasına rağmen düşmemiş OGS geçiş ihlali olarak ceza gelmişti. Cezalı geçişlerin tümü serbest geçiş sisteminin olduğu gişelerdi. (2 adet mahmutbey 1 adet FSM)Düzeltilmesi yaklaşık 1.5 yıl sürdü ama saçma sapan işlerle uğraştırdılar.

Şimdiki aracımda ise hiç bir şey yok çok rahatım :) HGS olmadan geçiyorum daha sonra KGM ihlal sorgulamadan ödüyorum. 15 günü geçmediği sürece cezasız ödüyorum. Uzun süredir bu şekilde. yaklaşık 2 gün içerisinde sisteme düşüyor geçiş ihlali.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
HGS benim adıma olmadığından direk sorgulama yapamıyorum. Şimdi E80 otoyola tekrar girsem mi yoksa D100 mü kullansam bilemedim derdi bulduk yine

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Benim daha önceki aracımda HGS olmasına ve bakiyem bulunmasına rağmen düşmemiş OGS geçiş ihlali olarak ceza gelmişti. Cezalı geçişlerin tümü serbest geçiş sisteminin olduğu gişelerdi. (2 adet mahmutbey 1 adet FSM)Düzeltilmesi yaklaşık 1.5 yıl sürdü ama saçma sapan işlerle uğraştırdılar.

Şimdiki aracımda ise hiç bir şey yok çok rahatım :) HGS olmadan geçiyorum daha sonra KGM ihlal sorgulamadan ödüyorum. 15 günü geçmediği sürece cezasız ödüyorum. Uzun süredir bu şekilde. yaklaşık 2 gün içerisinde sisteme düşüyor geçiş ihlali.
Peki siz geçerken Ceza yazıyor mu?

MesutCiftci

Düz Yol Gazcısı
23 Şub 2019
5
3
145
Evet çıkışta kaçak geçiş olarak gözüküyor ve ceza ücretini yazıyor fakat ben iki hafta içerisinde sisteme girip kart ile ödeme yapıyorum hemen düşüyor tekrar sorgulamada. Ayrıca sorgulamada sadece plaka bilgisi istiyor HGS nin adınıza kayıtlı olup olmamasının bir önemi yok anladığım kadarıyla.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Evet çıkışta kaçak geçiş olarak gözüküyor ve ceza ücretini yazıyor fakat ben iki hafta içerisinde sisteme girip kart ile ödeme yapıyorum hemen düşüyor tekrar sorgulamada. Ayrıca sorgulamada sadece plaka bilgisi istiyor HGS nin adınıza kayıtlı olup olmamasının bir önemi yok anladığım kadarıyla.
Sorgulamada yok. Ben bakiye sorgulayamıyorum sadece.
Ben de ceza ücreti yazmıyordu ama. Tam olarak CEZA$ yazıyordu tabi $ işareti yerine TL işareti vardı rakam yoktu

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Yolda EDS çakmıştı yediğim cezayı kontrol etmek için E Devlete girince farkettim ki HGS adınıza olmasa dahi Araçlarım sekmesinden sahibi olduğunuz plakaya ait HGS bakiyenizi öğrenebiliyorsunuz.
Benden 7 TL kesmişler yani Ceza Yok. Etiket olmadan kullanılıyor demekki

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
440
1,427
2,645
Marka
Ford
Sorun olmaz para varsa 15 gün içerisinde plakadan görüp düşüyorlar.
12 haziranda İstanbul'dan Eskişehir'e gelirken Sultanbeyli gişeden girip Sakarya çıkışından çıktım. Camimda hgs etiketim yapışık ve içersinde 150tl den fazla bakiye vardı. Sakarya'da çıkarken kaçak geçiş yazdı. Bende herhalde bir sorun oldu, muhtemelen plakaya kayıtlı hgs de bakiye olduğunu görünce çekerler diye düşünerek çok uzerinde durmadım. Fakat telefondaki hgs uygulamasından da geçiş ihlallerine ara ara bakıp ceza falan yemedigimi kontrol ediyordum. Fakat burda paylaşılan site uzerinden kontrol ettiğimde 30tl ceza yediğimi fark ettim. Plakama ait hgs de hala 150tl üzeri bakiye var. Demem o ki hgsde bakiye varsa normal ücreti keserler demeyin bu gibi durumlar can sıkabiliyor.

MesutCiftci

Düz Yol Gazcısı
23 Şub 2019
5
3
145
12 haziranda İstanbul'dan Eskişehir'e gelirken Sultanbeyli gişeden girip Sakarya çıkışından çıktım. Camimda hgs etiketim yapışık ve içersinde 150tl den fazla bakiye vardı. Sakarya'da çıkarken kaçak geçiş yazdı. Bende herhalde bir sorun oldu, muhtemelen plakaya kayıtlı hgs de bakiye olduğunu görünce çekerler diye düşünerek çok uzerinde durmadım. Fakat telefondaki hgs uygulamasından da geçiş ihlallerine ara ara bakıp ceza falan yemedigimi kontrol ediyordum. Fakat burda paylaşılan site uzerinden kontrol ettiğimde 30tl ceza yediğimi fark ettim. Plakama ait hgs de hala 150tl üzeri bakiye var. Demem o ki hgsde bakiye varsa normal ücreti keserler demeyin bu gibi durumlar can sıkabiliyor.

Benim yaşadığım benzer durumda ihlal OGS olarak gözüküyordu. OGS cihazım olmadığından cezaya düşmüştü. HGS denbakiyem olduğunu teyit etmeme rağmen onlar OGS'ye yönlendiriyor. Sonra uzunca süre bekleme ve saçma sapan işler...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım