2017 Corolla Led Far Taktırmak

Dogancann

Doğancan Yoloğlu
Takipçi
3 Ağu 2020
2
1
20
26
Kocaeli
Marka
Toyota
Merhabalar aracım 2017 Toyota corolla, aracıma Led far takmak istiyorum çok araştırdım ama daha fikir edinemedim, ne önerirsiniz ?

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
eğer farlarınız mercekli değilse taktırmayın.
karşıdan gelenin gözünü kanatmayın.
taktırmayı düşünenlere de karşı çıkın.
merceksiz fara takılan led sadece sizi mutlu eder, sürekli selektör yersiniz.
Aynen katılıyorum. Zaten merceksiz farda led dağılacağı için verim de alamazsınız. Halojen tercih edin bana kalırsa. Philips xtreme vision racing vision, osram nightbreaker vs tercih edebilirsiniz.

Son düzenleme:

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
hiç önemli olmuyor.
her türlü diğer fardan farklı oluyor ve karşıdan geleni sinirlendiriyor.
+++ gidiş geliş dar yollarda halojen bile göz alırken merceksiz led hayli hayli alıyor. Yaklaşık iki aydır bu tip yolda sürekli gece sürüş yapıyorum sürekli sıkıntı yaşatıyor.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Ben kendi aracıma Stark Led taktım. Hem görüntü hem de aydınlatma olarak çok memnunum.

Karşıdakini göz alması konusunda bizzat bir tane sedan ve bir tane Suv araç alarak kendim simüle ettim. Far ayarı düzgün yapıldıktan sonra göz alma gibi bir durum olmuyor.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Aliexpress üzerinden kaliteli olan led ampulleri alınca normal ampul ile aynı kırılma desenini yakalıyordum, 10-15 bin km sonra bir taraf bozulunca ben de halojene geri döndüm.

Far reflekörü, halojen ampulün flaman teline göre tasarlandığı için; led diziliminin, ampul teline olabildiğince yakın olması gerekiyor. Piyasada sık görülen, üstünde levha gibi led olan ampuller bu sebeple göz alıp, normalden de kötü aydınlatıyor.

Eğer uyuyorsa, OEM üst donanım far seti ve modülünü bir kere takıp rahat etmenizi tavsiye ederim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım