yakkocan

Yakup ÖZER
Profesör
2 May 2020
462
387
1,345
22
Ankara
Marka
Yok
Ben Sierra'ya sert demiş olsam da siz inanmayın. hatatat Darbe emişi ve sönümlemesi sert olsa da hızlı girilen virajlarda dönemindeki diğer rakipleri(190E-E30 etc. etc.) gibi o da yatıyor, yani stok düzenle biraz helvayız, Renault'lardan sonra taş gibi de neyse😁.Hareketli fotoğraflar için @Sirius'a teşekkürler, anı olarak kalsın. Bu arada Sinan Bey'in de dediği gibi ''ben bişi yapmıyorum kanka araba yapıyor''.

Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.

dip not.boyutu çok yüksek üstüne tıklayarak gerçek çözünürlükte görebilirsiniz.
Abi Ankara da neresi burası ?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Aklımda bulunsun. Araba alınca gazlarım inşallah 😄

İnşallah, biz de eşlik ederiz.

Yazınızı yeni fark ettim. Sierra hayranı olarak büyük bir keyifle okudum. Bir proje hesabı açarak yaptıklarınızı orada da paylaşırsanız güzel olabilir. Takipteyim :)

Hoşunuza gittiyse ne mutlu şöyle bir durum söz konusu aracı olabildiğince oynanmamış orijinal tutmaya gayret ediyorum. Şu an halihazırda bir insta hesabı var ilk sayfada linkini verdiğim ama proje adına-aracı güçlendirmek gibi- henüz bir şeylere girişmedim.Çünkü şu an gerçekten tabiri caizse ağız tadı ile biniyorum, bir şeyleri kurcalamak bir şeyleri bozmak istemiyorum.

Ha yok mu hayallerim tabiiki var, ileriye dönük eğer ki yapabilirsem 88-89 yıllarında AWD Sierra’dan önce kısa bir süre çıkmış olan Rwd Sapphire Sierra Cosworth replikası olsun isterdim, o araç orijinal olarak 207 bg, bu araçta orijinalde bulunan DOHC motor düşük bar basınç turbolama ve yazılımla 180 küsür beygirlerde çok rahat yürüyebileceğini söylüyorlar.Sağlıklı bir şekilde yürüyen Cossie replikası yapmak isterdim doğruya doğruya.

images

Ama şimdilik yarım yamalak M3 görünümlü 316i yapmak ne beni mutlu tatmin eder ne de sizi :). Orijinalden yürüyoruz bakalım bana yeterli geliyor.

Ama şu yukarıdaki güzele de bir bakın yahu :)

Bu aracın videosu gelmeli 👍🏻

Bu talebi sıklıkla arkadaşlarım, yakın çevrem diyor.Otopark.com, Benzin.tv gibi kanallar henüz Sierra çekmediler.Talep olursa seve seve kabul ederim benden yana hiçbir sıkıntı yok, gerekirse çekim için gelirim de.

Fakat şöyle bir durum var, İstanbul’da Cenk isimli Ford parçacısı bir abimiz var, bu kişinin elinde 3 adet Sierra mevcuttu geçen günler.4x4 DOHC, 302cu V8 ve V6 olmak üzere, hepsi de güzel ve bakımlı örneklerdir muhtemelen.

Ayrıca otopark.com bir instagram mesajında Cenk beyin araçlarını çekeceğiz benzerinde bir mesaj da attı, dolayısıyla beklemedeyiz umarım kilitli diferansiyelli V6’sı çekilir :).

Bu tarz arabaların daha çok insan tarafından bilinmesi kanaatindeyim.

Son düzenleme:

yakkocan

Yakup ÖZER
Profesör
2 May 2020
462
387
1,345
22
Ankara
Marka
Yok

Hoşunuza gittiyse ne mutlu şöyle bir durum söz konusu aracı olabildiğince oynanmamış orijinal tutmaya gayret ediyorum. Şu an halihazırda bir insta hesabı var ilk sayfada linkini verdiğim ama proje adına-aracı güçlendirmek gibi- henüz bir şeylere girişmedim.Çünkü şu an gerçekten tabiri caizse ağız tadı ile biniyorum, bir şeyleri kurcalamak bir şeyleri bozmak istemiyorum.

Ha yok mu hayallerim tabiiki var, ileriye dönük eğer ki yapabilirsem 88-89 yıllarında AWD Sierra’dan önce kısa bir süre çıkmış olan Rwd Sapphire Sierra Cosworth replikası olsun isterdim, o araç orijinal olarak 207 bg, bu araçta orijinalde bulunan DOHC motor düşük bar basınç turbolama ve yazılımla 180 küsür beygirlerde çok rahat yürüyebileceğini söylüyorlar.Sağlıklı bir şekilde yürüyen Cossie replikası yapmak isterdim doğruya doğruya.

images

Ama şimdilik yarım yamalak M3 görünümlü 316i yapmak ne beni mutlu tatmin eder ne de sizi :). Orijinalden yürüyoruz bakalım bana yeterli geliyor.

Bu talebi sıklıkla arkadaşlarım, yakın çevrem diyor.Otopark.com, Benzin.tv gibi kanallar henüz Sierra çekmediler.Talep olursa seve seve kabul ederim benden yana hiçbir sıkıntı yok, gerekirse çekim için gelirim de.

Fakat şöyle bir durum var, İstanbul’da Cenk isimli Ford parçacısı bir abimiz var, bu kişinin elinde 3 adet Sierra mevcuttu geçen günler.4x4 DOHC, 302cu V8 ve V6 olmak üzere, hepsi de güzel ve bakımlı örneklerdir muhtemelen.

Ayrıca otopark.com bir instagram mesajında Cenk beyin araçlarını çekeceğiz benzerinde bir mesaj da attı, dolayısıyla beklemedeyiz umarım kilitli diferansiyelli V6’sı çekilir :).

Araba alırsam gazlarız beraber reis inşallah.

tahampower

Taha YILDIZ
Profesör
26 Mar 2020
50
163
1,060
Diyarbakır

images

bu haliyle bile harika. takibe devam. bu arada hesabı buldum,onaylanmayı bekliyorum :).

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Kışlıklara geçildi.

Fikirlerini söylemek isteyen olursa diye hem göbekli hem de göbeksiz olarak fotoğrafları koyuyorum yorum size kalmış. :)

Boyadan önce, neredeyse 1.5 yıl önceki foto

Boya sırasında

Göbeksiz araç üstündeki görüntü- evet biliyorum kışlıklarım çok eski ama hiç kışlık olmamasından daha iyidir sanırım :)

Göbekli araç üstündeki görüntü.

Böylelikle artık kışlıklarımı yazlıklarımdan çok sever oldum belki bundan sonra yazlık jant kışlık jantların yerlerini değiştirir bunlar yazlık diğerleri kışlık olabilir.(jantlardan bahsedyorum tabii lastiklerin kendisinden değil :D )

.
Bu arada 2 yaz arkadan itiş bir araçla arka lastikler nasıl olur sorusuna cevap. :D

Tamam tamam, vurmayın seneye iki tane Yokohama A-Drive’larım var yazın onu takacağım

Son düzenleme:

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
376
764
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Hayırlı olsun aracın ilanda olduğunu hatırlar gibiyim Etlik Metro'nun otoparkında çekilmiş resimleri vardı sanırım ilanda.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hayırlı olsun aracın ilanda olduğunu hatırlar gibiyim Etlik Metro'nun otoparkında çekilmiş resimleri vardı sanırım ilanda.
Teşekkür ediyorum.

Yok o araç değildir, o bahsettiğiniz aracın rengi beyaz ve bahsettiğiniz yerde çekilmiş fotoğrafları.

1.5 yıldır- aldığımdan beri ilanda olmaması gerek eğer varsa şikayet edelim :D. Çünkü satılık değil.

• Haha
Tepkiler: fujiwara

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
376
764
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Teşekkür ediyorum.

Yok o araç değildir, o bahsettiğiniz aracın rengi beyaz ve bahsettiğiniz yerde çekilmiş fotoğrafları.

1.5 yıldır- aldığımdan beri ilanda olmaması gerek eğer varsa şikayet edelim :D. Çünkü satılık değil.
Yok aslında bende 1-2 yıl içinde görmüş olmam lazım sürekli ilan baktığımız için tarihleri hatırlamıyorum :D

• Haha
Tepkiler: Mt.Akina

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Şöyle arabalar içimi rahatlatıyor be. Abartılı tasarımlar yok, sade ve şık.

Evet katılıyorum, güzellik için sadelik gayet yeterli.

Döneminin araçlarını, rakip araçları, kuşak farklılığı olan aynı segment araçları, aracın yanında bulduğum anda sık sık fotoğraf çekerim, vaktim varsa uzun uzadıya incelerim. Fakat normalde kuşak farkı hep Sierra’yı tecrübeli orta saha oyuncusu gibi gösterirken bugün ilk defa yıldızı 90+3 de oynuna girip de gol atmış, yeniyetme gelecek vaadeden forvet havasına büründürdü:D.

Model yılını bilmiyorum, Amerikancılar iyi bilirler muhtemelen.

Petrol krizi öncesi katıksız özgün maço yürekli V8 Amerikan Fairlane ile globalleşmiş ve Avrupalılaşmış, Ford’un en önemli köşetaşlarından biri olan Sierra’ya aynı markanın aracıdır demek uzaktan bakıldığında çok çok zor.

Son düzenleme:

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Model yılını bilmiyorum, Amerikancılar iyi bilirler muhtemelen.

Petrol krizi öncesi katıksız özgün maço yürekli V8 Amerikan Fairlane ile globalleşmiş ve Avrupalılaşmış, Ford’un en önemli köşetaşlarından biri olan Sierra’nın aynı markanın aracıdır demek uzaktan bakıldığında çok çok zor.
'56 Fairlane. Güzel fotolar.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ne zamandan beri yapayım yapayım diyordum, bugüne kısmetmiş yeni nesil Pioneer DEH ler çıktı eski nesil bantlı retro Pioneer KPH serisi teybimiz yerini aldı, :D mutluyum . Frekansı analog ayarlarken aradaki geçişler göz dolduruyor :) herhangi bir kanala bağlı olmadan kulağınızın hoşuna gittiği yerde durup dinleyebiliyorsunuz :) neden daha önce takmadım sorusunu bana sordurdu doğrusu.

Buyrun dostlar buyrun Halil İbrahim sofrasına :D

C5A530F0-6B9C-4F79-9224-4BF33180D26D.jpeg

Bu da karanlıktaki hali.
375DB792-1D32-457E-A3BA-8E46C376BA6D.jpeg

Mutluluğun temsili olmayan resmi :D

A330D05E-85F8-4E6E-8A95-AE89D1F80D35.jpeg

Öndeki hoparlörlerin kapaklarına da el atalım dedim.

F713C661-B317-4368-98A1-CE465C64DEE6.jpeg

Eskisi yerde :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
çok foto oldu biliyorum ama telefonda birikmişti sizinle de paylaşmak istedim.

Ekli dosyayı görüntüle 33241

B1EBF85F-025E-4B11-B724-AC0D2AB298EB.jpeg

Klasik Pioneer teypli ve Pioneer kapaklı kapı hoparlörü ile güncel iç mekanımız, dikkatli olanlar için bir detay var bileni alnından öpeceğim 😂 çok zor çok...

1B79CCF3-B921-44BF-82A9-BC4FD25B9ECC.jpeg

Hareler var ama mazur görünüz.

11A22212-8CD2-4A7F-B67A-675D7329E330.jpeg

E9033531-5136-4BDE-80BF-D2D115883E8B.jpeg

Hatırlarsanız kırmızı şeritleri de yenilemiştik akşam güneşindeki hali böyle, o değilde bazen böyle koyu mavi görünüyor bazen daha farklı :)

C6791B69-1A71-4BB5-8FC4-73FF7066D67C.jpeg

Yine bu yıl içinde boyası yenilenip yeni göbeklere kavuşan 1990’larda çıkmış CMS jantlarla bu sezon için kışlıkları kalkmadan son çekilmiş fotolar olabilir.

DACE8098-4EFB-4A63-8476-2207DA782217.jpeg

61BD500C-1FAF-4C5F-B452-1794E7857B85.jpeg

Yine geçtiğimiz yıl için yapılan sislerle böyle oluyoruz. Sis+uzunlarla da görünüm bu.

711E5747-04B9-497E-A74E-F646DD85EA71.jpeg

Mavi yakalının zevkli aracı diyorum ben siz ne derseniz deyin 😂

7926BA4C-4C71-4030-A5C1-1422FA1729F8.jpeg

Farklı açılardan aracın rengi çok değişiyor mesela yukarıdaki foto ve aşağıdakine bakınız.

3A92E9B1-E8E4-43EA-96B3-3666F7325A44.jpeg

İlerleyen süreçlerde-yazlıklara geçmem ile birlikte kafamda olanlar;

Güzel bir egzoz ucu almayı düşünüyorum şu an için çok uslu görüntümüz var ama emin değilim, uslu havayı da bozmak istemiyorum.

images

Sonraki etaplarda ise sırasıyla Cosworth spoiler, bagajı delmek istemiyorum ama içten içe de istiyorum spoileri ne yapayım :)

images

Ve en son da Cosworth ön tampon var akıllarda ama yine bu uygulamada da sağlam ön tamponu indirip, işlem gerektirecek merdiven altı bir tampona da gönlüm razı olmuyor :D

Kısacası zaman gösterecek.

Kozmetik harici ise bir kaç yer var, kısıtlamalar biterse kaportacıya oraları halletirme düşüncem var ve yine yasakların bitmesine bağlı olarak böyle ufak tefek şeyler yapmaya çalışacağım. Stopların kenarına fitil düşünüyorum mesela uyguna bulabilirsem orijinal vites topuzumuzum da nasibi var işlerden :) .

Kısacası kendi bütçe çizmemi aşmadan ufak tefek yerlere müdahale ediyorum.

Başınızı da şişirdiğime göre iyi akşamlar diyorum herkese, fordcular hariç 😂

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım