Sürüş Tecrübeniz Kaç Km?

Kaç km yol yaptınız?

• 0-10.000 km

Kullanılan: 17 24.3%
  • 10.000-30.000 km

Kullanılan: 8 11.4%
  • 30.000-50.000 km

Kullanılan: 6 8.6%
  • 50.000-100.000 km

Kullanılan: 12 17.1%
  • 100.000-200.000km

Kullanılan: 19 27.1%
  • 300.000 km+

Kullanılan: 8 11.4%

• Kullanılan toplam oy
    70

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Sürüş tecrübemiz zamanla, yaptığımız yol miktarı ve yaşadığımız çeşitli senaryolarla gelişmekte. Madem forumdayız, bakalım kim ne kadar yol yapmış.

Sizin sürüş tecrübeniz ortalama olarak kaç kilometre?
Kaç yıldır ehliyetiniz var?
Ağırlıklı olarak hangi araçla bu yolu yaptınız?
Bu aracınız benzinli miydi dizel miydi hybrid miydi yoksa elektrikli miydi?
Otomatik miydi manuel miydi?
Yaşadığınız olaylardan ötürü sürüş tarzınız zamanla nasıl evrildi?

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Kendimle başlayayım :)

Ortalama yaptığım km: 70 bin km civarı
5 yıldır ehliyetim var
Yaptığım çoğu yolu octavia ile yaptım
1.6 hitler motor benzin-LPG
Manuel vites
Şehiriçinde öngörülemeyecek kadar fazla olumsuzluk olabileceği için şehiriçinde daha sakin ve yavaş kullanmayı öğrendim.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bence bu süreçte hiç tatsız olay yaşadık mı? Kaç trafik cezası yedik bunlarda paylaşılabilir. Yarın hesaplıyım ben vergi rekortmeni çıkmayalım da 😃
Tatsız olayım var, büyük denilebilecek bir olayım yok. 1 tane EDS cezam var, ısrarla EDS yok bas dedikleri için yemiştim. Harici Maşallahım var :)

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yol tecrübesi olarak ortalama km: 160k civarıdır.
8+ yıldır ehliyetim var.
Çok değişken ama kısa sürede bir kısmı şirket araçlarıyla yapıldı. Connect, Fluence gibi... Şahsi araçlarla kıyaslayınca yarı yarıyadır diye tahmin ediyorum. Orada da azlı çoklu kabarık bir liste var.
Dizel ve Benzin - LPG ile toplasam mevcut aracımla beraber 20 bin km yapmışımdır.
Tamamı Manuel vites. Elimiz ayağımız bir rahat görmedi.
Uzun yolda bir kaç adım öteyi de görebilmek en fazla gelişen durum oldu sanırım.

----

Toplamda 2 kere radar cezası yedim.
Bir araç pert olacak şekilde kazaya karıştım.
Şehir içi sürtmeler, hafif dokunmalar da bir kaç kez yaşanmıştır.

Son düzenleme:

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Totalde 150-200 bin arası vardır yaptığım km. Ehliyet alalı 10 yıldan fazla oldu. Opel corsa c 1.2 lpg easytronic ile istanbulda öğrencilik hayatımın çoğu geçti agresif kullanırdım yakmiyordu ve lpg ucuzdu. Bi dönem arkadaşımın ikinci aracı Auris kullandım dizel oto. Babamın captivasi passat b5 1.8t highline 2 (benim ilk aracım sayılır kısa dönem sahip oldum) 1.6 dizel oto b8 passatı, annemin golf 6 1.4 tsi dsg highline(30 bin yapmisimdir) 2008 benzinli aurisim, 2013 benzinli aurisim eşimin 1.0 tsi dsg boşline golfu, kayinvalidenin 1.4 d4d premium corollası, kardeşimin 308i 2018 dizel oto.
Bu araçlardan kardeşimin 308 i ve babamın b8 passatını 1000 km civarı kullanmışımdır. Diğerleri ile çok daha fazla km ler yaptım. Sürüş karakterimi değiştirmeme şehir değişikliği, evlilik, kendi yakıtımı kendim alıyor olmam gibi şeyler sebep oldu. Biraz daha sakin ve tüketim odaklı kullanıyorum nadirde olsa tek başıma heyecanlı dakikalar yaşadığım oluyor.
2 kere arabam çekildi 1 kere radar cezası yedim.
Ufak bir kazam olmuştu b5 passat ile başka olmadı çok şükür
Kullanımımın ağırlığını otomatik oluştursa da son iki aracım manuel, elim ayağım tuttukca manuelden devam

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sürüş tecrübem tahminlerime göre 20-30 bin km arasıdır
Tam olarak 2.5 yıldır ehliyet sahibiyim, ehliyetim yokken toplamda 100km bile sürmemişimdir.
Ağırlıklı olarak abimin önceki aracı olan b5 1.8 passat ve şuan kendi aracım olan favoritte km yaptım, passat daha fazladır muhtemelen. Kalanı da bikaç bin km olacak şekilde Egea, doblo2 ve 3, ducato maxi
6-7 bin km hariç lpg kullandım, tamamı manueldi toplam otomatik vites tecrübem 50km ya var ya yok

Genel olarak hız olarak kurallara uygun kullanırım, ancak çoğunuzun da bildiği kaza bana çok güzel ders oldu. Yol hakkı bende bile olsa kontrollü davranmayı, kavşaklarda yavaşlamaya üşenmemeyi öğrendim. Elimden geldiği kadar hiçbir şeyi riske atmamayı öğrendim özetle. Henüz bir ceza da yemedim

Son düzenleme:

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,066
3,046
4,070
26
Sizin sürüş tecrübeniz ortalama olarak kaç kilometre? : Şehiriçinde ne kadar yaptım bilmiyorum, şehirlerarası 3500 km'ye yakın sürüş yapmışımdır.
Kaç yıldır ehliyetiniz var? : 4 yıldır ehliyetim var.
Ağırlıklı olarak hangi araçla bu yolu yaptınız? : Opel Vectra.
Bu aracınız benzinli miydi dizel miydi hybrid miydi yoksa elektrikli miydi? : Ehliyetimi aldıktan sonraki ilk 5 ay benzinliydi, sonra LPG takıldı.
Otomatik miydi manuel miydi? : Manuel
Yaşadığınız olaylardan ötürü sürüş tarzınız zamanla nasıl evrildi? : Çok bir olay yaşamadım, dolayısıyla sürüş tarzımda pek bir değişiklik olmadı. Ehliyetimi aldığımda da sakin kullanıyordum, şimdi de sakin kullanıyorum.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
- En az 250 bin km yapmışımdır.
- 13 yıldır ehliyetim var.
- 98 Mondeo, 2010 Fiesta, 2012 C4 ve 2015 Focus'la bu km'lerin çoğunu yapmışımdır. Bu km'nin 10 bin küsürünü de F10 5, Jetta, C serisi ve 308 oluşturur muhtemelen.
- Km'lerin 130-140 bini dizelle geriye kalanı atmosferik, turbo benzinli karışık. 1.0'dan 2.0'a kadar tüm ara hacimler dahil uzun müddet kullandım.
- Cvt hariç ZF8, Dsg, 4 ileri tk, otomatikleştirilmiş tek kavrama derken otomatik şanzıman türlerinin de hepsini uzun süre kullandım. Manuel zaten ata sporu gibi bir şey.
- 18 yaşında ehliyeti ilk aldığımda Bartın'a giderken 90'lık yolda 110'la kamyon sollarken ceza yedim. Bir de bir kaç ay evvel otobanda hız cezası yedim. 13 yıl içinde başka cezam olmadı.
- Trafik kazası olarak kendi kullandığım araçlarda çok şükür büyük bir şeye karışmadım. Birisi ışıklarda bana arkadan vurdu, birisi de geri geri gelip ben dururken bana vurdu. Haricinde yolcu olduğum araçlardan birinde taklalı bir kazam olmuştu.
- Ehliyetin ilk 3 yılı nasıl ölmedim hala hayret ederim. 60'lık yolda 180'le gitmek mi dersin, göbeğe tersten girip aracı bozmak mı dersin, U virajda el freni çekmek mi ne kadar saçma salak davranış varsa hepsini yapmışım. Yapmışım diyorum çünkü şuan düşündüğümde akıllı işi olmadığını net görüyorum. 3.yıldan sonra zaman geçtikçe duruldum. Artık sadece bildiğim güzergahta, yol ve araba boş olduğunda biraz gazlıyorum. Zaten o ilk zamanlardaki cahil cesaretinden şimdi eser yok çok şükür.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
-17 yıldan uzun süredir ehliyetim var. Toplamda 25 yıllık sürücüyüm. (90'larda yollar çok rahattı, şimdiki gibi değildi)

-105.000 km şu anki aracımla yaptım, toplamda ailenin araçları, eşin dostun araçları, kiralık araçlar, şirket araçları, hatta lisedeki servisim bile dahil =D kendi aracım dışında 200-300 bin km daha yapmışımdır.

-Ailede genelde benzinli araçlar kullanıldı. Dizel iki aracımız oldu biri transit, diğer dizeller hep çevreden. LPG yine çevreden. Hybrid test sürüşleri. Elektrikli tecrübem hiç yok.

-Tam otm, manuel, çift kavrama, cvt hepsini bolca kullandım. Tek kavrama robotize manueller test araçlarıyla sınırlı.

-Ehliyeti aldığım yıl babamın arabasıyla duran trafiğe vurduktan sonra 2 yıl arabasını bana vermedi. İki şey öğrendim: Birincisi, sürüşümden şüphe edecek, arabasına zarar vermemden korkacak kimsenin arabasını kendisi vermedikçe veya gerçekten ihtiyacım olmadıkça kullanmam. Çünkü o zamandan beri tedirgin kullanıyorum, dikkatimi dağıtıyor kaza riskim artıyor. Beni bilen arkadaşlarımın arabalarını daha rahat kullandığım için trafiğe de araca da çok daha hakimim. İkinci öğrendiğim şey ise direksiyonda sinirlendiğim zaman asgari sükuneti yakalayana kadar kenara çekiyorum. Kazayı arabada yanımdaki yolcuyla kavga ettikten birkaç dakika sonra; daha o sinirim yatışmamışken yaptım. Sinir bana yaramıyor.
Arkamdaki araba vurmasın diye stop çizgisinin az önünde durduğum için mobese'den ışık ihlali cezası yemiştim. O zamandan beri arkadan tren gelse farketmez, çizgiyi geçmeden dururum.

yakkocan

Yakup ÖZER
Profesör
2 May 2020
462
387
1,345
22
Ankara
Marka
Yok
•Ehliyetim yok.

•Araba kullanmayı 12.5 yaşımda Isuzu
motorlu J9, Tofaş Şahin 1.6 i.e ve skoda forman lx ile Kızılcahamam köy yollarında öğrendim.

•Benzinli, dizel, hybrid, manuel, otomatik, cvt, dsg vs. kullanma fırsatı buldum.

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Ehliyeti alalı tam 8 yıl oldu, bu süreç içinde her çeşit araç kullandım diyebilirim, muhtemelen 50 bin km den fazla yol yaptım. Ağırlık olarak bu yolu babamın aracı Opel Zafira ile yaptım, bunun dışında yaklaşık 6 ay kadar bi Mitsubishi'm vardı onla yaklaşık 5bin mil yol yaptım, kalan km ler gerek kiralık, gerek eş dost akraba araçlarıyla kah deneme sürüşleri kah uzun yol oldu. Çok şükür ufak sürtme/dokunma dışında kazam olmadı, ama tabi bir çok kez gerek kendi hatam-dikkatsizliğim gerek karşı taraf kaynaklı kaza tehlikesi atlattım. Genel olarak akıcı kullanan, kontrolsüz şerit değiştirmekten kaçınan biriyim, telefonla vs uğraşmam, özellikle sokak aralarında çok yavaş giderim. Sürüş konusunda aşırı sert kullanan ve gözü kara kullanan biri olmadım, bunda hem aracın emanet olması (ne kadar babamın da olsa bana ait değil) hem de ehliyetimi almadan yaklaşık 1 sene önce yolcu olarak bindiğim araçta yaptığımız kazanın etkisi var, bunun dışında ilk ehliyet aldığımda aracın genişliğine hakim olamama, yol bağlantılarında koordinasyon eksikliği gibi sorunlarım vardı, yaklaşık 1-2 ay içinde normale döndü. Şimdi sıra biraz daha tecrübe kazanmak adına sağdan direksiyon/soldan trafikte araç kullanmakta. Derslerimin hafiflediği ilk zamanda tecrübe etmek istiyorum, umarım bunu da kolayca kavrarım.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
95 yılında ehliyet aldım, yılda ortalama 15-20 bin km gibi toplam 400.000 civarı yol yaptım dersem, çoğunluk şehir içidir.
5-10 bin ilk aracım doğan, 100.000 civarı e30 bmw,
50.000 civarı manuel astra 1.6, 100-120.000 mazda 3 otomatik, 50.000 f30 3.16, 10.000 honda hrv, 50.000 civarı e60, 20.000 insignia, 20.000 w205 c200d. Başkasının arabasını pek kullanmadım, kullanmayı da kullandirmayi da pek sevmem zaten, bu yüzden hep kendi araçlarımla yaptım kilometreleri.

Doganla 2, e30 ile 2, 316 ile 1 şehir içi ufak tefek kazam oldu, harici temiziz Allaha şükür.
E30 ile aklınıza gelebilecek her türlü saçmalığı yaptım, Cenk in dediği gibi ben de bu arabayla ölmediğime şükrediyorum, yol tutuşu çok mükemmelmis bunun da etkisi var mutlaka.

Halkalı-kurtkoy gidip gelene kadar bir iki park bir iki de radar cezam vardı ama bu yolculuklarda 5 kere koridor hız cezası yedim maalesef.

Ağırlıklı benzinli araç kullandım, dizel uzun yol yaptığım için tercih ettim, asla araba sürmekten keyif alanların aracı olamaz, tork felan diyorlar ya hikaye, o motorun devrini hissetmedikten sonra 4 binde redline a giren dizeli ne yapayım ben.
Manuel araç keyiflidir ama artık İstanbul'da şu saatten sonra manuel arac ancak insanın 2. aracı olabilir, hafta sonu keyiflik.

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
415
1,360
2,645
Marka
Ford
  • 2012 yılında aldım ehliyetimi.
  • Focus MK2 1.6tdci ile yaklaşık 150k km yol yapmışımdır, şimdiki Fiestam ile henüz 8k km yaptım.
  • Kendi kullandığım araçlar genelde dizeldi, bir dönem ailenin R19 1.4 ve Corolla 1.6 vvti ni da kullandım fakat çok kısa süreçlerde, onun dışında hangi arkadaşımda hangi araç varsa hemen hepsini deneyimledim.
  • Otomatik araç bizim ailede hiç olmadı hep manuel.
  • Hiç hız cezam yok Allah'a şükür. Şehirler arası yolda hız limitlerini aşmayı pek sevmem, ama Bursa yolunda mezitler vs gibi virajlı güzel yollar görürsem dayanamıyorum.
  • Büyük bir kazam olmadı şuana kadar. Ufak tefek 1-2 tane şehir içi dokundurma dışında sicilim temiz.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
-Ehliyet neredeyse dokuzuncu senesine giriyor.
-Toplamda 120-140 bin aralığında yol yapmışımdır. 50 bini insignia, 60 bini honda jazz, geri kalanı toyota yaris, ford fiesta ve bir sürü farklı marka-model araç. Fırsatını bulduğum her aracın direksiyonuna beş dakika da olsa geçerim. Zorlamam ama şöyle bir genel kullanırım.
-Her türden şanzımanı kullanma fırsatı buldum, fakat ağırlıklı olarak manuel.
-Elektrikli hariç, her türlü güç paketini kullandım. Atmosferik-kompresörlü-turbolu benzin, d*zel, hibrid benzinli vs vs. Sağdan direksiyonu da hem kıbrısta hem türkiye'de kullandım. Küçük bir kamyon sayılabilecek Amerikan transiti falan da kullandım. Açık tekerlekli formula student aracı tecrübem bile var.
-Ağırlıklı olarak benzin. Uzun süredir d*zel diyetindeyim.
-Otobanda milleti darlayan insanların davetkar taleplerini genelde pek reddetmem. Baya bir insanla oynamışlığım vardır. (Makas vs atmam, şerit değiştirirsem , geçeceğim en dar yerden tır bile geçer. Pisleşmeye başlayan olursa salarım, kovalamam.) Bazen çok seri, bazen aşırı sakin kullanırım. Yerine göre değişir. Genelleme yaparsak ortalama diyelim.
-Ehliyetsizken park yerinde ufak bir sürttüm. Ehliyeti aldıktan sonra biri bana arkadan çarptı. Bir kere de ben transite sağ ön çamurluktan sürttüm. Haricinde çok şükür büyük kazam yok.
-Bir tane radar cezam var(sekiz senelik diyetimi bozdu otoban radarı). Bir tane de park cezası.

Son düzenleme:

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Ehliyetim 18imden beri var.(27)Aşağı yukarı 40-50 bin km yapmışımdır.Ankara içi, Ankara-köy arası (90 km), Bolu, Konya, Amasra, İzmir, Batman,Niğde,Nevşehir arası yaptım bu yolu.Genelde uzun yolda yaptım bu kmyi.4 yıl Batman'da yaşadığım için tatillerde Ankara ve Konya'ya geldim.Her gidiş/dönüş 2000-2500 km demek.Sadece dalgınlıktan Hgs cezam oldu çok şükür.Tek kazam da ehliyetimi aldığım ilk hafta mahallede oldu.Dar bir yerden karşılıklı geçerken solumdaki aracın arka kapısına 1 karış sürterek geçtim.Araç sahibi indi ben baya endişeliydim.Yeni ehliyet aldığımı söyledim ve iyi niyetimi anladı ki hiç kızmadı bile direkt bindi aracına hakkım helal olsun dedi gitti.Şu ana kadar ne ciddi kazam ne sorumsuzluk sebepli bir cezam var.Bu yüzden mutluyum.

Kullandığım araçlar; Punto 1.3 multijet, Polo 1.6,Astra,Vectra,Megane 4,Corolla,Aveo 1.2, Fluence 1.5 dci, Peugeot 207,Ibiza 1.4 vs.

Aralarında en güçlü Vectra idi.2500 cc motora sahipti arkadaş.Şahsen Manuelciyim ve otomatik almayı da düşünmüyorum.Aracı devrinde sakin kullanmayı severim.Otobanda adabına uygun hızlarda kullanırım.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Ehliyeti Alalı tam 1 hafta oldu :)

Yaptığım kilometre babam sağolsun ehliyeti alıp nüfustan çıkar çıkmaz anahtarı uzattığı için her yere ben gider oldum ondan dolayı ehliyetli 140-150 arası ehliyetsiz de kurs arabasıyla bi 100-110, harici maksimum 20-30 kilometre falandır o da köy yolu :)

Kilometrenin %55 i 1.6 Dizel Manuel Caddy ile, %45 i kurs arabası 2014 1.5 dci symbol ile görüldüğü üzere :)

Kaza olarak sayılırsa park yerinden çıkarken belalı kolonumuz vardı, arka tamponun sol köşeyi oraya sürtmeyeni dövüyorlardı, babam aynı yeri 2 kere ben de 1 kere sürtmüştüm :) Onun harici Kendim sürerken şimdilik hiç olay yaşamadım ama çevremi izleye izleye, babamla gezerken trafiği yorumlaya yorumlaya şehir içinde öngörülü sürmeye daha hiç trafiğe çıkmadan alıştım, trafiktekilerin hareketlerinden 1 dakika içinde ne yapabileceklerini az çok kestirebiliyorum, geçen bunun sayesinde orta şeritteki kurtarıcı ile bariyer arasına sıkışmaktan son anda küçük bir fren hamlesi ile kurtuldum.(hiç bir suçum yoktu 70 ile 3 şeritli ana yolda sol şeritten geçerken arkadaş aynaya bakma gereksinimi duymadığı için kornamla arabanın yarısına yakınını soktuğu şeridimden çıktı anca.100-150 metreden fark edip hızımı 50'ye düşürmesem muhtemelen şeridine girmeye fırsat bulamadan paket olurduk sanırım çok hızlı daldı ve çıktı çünkü...)
Ceza yemedim, yiyeceğimi pek düşünmüyorum zira hız limitlerini aşmayı pek sevmiyorum, araba da zaten pek müsait değil de, arada işte hız limitleri dahilinde kendime de arabaya da güvendiğim viraja arabanın limitinde girme gibi girişimlerde bulunuyorum, o da çok çok rahat dönülebilen virajlar, zorluğu rampada olması, diğer arabalar 60-80 arası hızlarda dönerken zamanında frenleme ve doğru şerit seçimi ile şeridimden çıkmadan 100-110 dönüyorum sadece trafiği tehlikeye atmadan 🙃 (bursa-inegöl arasındaki virajlar bilenler vardır illaki :) ). Bir de kendime bir not: trafikte her hata yapana sinirlenme, deli olur çıkarsın iki günde.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
2012'den beri ehliyetim var.
Fiesta ile 50 bin km
Focus ile 50 bin km
Egea ile 10 bin km
Clio ile 33 bin km yaptım. Şirket araçları ile ev-iş arası km zaten çok az, gerisi genellikle şehirler arası. Fiesta ile çok sık okula gider gelirdim, bunun dışında yazları da tatil, memleket vs derken uzun yol yapardık. Rotaların çeyreğinde baba da kullanırdı ama genellikle ben direksiyondaydım. Bunun dışında hesaba girmeyen farklı araçlarla da uzun yollarım, gidiş gelişlerim çok oldu.
Genellikle kullandığım araçlar dizel ve manuel'di.
Fiesta ile bir defa, yoğun akan trafikte, takip mesafesi bıraktığım araya bi tane Insignia'nın girmesi ve ardından haliç rampasında aniden sıkışan trafikte ufak bi tıklamıştım. Sadece panjur çatlamıştı. Bir defa da sağ tarafımdan (ben dururken) otobüs sürtmüştü ve sağ ön janttan takmıştı, rot vs gitmişti. Çok şükür harici bir kazam belam olmadı.
Cezam ise fiesta ve focus ile park cezası, fiesta ile bir tane e5 radarı, egea ile bir tane kırmızı ışık sadece :)

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
7-8 bin kilometre vardır.
Araba kullanmaya 15 yaşında başladım.
2019 Mart Ayında ehliyet aldım.
Bu kilometrenin hepsini 1.6 HDI Peugeot 307 ile yaptım.
Daha farklı araçlar da kullandım fakat bunlar kısa mesafelilerdi.
Fiat Linea 1.3 Multijet, Hyundai I20 1.4 Dizel, 11. nesil makyajlı Toyota Corolla 1.6 (hepsi manueldi).

başıma herhangi bir kaza gelmedi, çok kazadan döndüm ama yaşamadım Allah'a şükür. Hele ki hiç unutmam E5'te yan yoldayken sağdan yola bakmadan giren birine çarpmamak için refleksle E5'e bağlanmıştım :D orda o bağlantı yolu olmasaydı, belki de 307'nin konusu bile açılmazdı. Arada bir arkadaşlarla o anı hatırlar dururuz...

Herhangi bir trafik cezası almadım ama almaktan son anda kurtulduğum bir olay olmuştu :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım