Fd6 Civic ABS Sorunu

AlperEnd

Alperen Özbütün
Düz Yol Gazcısı
5 Eki 2021
22
17
145
Tekirdağ
Marka
Honda
Bazen alakasız zamanda abs çok erken devreye giriyor, pürüzlü ve yamalı yolları saymıyorum zaten genel anlamda frenajı tedirgin ediyor. Fren pedalı soft , ilk fren hissiyatı biraz güzel gibi gelirken sonrasında ayağının altında lastik top varmışçasına tepki veriyor. Çoğu kullanıcı TRW fren balatasıyla bu durumu halletmiş gibi. Bu konuda sorunu olanlar hallettiler merak ediyorum. 2010 Manuel

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
599
957
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Fd6 civic frenleri berbattır, kız arkadaşımın arabasında orjinal ekipmanlarla durmuyordu araba.
Satıp başka arabaya geçtiğinde durumun vahimliğini anladı.
Ben kullandığımda korkutuyordu.

Ate balataya geçebilirsiniz, ben ate kullanıyorum araba zımba gibi ,kendi ustam bile bune böyle diyor.

Fd6 da iyi lastik kullanılmasınu tavsiye ederim, ıslak zeminde abs çok erken devreye giriyor zor anlar yaşatabilir.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,628
1
5,120
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Kullandığınız lastiğin markası nedir acaba ?

Şundan ötürü soruyorum. Arkadaşta Subaru brz var. Evi iş yerine çok yakın. İş yerinin oralarda parlak asfaltta çok çabuk abs yi devreye sokuyordu. Lastikler michelin. Isınmadan doğru dürüst tutmuyor. Çıkıp biraz gazladıktan sonra denemiştik frenleri, bomba gibiydi :)

AlperEnd

Alperen Özbütün
Düz Yol Gazcısı
5 Eki 2021
22
17
145
Tekirdağ
Marka
Honda
Fd6 civic frenleri berbattır, kız arkadaşımın arabasında orjinal ekipmanlarla durmuyordu araba.
Satıp başka arabaya geçtiğinde durumun vahimliğini anladı.
Ben kullandığımda korkutuyordu.

Ate balataya geçebilirsiniz, ben ate kullanıyorum araba zımba gibi ,kendi ustam bile bune böyle diyor.

Fd6 da iyi lastik kullanılmasınu tavsiye ederim, ıslak zeminde abs çok erken devreye giriyor zor anlar yaşatabilir.
205 55 r16 ebadı sanıyorum lassaydı 2 yıllık falan sanıyorum

AlperEnd

Alperen Özbütün
Düz Yol Gazcısı
5 Eki 2021
22
17
145
Tekirdağ
Marka
Honda
Kullandığınız lastiğin markası nedir acaba ?

Şundan ötürü soruyorum. Arkadaşta Subaru brz var. Evi iş yerine çok yakın. İş yerinin oralarda parlak asfaltta çok çabuk abs yi devreye sokuyordu. Lastikler michelin. Isınmadan doğru dürüst tutmuyor. Çıkıp biraz gazladıktan sonra denemiştik frenleri, bomba gibiydi :)
Şuan şehir dışındayım tam hatırlamıyorum ama sanıyorum lassaydı

AlperEnd

Alperen Özbütün
Düz Yol Gazcısı
5 Eki 2021
22
17
145
Tekirdağ
Marka
Honda
Fren balatası eski ve bitik değilse, lastik. Bu arada FD6’nın frenleri kötü falan değildir. Günlük kullanımda dozajı, tutuşu vs gayet iyidir.
Fren balatasının değişimi gerekiyor büyük ihtimalle günlük kullanımda hiç sıkıntı yaratmadı şu ana kadar ben kendi sürüşümle freni ona göre ayarlıyorum alıştım artık ama performanslı kullanımda biraz tedirgin ettiriyor hani bi tık daha iyisi olsa olur. Lastikleri de değiştirmeyi düşünüyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım