Ön Isıtma Gerekiyormuş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Arkadaşlar malum kış aylarında motorlar sabah buz gibi oluyor.Arabam keyless çalışıyor ancak debrijyajsız sadece starta basarsam araba ateşlemeye geliyor ışıklar sönünce debriyajla çalıştırıyorum ve yoluma bakıyorum. Benim de sabahları bindiğim zaman ön ısıtma gerekiyor yazısı çıkıyor ilk aşamada.Şimdi bu yazı saniye içinde gidiyor ama benim ısıtma için ne yapmam lazım sonuçta o yazı söndü ama o sürede araba ısınmadı ki? Araba F20 1.6d (4silindir olan)

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Araba soğuk havada çalıştığında atıyorum 1200 devirde rölanti çeviriyor diyelim, bir süre sonra o 900'e düşüyor. Ön ısıtma o olabilir. Veya o aşamadan sonra gaza basıp sabit 1500 devir çevirmek suretiyle su sıcaklığını 50°C'a çıkartmak olabilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Asiri soguk havalarda, 1 gun falan araci calistirmadigimda ilk kontagi cevirdigimde ' motor ön isitma ' diye uyari veriyor benim aracim da. On isitma dedigi de hareket etmeden evvel rölantide bir kac dakika bekleyin demek.
Ayrica yarim kontak yapildiginda yine cok soguk havalarda kizdirma bujisinin on isitma uyarisi vermesi anlamina da geliyor. On isitma yazisi ciktiginda yazi kaybolduktan sonra marsa basarsaniz daha saglikli olur.

Son düzenleme:

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Yazı kaybolduktan sonra marş yapıyorum, bekleyerek hareket ediyorum eğer dedikleriniz gibiyse sağlıksız bi durum olmamış :) ancak bir sorum var dizel araba kızdırma bujisi falan denmiş te, olmaması gerekmiyor mu? :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dizel araclarda sadece isitma bujisi vardir hocam. Sagliksiz bir durum yahut arize yok yani o uyari normal bir bilgilendirme :)

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
tamamdır teşekkürler şu son karda baya tedirgin oluyordum çünkü, ışık söndü marş yaptık ama hayırlısı diye :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
tamamdır teşekkürler şu son karda baya tedirgin oluyordum çünkü, ışık söndü marş yaptık ama hayırlısı diye :)
Rica ederim hocam. Silecek suyu azaldi, lastik basinc degeri dusuk, sol arka kapi acik vb uyarilar kadar normal bir bilgilendirme bu sıkıntı etmeyin :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım