KAPALI ÖTV İndirimli Araç Tavsiyesi (İndirimli Max. 90bin TL)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anomalii

Senkromeççi
25 Haz 2018
4
9
95
Selamlar arkadaşlar. Babamda sağ ayak polio sekeli mevcut. Sağlık heyetine başvurdu ve çıkan sonuca göre sol gaz pedalı eklenmesi şartıyla otomatik vites aracı indirimli alabileceği yazıyor raporda. Bizde rapor doğrultusunda bütçemize uygun bir araç arayışına girdik.

-Öncelikle 4 kişilik bir aile olduğumuzu belirtmek istiyorum.
-Uzun yola yılda 3-4 kez ancak çıkıyoruz. Yılda ortalama 6-7bin km kullanılıyor araç. (2009 Symbol aracımız sıfır alındı ve bu hafta 52.000km oldu.)
-Yakıt konusunda benzinli ya da dizel olması çok önemli değil. Benzinli modeller 10 litreyi geçmiyorsa çok sorun olmaz.
-Araç genel olarak ev ile iş arasında kullanılacak. Ev-iş arası 5km mesefe var ve günde 3 defa git-gel yapılıyor. Bu şartlar altında ötv indirimli fiyatı 90bin lirayı aşmayacak (kabaca vergisiz fiyatı 140-145bin bandını geçmeyecek) bir SUV veya sedan araç arıyoruz (Önceliğimiz SUV). Bu bilgiler doğrultusunda bize nasıl bir araç önerirsiniz ?

Şimdiye kadar incelediğimiz araçlar;

SUV olarak KİA Sportage model aracı çok istedik ama yakıt sarfiyatı kendisini elememize sebep oldu. Az kilometre yapmamıza rağmen babamın yakıt konusundaki düşüncelerini değiştiremedim ne yazıkki.

2017 model yılı Peugeot 3008 araca baktık ama boş paketinin gerçekten boş olduğunu düşündüğümüz için eledik. (103 bin liraya 2017 dizel otomatik bir teklif aldık dolu paket ama bütçemizi aştı :( )

2017 model yılı Ford Kuga benzinli titanium model araca şuan için çok sıcak bakıyoruz. Bu araç hakkında ekstra bilgileriniz varsa lütfen yazınız. Sorunlu bir araç mıdır ? Konfor konusunda kendi sınıfına göre iyi bir araç mıdır ?

2017 model yılı benzinli Ford Mondeo "Yeni Titanium" donanım paketi olanı bütçemizi belki 1-2 bin lira aşabilir ama sorun değil. Yine bu araç hakkındaki düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,601
18,387
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Benzinli Kuga,1.5 182 bg,4 çeker ve tork konvertörlü şanzımana sahip.Baya baya yakacaktır.Yakıtını karşılarsanız güzel araçtır.Sizin bütçenize benim tavsiyem Mazda 3 1.5 benzinli Power ve ya Power Sense donanım olur.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ben olsam Mondeo alırdım gayet konforlu bir araç ama iç mekanı kanımca artık demodeleşemeye başladı ve şanzımanı tork konvertörlü olsa da EAT6 veya ZF8 gibi değil. Alternatif olarak Superb'e de göz gezdirirdim. Bayilerin elinde düşük kurlu kalmış 1.4 150 DSG varsa donanımına göre kadrajıma alırdım.

Anomalii

Senkromeççi
25 Haz 2018
4
9
95
Ateca, 2017 Superb ve Qashqai için de bayilere ve satış danışmanlarına mail attım. Bazıları yarın fiyatlar hakkında geri dönüş yapacağını belirtti. Yakın zamanda bu araçlar için fiyat teklifi alanlar varsa lütfen yazsın. Bana çok yardımı dokunur.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ateca, 2017 Superb ve Qashqai için de bayilere ve satış danışmanlarına mail attım. Bazıları yarın fiyatlar hakkında geri dönüş yapacağını belirtti. Yakın zamanda bu araçlar için fiyat teklifi alanlar varsa lütfen yazsın. Bana çok yardımı dokunur.
Hocam birde Legaraj.com kullanarak teklif almayi deneyin isterseniz orda da baya indirim sağlanıyor. Ateca pek yok ama QQ bolca vardır diye düşünüyorum.

Anomalii

Senkromeççi
25 Haz 2018
4
9
95
Hocam birde Legaraj.com kullanarak teklif almayi deneyin isterseniz orda da baya indirim sağlanıyor. Ateca pek yok ama QQ bolca vardır diye düşünüyorum.
Siteye üye oldum ve 5 araç hakkında teklif istedim. QQ Benzinli Tekna donanım için 138 bin lira teklif aldım bile. Bakalım bayiye mesaj attım. Tekna donanımda fena gelmedi, boş değil en azından araç. Siteyi önerdiğiniz için teşekkürler.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,351
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Merhabalar. Çok km yapmıyorsunuz ama aldığınız aracı 5 yıl kullanma gibi bir durum olacak. O yüzden bütün markalarda çift kavramalı şanzımanlardan uzak durun derim. Piyasada uygun fiyatlı erişilebilir arabaların hepsinde dayanıksız modeller kullanılıyor. Baş ağrıtırsa elden de çıkaramayacağınız için daha sorunsuz olan cvt veya tork konvertörlü modellere bakmanızı öneririm.

Sizin saydığınız modellerden tork konvertörlü Mondeo sizin beklentileriniz düşünüldüğünde benim de aklıma yatıyor. Hatta tek tük SW Mondeo'lar var. Denk gelirseniz direk olarak onları tavsiye ederim. Ek olarak yanına bütçe uyuyorsa Mazda 6, uymuyorsa Mazda 3 modellerine de bakmanızı öneririm.

Anomalii

Senkromeççi
25 Haz 2018
4
9
95
Merhabalar. Aracı aldık arkadaşlar. 2017 Peugeot 3008 Active, dizel otomatik(siyah). Araca 3000 liralık Gt line dönüşüm paketi uygulanacak. Tertibatıydı, sigortası kaskosu, seramik kaplama, koltuk koruma falan her şey dahil 110bin liraya mal oldu(aracın indirimli fiyatı 102500tl). Son anda sportage almaktan vazgeçirdim babamı. 3008'in hem motor hem de şanzıman olarak kronik bir sorunu yok gibi görünüyor araştırdığıma göre. Jantları kötü ama olsun gönül isterdiki Allure veya Active Sportpack alalım ama bir bu kalmıştı. Zaten bütçeyide aştık biraz evdeki hanımefendiler 3008'i çok beğenince. Araç 15-20 güne teslim edilecek sanırım. Eğer unutmazsam eylül ortası memlekete dönünce resimlerini paylaşırım. Yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkürler.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım