HABER İBB: Adalar'da elektrikli araçlar kullanılacak

Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
İBB, Adalar’da ulaşım niteliği taşıyan elektrikli araçların kullanılacağını bildirdi.

İlk araç önümüzdeki günlerde Kınalıada’da hizmet vermeye başlayacak. Yolculuk ücretleri, istanbulkart ile entegre olacak, İBB Meclisi kararı ile işletmesi İspark AŞ tarafından yapılacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, öncelikle Kınalıada’da olmak üzere; her biri en fazla 12 kişilik olmak üzere elektrikli araçla toplu taşımacılığın yapılması amaçlanıyor.

İlk araç önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak.

Yolculuk ücretleri, istanbulkart ile entegre olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile işletmesi İspark AŞ tarafından yapılacak.

Bu uygulama test edildikten sonra zamanla tüm Adalar’daki toplu taşıma hizmetinin, elektrikli araçlarla yapılması planlanıyor.

Read the whole post here.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hesapsız kitapsız ihale edilip Hollanda'dan gelen ve bayırlarda bayılan metrobüslere benzemesin de, amaca hizmet edebilirse sonuna kadar destekliyorum.

erkincan

Düz Yol Gazcısı
19 Eki 2017
4
19
245
Mafyamsı bir yapıyla, hunharca işletilen faytonların bir an önce son bulması ümidim. Para hırsı yüzünden çok sık at ölümleri oluyor adalarda. Her ne sebeple olursa olsun insanın bir canlının yaşamına kast etmesinin hiç bir gerekçesi olamaz. En kısa zamanda tüm adalar için gerçekleşmesi dileğiyle.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hayvansever insanlarin oyunu almak icin o atlarin canlari siyasi malzeme haline gelmis
Biri de cikip demiyor ki madem boyle bir sey mumkun bugune kadar niye yapilmadi ? Hayvan da olsa burada bir can soz konusu. Bu dunyada insanlar kadar onlarin da yasamaya hakki var

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Araçlar çok çirkin bu arada...
aw422740-02,1I2Bp3GJwUqC06FID7tikQ.jpg
2565267-728xauto.jpg

Şunların fotoğrafları da dolanıyor da bunlar olmayacak galiba.
fayton.jpg

6-1529324367.jpg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım