İlginç batıl inançlar! Sizin batıl inancınız var mı ? Yazalım gelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
  • Yüzyıllardır süregelen batıl inançlar hayatın her noktasında etkisini gösteriyor. İşte Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın araştırmasıyla Türkiye'de yaygın olan batıl inançlar

• 8175705.jpg

AYAKKABININ TERS DÖNMESİ

Ayakkabının ters gelmesi hastalığa işarettir. Ocak ayının birinci günü görülen kimse sana iyi gelirse o yıl yaşarsın, iyi gelmezse hasta olursun. Cuma günü ana rahmine düşen çocuk bilgili olur. Pazartesi başlanan işler ağır gider.

• 8175708.jpg

NEREDEN GEÇECEK BU MİLLET?

Bir erkek iki kız arasından geçerse köse olur. Bir adam iki kadının arasından geçerse sözü geçmez. Odanın ışığını evin erkeği yakarsa o ev daima nur içerisinde ve bereketli olur. Kadının yolda erkeğin önünü kesmesi uğursuzluktur. Bir kadın iki erkeğin arasından geçerse çocuğu olmaz.

• 8175709.jpg

İŞLER ÇOK KARIŞIK

Yarım çay içen kadın dul kalır. Ava gidecek kişinin önünden kadın geçerse avlanamaz. Bundan dolayı o kişi ava gitmekten vazgeçer. Ava giden kişinin arkasından karısı süpürge atar.

• 8175706.jpg

SAĞ AVUÇ KAŞINIRSA PARA GELİR

El yıkanırken önce sağ elden başlamalı, önce sol elden başlamak uğursuzluk getirir. Çorap giyilirken ayağın Kıble'ye doğru uzatılması doğru değildir. Sağ avuç kaşınırsa para gelir, sol avuç kaşınırsa elden para çıkar.

• 8175710.jpg

GECE TIRNAK KESMEK

Akşam tırnak kesilmez. Eğer akşam vakti tırnak kesiyorsanız onu saksı içine gömün çöpün içine atmayın. Akşam sakız çiğnenmez, akşam çiğnenen sakız ölü etidir. Hamile kadın aş ererken neye bakarsa doğacak çocuk ona benzeyecektir. Gece gizlice ay ışığında, gölgede yıkananlar ay gibi parlak olur.

• kaynak: Posta

Sizinde böyle batıl inançlarınız var mı ?

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Gece sakız çigneyen ölü eti yermiş
ben bunu duydum arkadaş:D:D
Birde şunu söylerlerdi küçükken
Geceleri zifiri karanlık olan yerlerde ölenlerin ruhları dolanırmış

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Küçüklükten kalma olsa gerek küçükken hep şunu duyardım
"Evin içinde kelebek girdiği zaman ölü ruhu girdi" derlerdi.
O gün bu gündür eve kelebek girerse yok ediyorum.

bende yakalayıp kediye atıyorum çok güzel oynuyo asdfasfddf :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,585
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Gece sakız çigneyen ölü eti yermiş
ben bunu duydum arkadaş:D:D
Birde şunu söylerlerdi küçükken
Geceleri zifiri karanlık olan yerlerde ölenlerin ruhları dolanırmış
Insan ruhunun bu dunyada yeri yok tabii o direkt batil inanc. Ama aksam namazi ile sabah namazi arasindaki vakitte yani karanlik coktugu vakit ozellikle pis, kirli veya tenha yerlerin bir cogunda cinler de bulunur. Onlarin boyutunda bizde aksam olan zaman dilimi onlara gore gunduzdur. Ölülerin ruhlari dolanir batilinin asli burasidir :)

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Insan ruhunun bu dunyada yeri yok tabii o direkt batil inanc. Ama aksam namazi ile sabah namazi arasindaki vakitte yani karanlik coktugu vakit ozellikle pis, kirli veya tenha yerlerin bir cogunda cinler de bulunur. Onlarin boyutunda bizde aksam olan zaman dilimi onlara gore gunduzdur. Ölülerin ruhlari dolanir batilinin asli burasidir :)
:eek::eek::eek:
İşte bunlar hep bilgi:):)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,585
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bi de incir ağacı ile ilgili bi şey vardı o neydi?
Batilini bilemiyorum ama incir agacinin altinda oturmamak uyumamak en iyisidir. Ciddi derecede insani bunaltir, nefes almayi guclestirir. Agac aglamasi denilen agactan damlayan yapiskanlari da vardir. Arabayi kesinlikle altina koymayin boyasini fitillerini plastiklerini mahvediyor.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Ben bir hocama merak edip sormuştum lisedeyken veya ortaokul olması lazım. '3 harflilerin zeka seviyesi isanlara göre düşüktür ve uykuluyken, sersem haldeyken, alkol veya uyuşturucu madde kullanıldığı zaman onlarla karşılaşma ihtimali artar. Çünkü bu durumlarda o seviyeye düşmüş olursun' demişti.
Babam da küle, kömüre, çöplükten pis ortamlardan geçerken bismillah deyip destur çek der ordan alışkanlık oldu hep öyle yaparım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım