İyimi ettik Kötü mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
Merhaba Arkadaşlar.

bugün itibariyle Yeni peugeot 3008 siparişi verdik. donanım olarak Allure Elegance Pack1.2 PureTech 130hp Eat6 ve siyah renk araç.
2013 model bir 3008 kullanıyoruz şuan. 3 yılda 61000 km yol yaptık. benzin seçmemizdeki sebebimizi anlamışsınızdır.
Ancak ilk defa bir benzinli araç alıyor olacağım. Açıkcası korkmuyor ve çekinmiyor değilim.
motor ile ilgili verilen verileri inceledim.
- 130 hp
- 230 nm tork
- şehir içi 6,3 şehirler A.4,7 karma olarak 5,3 yakıt tüketimine sahip.

Ancak yinede Bu motor özelinde düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Güle güle kazasız belasız kullanmanızı dilerim. Fabrika verilerine aldanıp dizelden benzine geçen her kullanıcının yaşadığı şoku yaşarsınız. Ortalama tüketiminiz, fabrika verilerindeki şehir içi tüketimin üstüne çıkabilir. Bir süre bunun yasını tutarsınız o kadar :) Onun dışında sürüşü muhtemelen daha çok hoşunuza gidecektir.

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
Güle güle kazasız belasız kullanmanızı dilerim. Fabrika verilerine aldanıp dizelden benzine geçen her kullanıcının yaşadığı şoku yaşarsınız. Ortalama tüketiminiz, fabrika verilerindeki şehir içi tüketimin üstüne çıkabilir. Bir süre bunun yasını tutarsınız o kadar :) Onun dışında sürüşü muhtemelen daha çok hoşunuza gidecektir.

Eyw çok sağol hocam öncelikle.

zaten fabrika verilerini beklemiyordum. Ancak söylediğiniz gibi makul oranı da aşarsa zor olabilir :) artık öyle olursa da Sürüşle avuturuz kendimizi :)

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
Keşke dizel alsaydınız senede ort 20.000yapmışsınız

Aslında şöyle;

ayda ortalama 2 depadan hesaplarsak ortalama ayda kaba bir hesapla 50-60 tl arası fark ediyor. 60 kabul etsek 3 yılda 2160 tl ediyor. hadi bunu 3000 tl ye çıktı diyelim. iki motor arasında ki satış fiyatı farkı ise 7000 tl ye geliyor.

Son düzenleme:

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
hocam ben aracı çok sevdim. bizde de ix35 var ileride düşünüyorum 3008'i aldığınız da mini bi test yazarsınız.
bir de hocam dizel ile benzin arasındaki bakım masrafı da değişiyor. atıyorum benzinli araç 400 e bakımı oluyorsa dizel 700 tl. 20 bin km'nin hakkı dizel de olsa çok üzeceğini sanmıyorum.
şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim. gerçekten çok yenilikçi bir araç.

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
hocam ben aracı çok sevdim. bizde de ix35 var ileride düşünüyorum 3008'i aldığınız da mini bi test yazarsınız.
bir de hocam dizel ile benzin arasındaki bakım masrafı da değişiyor. atıyorum benzinli araç 400 e bakımı oluyorsa dizel 700 tl. 20 bin km'nin hakkı dizel de olsa çok üzeceğini sanmıyorum.
şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim. gerçekten çok yenilikçi bir araç.

Eyw hocam iyi temennilerin için sağol öncelikle.

Araç gelir gelmez buradan paylaşıcağım. Ancak aracın gelme süresi çok uzun. Kasım sonuna tarih verdiler.
Bakım noktasında da evet onu bizde düşündük bu da bir etkendi bizim için.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Eyw hocam iyi temennilerin için sağol öncelikle.

Araç gelir gelmez buradan paylaşıcağım. Ancak aracın gelme süresi çok uzun. Kasım sonuna tarih verdiler.
Bakım noktasında da evet onu bizde düşündük bu da bir etkendi bizim için.
Bence gelmesi çokda uzun sürmüyor. Hayırlı olsun. Yakıt olarak dizelden benzine geçince tabi üzülebilirsiniz ama otomobilin diğer olumlu yönleri yakıt tüketimini size unutturabilir :)

RAMKO

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
15
7
595
ben dizel almadığınız için çok üzüleceğinizi zannetmiyorum zaten çok fazla km yapmamışsınız.fark olacaktır ama kesinlikle sizi üzecek bir fark olacağını zannetmiyorum.o yüzden iyi yapmışsınız umarım keyifle kazasız belasız binersiniz.fotoları bekliyor olacağım ..

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
ben dizel almadığınız için çok üzüleceğinizi zannetmiyorum zaten çok fazla km yapmamışsınız.fark olacaktır ama kesinlikle sizi üzecek bir fark olacağını zannetmiyorum.o yüzden iyi yapmışsınız umarım keyifle kazasız belasız binersiniz.fotoları bekliyor olacağım ..

Eyw. araç gelir gelmez fotoları paylaşıyor olacağım.

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Hayırlı olsun öncelikle, güle güle kullanın. Hiç boşuna canınız sıkılmasın, hesaplamayı yapmışsınız zaten, dizelin satış fiyatından dolayı bir avantajı kalmıyor, dediğiniz gibi seneler geçmesi lazım amorti etmesi için.O seneler içinde sesi,sürüşü,motoru,performansı,hissiyatı herşeyi benzinlinin gerisinde olan aracın sizden götüreceklerini de hesaba katınca karda bile olabilirsiniz.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Aslında şöyle;

ayda ortalama 2 depadan hesaplarsak ortalama ayda kaba bir hesapla 50-60 tl arası fark ediyor. 60 kabul etsek 3 yılda 2160 tl ediyor. hadi bunu 3000 tl ye çıktı diyelim. iki motor arasında ki satış fiyatı farkı ise 7000 tl ye geliyor.
Almışsınız zaten güle güle kullanın ama dizel satarken daha pahallıya gider satış fiyatına göre 2.el hesaplanıyor genelde.

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
Hayırlı olsun öncelikle, güle güle kullanın. Hiç boşuna canınız sıkılmasın, hesaplamayı yapmışsınız zaten, dizelin satış fiyatından dolayı bir avantajı kalmıyor, dediğiniz gibi seneler geçmesi lazım amorti etmesi için.O seneler içinde sesi,sürüşü,motoru,performansı,hissiyatı herşeyi benzinlinin gerisinde olan aracın sizden götüreceklerini de hesaba katınca karda bile olabilirsiniz.

Aynen öyle. keyifle kullanacağımı düşünüyorum bende.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım