Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nocomment

Asfalt Kurutucu
26 Ara 2017
26
1
595
Arkadaşlar herkese iyi forumlar

1.16i 136hp aracım 140 km/sa hızdan sonra arkadan kaynaklı bir sekme oluşuyor araçta sanki arka lastikte balon varmışcasına bir vuruntu/sekme yaşatıyo yol tutuşunda bir problem yok direksiyonda titremede yaşamıyorum.

Neyden kaynaklı olabilir rot balans mı jantta eğrilik mi var ?

Lastikler kötü durumda ve eski lastikten mi oluyor sizce

Bilgilernize ve yorumlarınıza açığım

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,693
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Amortisör sistemi ve lastik jantı kontrol ettirin balansta ortaya çıkar jantta bir sorun varsa , lastik çok çok eski olursa yaşatma ihtimali vardır.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Öncelik rot ayarı ve jantta eğrilik kontrolü. %90 jant eğrilmiştir.

Bunlarda sorun yoksa lastik kontrolü.

Sonuç alınamazsa porya kontrol edilmeli ki, porya kolay kolay eğrilen bir şey değil yapısı itibariyle.

Yol tutuşta bir sıkıntı yoksa gergi koluna ve onun bağlı olduğu burçlardan tutun Z rotuna kadar bakmaya gerek yok.

nocomment

Asfalt Kurutucu
26 Ara 2017
26
1
595
Banada balans problemi gibi geliyor. Jantta eğrilik olsaydı düşük hızda direksiyonu bıraktığımda titreme olurdu diye düşünüyorum. Umarım ya balans yada lastiktir. Jantta eğrilik var ise normal hale getirdiğimizde tekrar balans problemi yapar mı ? Sonuçta azda olsa jantın çapı düşecek

nocomment

Asfalt Kurutucu
26 Ara 2017
26
1
595
Öncelik rot ayarı ve jantta eğrilik kontrolü. %90 jant eğrilmiştir.

Bunlarda sorun yoksa lastik kontrolü.

Sonuç alınamazsa porya kontrol edilmeli ki, porya kolay kolay eğrilen bir şey değil yapısı itibariyle.

Yol tutuşta bir sıkıntı yoksa gergi koluna ve onun bağlı olduğu burçlardan tutun Z rotuna kadar bakmaya gerek yok.
Yol tutuşta hiç problem yok hatta anlık tepkilere geri dönüşü çok kararlı

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Banada balans problemi gibi geliyor. Jantta eğrilik olsaydı düşük hızda direksiyonu bıraktığımda titreme olurdu diye düşünüyorum. Umarım ya balans yada lastiktir. Jantta eğrilik var ise normal hale getirdiğimizde tekrar balans problemi yapar mı ? Sonuçta azda olsa jantın çapı düşecek
Jant eğri ise lastikçi size söyler zaten.
Sizin jant ile ilgili bir şüpheniz mi var ki? çukura felan mı girdiniz hatırladığınız bir durum mu var?

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Benzer sorunu şu sıralar G30 da yaşıyoruz. 130-140 bandında giderken araçta bir titreme oluyor. Ama direksiyondan değil. Koltuğun altından bir titreme geliyor. Genel bir titreşim gibi. Araçta 20" jantlar var. Önce bir balans kontrol ettirmek lazım sanırım. Jant eğrilme ihtimali de olabilir muhtemelen.

mete25

Panpa
4 Mar 2019
518
1,280
2,520
Ankara
Marka
BMW
Benim araçta da 115 120 gibi kasada titreme oluyor direksiyonda herhangi bir titreme yok. Arka teker balansı olabileceğini düşünüyorum. Bir de şaft balansı aklıma geliyor ama şaft elden geçirildi herhangi bir değişim olmadı.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Benzer sorunu şu sıralar G30 da yaşıyoruz. 130-140 bandında giderken araçta bir titreme oluyor. Ama direksiyondan değil. Koltuğun altından bir titreme geliyor. Genel bir titreşim gibi. Araçta 20" jantlar var. Önce bir balans kontrol ettirmek lazım sanırım. Jant eğrilme ihtimali de olabilir muhtemelen.
Jant eğridir. 2 adet G30'da karşılaştım. Aynen dedğiniz gibi özellikle 140 - 142 arası maksimuma çıkıyor titreşim. İkisinde de jant eğri çıktı.

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Jant eğridir. 2 adet G30'da karşılaştım. Aynen dedğiniz gibi özellikle 140 - 142 arası maksimuma çıkıyor titreşim. İkisinde de jant eğri çıktı.
Ayrıca F22'de de direksiyon titremesi yaşıyorum. Özellikle 120'lerden sonra başlıyor. Sanırım o da rot-balans ile alakalı bir durum. Çok benzer bir titremeyi E90'da yaşıyordum.

nocomment

Asfalt Kurutucu
26 Ara 2017
26
1
595
2055 55 r16 run flat lastik önerisi olan var mı ? Uygun fiyatlı hem günlük kullanıma yatkın hem de yüksek hızda vuruntu yapmayacak bir lastik arıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım