KAPALI 1.3 multijet doblo yag eksiltme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zogo34

Oğuz Aysuda
Senkromeççi
27 May 2020
3
0
60
52
Istanbul
Marka
Fiat
Merhaba, 2014 1.3 euro 5 motorlu doblo aracım var. Aracı yeni aldım. Turbomu degistirdim (revizyonlu takıldı) Yağ bakımı yapıldı. Sonrasında 300 km yol yaptıktan sonra aracın 1 lt yag eksilttigini farkettim. Sonrasında ilave ede ede 1000 km sonra 3 lt. Yağ koymuş oldum. Aracı çeşitli ustalara gösterdim her kafadan bir ses çıktı. Arabada duman atma, yere damlatma, su kabında yağ karışma gibi bir şey söz konusu değil. Arabamin calismasinda gidisinde bir sorun da yok. Pekii bu yag nereye gidiyor. Motorun açılması mi gerekli acaba? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
motor yağ viskozitesi her zamankinden farklı mı konuldu?
her zamankinden farklı marka mı yağ konuldu?
kaç bin km’de

Zogo34

Oğuz Aysuda
Senkromeççi
27 May 2020
3
0
60
52
Istanbul
Marka
Fiat
Selenia 5-30 konuldu, daha once ne konuluyordu bilmiyorum. Araç orjinal 167 bin km'de.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Merhaba, 2014 1.3 euro 5 motorlu doblo aracım var. Aracı yeni aldım. Turbomu degistirdim (revizyonlu takıldı) Yağ bakımı yapıldı. Sonrasında 300 km yol yaptıktan sonra aracın 1 lt yag eksilttigini farkettim. Sonrasında ilave ede ede 1000 km sonra 3 lt. Yağ koymuş oldum. Aracı çeşitli ustalara gösterdim her kafadan bir ses çıktı. Arabada duman atma, yere damlatma, su kabında yağ karışma gibi bir şey söz konusu değil. Arabamin calismasinda gidisinde bir sorun da yok. Pekii bu yag nereye gidiyor. Motorun açılması mi gerekli acaba? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Turboyu takan ve revize eden kişilere gidip sorunu anlatın çünkü sorun turboda

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
İşte sanayinin sevmediğim huyu. Şimdi başka ustaya gitsen gittiğin usta sorun turboda dese tekrar geri turboyu revize edene gideceksin bak usta başka ustaya gösterdim sorun turbodan dedi desen bu sefer de sen başka ustaya mıncıklatmışsın ben baktığımda sorun yoktu diyecek. Yaptığı işin arkasında durmayacak Orda papaz olacaksın adamla. Allah sabır versin valla geçmiş olsun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım