KAPALI 1.4 BENZİNLİ DOBLO ALINIR MI?

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Arkadaslar şu anda elimizde mevcut olan ve gerçekten sevdiğimiz 2016 Model 1.6Tdci 30.000km de titanium tourneo connecti miz var. Sahibinden de gezinirken (bir otomobil sever klasiği) Samsun Fiat Bayisinin 1.4 Easy yani bos doblo için 0km 66.000tl istediğini yine aynı motorun premio versiyonları için de 70.000 tl ye 0km yada 1000 km yi geçmemiş ilanlar olduğunu gördüm. Kafamda bir soru belirdi. Sizce elimizdeki Connect i 85.000tl ye satıp 0km benzinli doblo yu 65-70 bandına almak mantıklı olur mu? Sahibinden deki o ilanlarin bir prüzü mu var bileniniz var mı çünkü liste fiyatından 7.000 ucuz. 1.4 95 lik ünite nasıldır kaç yakar. Yılda max 10.000km yol yapıyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu motor Egea'daki motorsa yağ eksiltme derdi var diye biliyorum. Egea'da bile zorlanıp huzursuz olan bu motor, bence Doblo'ya gelmez. Satıp boş paket Doblo alırsanız, sonra elinizdeki aracınızı çok ararsınız. Yanlış anlamayın, Doblo'yu gömmüyorum. Ama Doblo'nun makul olanları bence dolu donanım ve Multijet motorlu olanlarıdır.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bir doblo alacaksanız kesinlikle boş paket almayın tabi şantiyeye falan girmiyorsanız , 1.4 doblo alacaksanız kullanım koşullarınızı bir gözden geçirin çünkü bu motor rampa ve yük sevmez , 1.3 alın 10 binde alın yine iyidir böyle şartlarınız varsa. Tüpe gelmez bu motor yağ eksiltir ve sürekli sorunlar açar , 1.6 bile alabilirsiniz o paralara hatta trekking en temizini alın kafanız rahat binin :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...boyasiz-cizik-siz-tiramel-siz-626386870/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...inde-trekking-hatasiz-boyasiz-605666626/detay

Son düzenleme:

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Doblo gibi ticari amacı olan otomobiller için boş ya da yükteyken hem gidiş hem de yakıt ekonomisi açısından güce ihtiyaç var. Tork yüksek makinesi olanlar bu anlamda tercih edilmektedir. Bu tarz sorun yaşamak ve son sahibi olmak istemiyorsanız gereği olmadığını düşünüyorum.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Bu 1.4 motor aynı şekilde egeada da sorunlu yani. Motorun tek sorunu yağ eksiltme mi yoksa genel bir sorunluluk hali mi mevcut çünkü 1000km de 1lt yağ bile eksiltse yağ 7tl birsey dert değil yani. Ben Lpg ye uyumu varsa dizel hiç aratmaz yoksa da zaten 10.000km yapıyorum dert değil diye düşünmüştüm. Peki 1.0 tsi Caddy hakkında bir bilginiz var mı? O da aynı fiyatlara 0 olmasa da 2017 model max 15.000 de bulunuyor

Son düzenleme:

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Bu 1.4 motor aynı şekilde egeada da sorunlu yani. Ben Lpg ye uyumu varsa dizel hiç aratmaz yoksa da zaten 10.000km yapıyorum dert değil diye düşünmüştüm. Peki 1.0 tsi Caddy hakkında bir bilginiz var mı? O da aynı fiyatlara 0 olmasa da 2017 model max 15.000 de bulunuyor

1.0 üretilmesinin nedenlerinden biri olarak özellikle Almanya’da dizel araçların giremediği şehrin tabiri caizse tam merkezi olması nedeniyle üretildiği belirtilmişti. Ford da bu pazar için 1.0 makinesini Courier’de kullanıyor. Belirli bir amaç için üretilmesi nedeni ile özellikle kullanıp farkını görmenizin daha doğru olacağını düşünüyorum.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Şahsen benzinli ticari araç mantığıma yatmıyor. Ticari araç dizel olmalı (yada cng vs. Türkiye'de yaygın değil ama). İhtiyacınız ticari araç değilse ancak o zaman benzinli düşünülebilir. Bu şartlarda da Fiat'ın 1.4 atmosferik motorunu taşıyan Doblo bakmazdım (Fiorino'da Egea'da falan da bulunuyor, genel olarak bu motora bakmazdım). Bu iki seçenek arasında Caddy 1.0 tsi ondan daha mantıklı duruyor. Yerinizde olsam ya aracı değiştirmem yada multijet motorlu Doblo bakardım.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Dün konu ilk açıldığında yazdım ama sonra vazgeçtim atmaktan şimdi atayım;
Paraya ihtiyaç varsa veya değerlendirecekseniz mantıklı olabilir veya illa da arabayı sıfırlayalım üstüne de para alalım derseniz belki olabilir ama onun dışında bana çok mantıklı gelmedi. Yakıt konusunda connecte göre üzer diye düşünüyorum. 2 yaşında dolu connect yerine sıfır boş benzinli doblo alınır mı? bence alınmaz connect hem daha güçlü hem daha az yakıyor hem de dizel ve Ford <3 connect güzeldir kalsın boşver :D

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Benimkisi Üstüne hem 15.000 alıp hem aracı sifirlamakti lakin söyle bir düşündüm 2017 1.0tsi caddy bakıyorum aynı fiyat daha mantikli geliyor sonra 2016 benimkisi ile ayni km de doblo Multijet bakıyorum o da benzinli sıfır doblo ile ayni lara olunca daha mantikli geliyor. E o zaman illa sıfırlamasam da oluyormuş :) Lakin benim nakit elimde bulunsun isteğim var ihtiyacım olduğundan değil yatırımı sevdiğimden ve suan piyasada nakit eksikliği ile fırsatlar doğuyor. Peki sizce bu seçeneklere ilave şunu yapsam mantıklı olur mu? 2011 yada 2012 eski kasa 1.8tdci 110bg 80-90.000de connecti 45.000 civarına alsam o nasıl olur. Yoksa 2017 1.0tsi caddy yada 2016 Multijet doblo mu daha mantikli yoksa 15.000tl icin connecti bırakıp caddy yada doblo almaya değmez mi

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Dün konu ilk açıldığında yazdım ama sonra vazgeçtim atmaktan şimdi atayım;
Paraya ihtiyaç varsa veya değerlendirecekseniz mantıklı olabilir veya illa da arabayı sıfırlayalım üstüne de para alalım derseniz belki olabilir ama onun dışında bana çok mantıklı gelmedi. Yakıt konusunda connecte göre üzer diye düşünüyorum. 2 yaşında dolu connect yerine sıfır boş benzinli doblo alınır mı? bence alınmaz connect hem daha güçlü hem daha az yakıyor hem de dizel ve Ford <3 connect güzeldir kalsın boşver :D
Güzel olmaya güzel haklısınız :) Hić Ticari gibi değil ben rahatlıkla SW yada MPV almak isteyene öneriyorum C max den daha iyi bence. Konforu özellikle sınıfını geçtim C segmentinden de bir nebze iyi geliyor bana. Golf Passat vs çok kullandım Passat dan iyi hissettiriyordu (süspansiyon olarak yoksa gövde salınımı tabiki var yüksek) Golf bir tık daha iyiydi

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Sorunuza kısa ve net cevap; Alınmaz.

Çalıştığım zamanlarda iki aracıda oldukça fazla kullandım. Şirkette müdürlere verilen Fluence'lar dışında, bizlere verdikleri Connect, Doblo ve Dokker'lar mevcuttu. Bu 3 aracıda hem uzun yolda, hem şehiriçinde fazlaca kullandım. Otopark'tan araç alıp yola çıkacağım zaman boşta Connect olsun diye dua ederdim. Connect yoksa gideceğimiz 600-700 km yol işkenceye dönüşecek demekti.(Diğer 2 araca göre.) Hem konfor, hem yalıtım, hem çekiş konusunda.

Caddy hiç kullanmadım ona bir yorumda bulunamam ama Connect'ten inip Doblo'ya binerseniz gerçek anlamda pişman olacağınızı düşünüyorum.

Dipnot : Doblo kötü bir araç olmayabilir. Kıyas konusu Connect olduğu için yorumum bu yönde.

Son düzenleme:

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Peki sizce 45.000 e 2011-2012 80-90.000de 110 luk connect mi? Yoksa 85.000e 2016 30.000 de yeni kasa connect mi
Az çok takip ettiğim için bu aracın piyasasını o kriterlerde temiz bulmak biraz zor olabilir ama onun dışında pek sizi üzmez gibi. Açıkçası daha önce kullanmadıysanız bir test edersiniz 2. kasaya göre bazı eksikleri var özellikle ses konusunda ses yalıtımı çok iyi değil biraz daha gürültülü motor vs ama olabilir yani connect candır:D

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Sorunuza kısa ve net cevap; Alınmaz.

Çalıştığım zamanlarda iki aracıda oldukça fazla kullandım. Şirkette müdürlere verilen Fluence'lar dışında, bizlere verdikleri Connect, Doblo ve Dokker'lar mevcuttu. Bu 3 aracıda hem uzun yolda, hem şehiriçinde fazlaca kullandım. Otopark'tan araç alıp yola çıkacağım zaman boşta Connect olsun diye dua ederdim. Connect yoksa gideceğimiz 600-700 km yol işkenceye dönüşecek demekti.(Diğer 2 araca göre.) Hem konfor, hem yalıtım, hem çekiş konusunda.

Caddy hiç kullanmadım ona bir yorumda bulunamam ama Connect'ten inip Doblo'ya binerseniz gerçek anlamda pişman olacağınızı düşünüyorum.

Dipnot : Doblo kötü bir araç olmayabilir. Kıyas konusu Connect olduğu için yorumum bu yönde.

Yeni kasa connect mi yoksa 2012 civarı olan kasa connect mi bahsettiğiniz bir de hangi motor?

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Az çok takip ettiğim için bu aracın piyasasını o kriterlerde temiz bulmak biraz zor olabilir ama onun dışında pek sizi üzmez gibi. Açıkçası daha önce kullanmadıysanız bir test edersiniz 2. kasaya göre bazı eksikleri var özellikle ses konusunda ses yalıtımı çok iyi değil biraz daha gürültülü motor vs ama olabilir yani connect candır:D

Sahibinden bugun 2011 kazası vs yok tertemiz 74.000 de 47.000 yazıyordu 45 e alınır gibi. Açıkçası kararsız kaldım. 45 e onu mu 85 e bunu mu zor :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım