+1 Araç İmkanınız Olsaydı Seçenekleriniz?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Merhaba arkadaşlar, biliyorum böyle bir sohbet konusu için ne Türkiye'deki ekonomik durum elverişli ne de pandemi dolayısıyla zamanlama elverişli. Yalnız hani biraz laflayalım biraz da tercihlerimizi düşüncelerimizi görelim diye böyle bir konu açtım, tutmazsa silinir dert değil.

Konu şu ''+1 araç alma imkanınız olsaydı şuan ki araçlarınızı satmamak koşuluyla hangi aracı alırdınız ve nedeni?'' +1 yazdım çünkü çok farklı forumdaş kitlesine sahibiz hiç aracı olmayanlar da mevcut 4-5 tane aracı olanlar da mevcut onlar da kendilerine göre +1'leri düşünmüş olabilir :D , hiç aracı olmayanlarda tek araçlık +1 i yazabilir ya da kendine göre düşünebilir . Yazılan cevaplar piyango çıkmışçasına birikimlerinizi kat be kat aşan uçuk seçeneklerde olabilir, ciddi ciddi almayı düşündüğünüz bütçeniz dahilinde de olabilen ya da aklınızdan daha evvel geçmiş düşüncelerde olabilir, kısacası cevap size bağlı tamamen.

Şahsen benim böyle bir imkanım olsaydı, en makul olarak ara sıra günlük aracımın yükünü paylaşacak kısa şehir içi mesafelerde vergisiz-algısız-az yakan 50cc motorsiklet almak isterdim. Bu da sanırım ikinci el bir Kuba X-Boss, Kuba Dragon50 veya Kuba RX9 gibi çin malı ucuz vitesli şanzımana sahip ikinci el fakat daha henüz çok eskimemiş modeller olurdu. X-Boss'da normal motorsiklet şanzımanı gibi vites değiştiği için daha sıcak bakardım. Şu an için alınabilecek seviyede olanların bedeli ise minimum 6000-6.500tl.

maxresdefault.jpg

Son düzenleme:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
1.png

Uzun zamandır aklımda olan bir hayal. Fayda/Maliyet analizi yapınca belki 50 cc bir motorsiklet daha mantıklı olacaktır ama, yaşadığım il dümdüz işe git gel için muhteşem bir seçenek. Coin işinden karlı çıkabilirsem ilk alacağım şeylerden biri olacak.

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
Ben doğa gezisini çok sevdiğim ikinci bir araç olarak dağda ,tepede ,karda, çamurda işimi görecek bir 4×4 almak isterim. Beğendiğim makul fiyatlı seçenek ise 2000 öncesi tek kapılı Toyota Rav 4.
images-18.jpeg

Aynı paralara Jimny, Niva, Terios,Samurai gibi mantıklı seçenekler de var ancak Rav 4'ün bu modeli küçüklüğümden beri çok hoşuma gidiyor.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
1.png

Uzun zamandır aklımda olan bir hayal. Fayda/Maliyet analizi yapınca belki 50 cc bir motorsiklet daha mantıklı olacaktır ama, yaşadığım il dümdüz işe git gel için muhteşem bir seçenek. Coin işinden karlı çıkabilirsem ilk alacağım şeylerden biri olacak.

Bu nasıl bir vasıta ilk defa görüyorum elektrikli bisiklet sanırım. Arkadaşım bunu değil ama bunun gibi bir elektrikli bisiklet almıştı, 3-4 yıl evvel, yağmurlu zamanlarda sıkıntı yaşadı bir de akü bitme durumu büyük bir kaygı oluşturuyor. Eğer uygun fiyata akü değişimleri varsa güneşli günlerde çok güzel olur. Fiyatları nasıl? Marka modeli ne?

ND kasa Mazda MX-5 :) ne eksik ne fazla

O soft topu açtıktan sonraki saçların dalgalanması motorun egzozun sesini dışarıdan da duyabilmek. Hayali bile güzel.

Ben doğa gezisini çok sevdiğim ikinci bir araç olarak dağda ,tepede ,karda, çamurda işimi görecek bir 4×4 almak isterim. Beğendiğim makul fiyatlı seçenek ise 2000 öncesi tek kapılı Toyota Rav 4.
Ekli dosyayı görüntüle 35246

Aynı paralara Jimny, Niva, Terios,Samurai gibi mantıklı seçenekler de var ancak Rav 4'ün bu modeli küçüklüğümden beri çok hoşuma gidiyor.

Çok güzel fikirler gelmeye devam ediyor. :D

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Bu nasıl bir vasıta ilk defa görüyorum elektrikli bisiklet sanırım. Arkadaşım bunu değil ama bunun gibi bir elektrikli bisiklet almıştı, 3-4 yıl evvel, yağmurlu zamanlarda sıkıntı yaşadı bir de akü bitme durumu büyük bir kaygı oluşturuyor. Eğer uygun fiyata akü değişimleri varsa güneşli günlerde çok güzel olur. Fiyatları nasıl? Marka modeli ne?

Evet elektrikli bisiklet.

https://www.soultech.com.tr/urun/soultech-e-bike-elektrikli-katlanir-bisiklet

şöyle bir siteleri var. 24 ay garanti veriyorlar. Biraz araştırdım, yokuş performansı e-bike lerın genelde beğenilmeyen kısmı, birde hızlı akü bitmesine sebep oluyormuş. Aydın'da neredeyse tepe yok. Tek soru işareti 3-5 yı lsonra piller ömrünü bitirdiğinde yenileme maliyeti ne olacak? BEnim düşüncem garanti süresince kullanıp garanti bitimine yakın elden çıkarmak yönünde.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,642
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Gerek uzun yol gerekse dünyanın düzeninin git gide değişeceği ve maceracı ruhumu tatmin edebilmek amacıyla benim +1 seçimim FORD F150 oluyor bu konuda :) Hatta modelinden yapısına tam olarak araç buna benzesin istiyorum :)

DSC07363-1000x563.jpg

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Şimdi bu işe üç yönlü bakacağım, reelite, gelecekte iyi kötü yaşayabileceğim yaşam koşulları, bir de uçuk yaşam koşulları olarak.
1- Şu şartlar içerisinde +1 araç imkanım 60 65 bin liralar bandında her işime koşturacak bir araba olur muhtemelen. Biraz donanım fantezim olduğu için de o bantlarda Fabia 1'in 2001/2002 model Elegance paketli olan modellerine bakardım, 5 kademeli koltuk ısıtma, soğutmalı torpido bazı modellerde opsiyon olarak alınmış Hız Sabitleme gibi yılına ve segmentine göre doyurucu donanımlar var. Alır üzerine aşağıdaki gibi güzel eklemelerle birlikte binerdim(bu arada shop by me :) )
2001_Skoda_Fabia_Comfort_8V_1.4f_Front-min.jpg

2- İleride mesleğimi elime alıp hayatımı bir düzene oturtabildiğim zaman kendimin ve eşimin arabalarının yanı sıra çıkarıp keyfine gazlamalık, yer yer günlük işlerim için de kullanmak için patlamamışını bulabilirsem(ki çok zor) bir Clio 2 Faz 2 RS172 alırdım, özellikle 182 değil, 182'nin ESP artısı olmasına karşın ESP'si çok hantal çalıştığı için ESP'siz model olması ve 182'ye nispeten daha kassız Sleeper görüntüsü beni 172'ye itiyor. Üzerine aşağıdaki eklemelerle keyifli bir araç olur gibi;
-Fren Upgrade'i
-Yüksekliği fena değil belki 30mm kaliteli bir yay, belki de koni+eibach gibi güzel bir amortisör+yay ikilisi
-Kaliteli güzel, üzerinde teknik çalışılmış bir headers
-Kutu içi filtre
- Apaçiye kaçmayacak şekilde komple krom borulu spor kat ve susturuculu güzel hafif bir tınısı olan, arkamdan sövdürmeyecek ama arabayı rahatlatacak egzoz
- Viraj Denge çubuğu, Z Rot'larını güçlendirip daha rijit bir şasi elde edilebilir.
-Kule gergisi yine rijitlik için güzel bir eklenti olabilir.
-Arkaya kibar bir paçalık ile geniş bir görüntü verilebilir.
Ben arabayı aldım üstüne bir de eklentilere başladım 😂
6678379835_c75d19b63c_b.jpg

3- Uçuk yaşam koşulları altında da çok beygir değil de limitte kullanabileceğim arabalar sevdiğim için+1 kontenjanına yine ara ara gazlamalık ara ara da keyfine çıkarmalık bir MX-5 ND alırdım, dağ yolarında püfür püfür eserken gazlamak keyifli olsa gerek...
2019-mazda-mx-5-miata-30th-anniversary-soft-top-01.jpg

Son düzenleme:

Ali Kaan

Ali Kaan Bek
Taklacı Güvercin
21 Nis 2021
14
9
345
Tokat
Marka
Peugeot
Hayallerimdeki araç Honda S2000 olurdu büyük ihtimalle günümüz piyasası ile biraz zor olsa bile imkanım olsa düşünmeden alırım.
BMW E60 M5 de güzel bir seçim olurdu , hayranlarının BMW'nin en iyi kasası olarak iddia ettiği araç , gerçekten (bence) çok güzel bir araba.
Allah herkese hayalindeki aracı nasip etsin.
Hayırlı Forumlar
1620388936506.png
1620388957056.png

1620389007707.png

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
891
1
1,684
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
-2011 2017 arası olan kasa CLS 350 CDI mümkünse arkadan itiş.
-2012 sonrası 640d gran coupe
-w212 fl 350 CDI
-2012 sonrası kasa gl350, makyajla birlikte adı değişip gls350 olan kasa
Sanırım içlerinde en eğlenceli olan 640d olurdu. Ama diğerlerine de seve seve binerdim. Umarım birgün herkes hayalindeki araca kavuşur.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Panda'nın yanına alabileceğim "araç" olarak şuan sadece elektrikli bisiklet veya scooter düşünüyorum.

Pandayı yenileyip bir süre yeni araç aratmayacak bir otomobile geçtikten sonrada bir Fiat 131 almak uzun süredir en büyük isteklerimden.

Bakalım zaman ne gösterecek...

(Bunlar tabi gerçekçi ve olası planlar. Hayallere girersek bambaşka şeyler çıkar herhalde, yine rüya garaj konusuna dönmesin. :D )

Evet elektrikli bisiklet.

https://www.soultech.com.tr/urun/soultech-e-bike-elektrikli-katlanir-bisiklet

şöyle bir siteleri var. 24 ay garanti veriyorlar. Biraz araştırdım, yokuş performansı e-bike lerın genelde beğenilmeyen kısmı, birde hızlı akü bitmesine sebep oluyormuş. Aydın'da neredeyse tepe yok. Tek soru işareti 3-5 yı lsonra piller ömrünü bitirdiğinde yenileme maliyeti ne olacak? BEnim düşüncem garanti süresince kullanıp garanti bitimine yakın elden çıkarmak yönünde.
Muazzam bir ürünmüş listeme aldım teşekkürler paylaşım için 🖖

Son düzenleme:

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
194
143
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
2019'da ötv indirimi de varken +1 olsun diye Eclipse Cross almıştım. 1 yıl kullandım sattım. Hem Japon otomobili hem de Crossover denemiş oldum. Baktım çok da bana hitap etmiyormuş. Kullanmaya devam etseydim jant-lastik-yay üçlüsüne girerdim :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Pandayı yenileyip bir süre yeni araç aratmayacak bir otomobile geçtikten sonrada bir Fiat 131 almak uzun süredir en büyük isteklerimden.
Panda yeni araç aratıyor mu? Soruyorum çünkü hani olurda yarın bir gün aynı model yılına sahip bir otomobil tercih etme sebebim olursa yeni aracı aratır mı diye merak ettim. Yeni kasa(131B-Regata) Tofaş'tan ne kadar haz etmiyorsam, 131'lerde bir o kadar hoşuma gidiyor, TR'de güzel bir örneği her zaman bulunur. Umarım alabilirsin.

Bu arada konu özelinde tekrar konuşacak olursam yorumlarda herkes vites yükseltmiş yav😅 başlıkta, çok güzel seçenekler, hayaller güzel, 50'lik motorla girdik ama madem vites yükselttik. Bende kendime göre bir vites yükselteyim :D 45-55 bin tl bandına temiz örneği bulunabilecek benzinli Phase 2 Clio 2 1.2 16v (75ps) güzel giderdi. Günlük kullanıma uygun az yakan, parçası ucuz, nispeten dinamik ve 5 kapıdan dolayı pratik bir fwd hb ile rwd hobi aracını yan yana garajda görmek bana her zaman tamamlanmış bir kombinasyon hissiyatını veriyor.

renault-clio-ii-phase-2.jpg

Son düzenleme:

Cansın

Asfalt Kurutucu
15 Tem 2019
15
96
635
37
Marka
Renault
Clio Rs 182'nin yanına siyah Clio V6 istiyorum. Kimde olduğunu bulmaya çalışıyorum. :p

• Haha
Tepkiler: Mt.Akina
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım