KAPALI 10.000 tl Öğrenci için araç tavsiyesi.

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Merhabalar abilerim, ablalarım, kardeşlerim. 10.000 tl bandında öğrenmek için araç bakıyorum. Allah nasip ederse ehliyetimide alıyorum. Çok değecek olursa maksimum 12,500 pazarlıkla 13.000 tl sınırlarına kadar öğrenmek için ucuz yollu az yakan parça maliyeti düşük zevkli eğlenceli bir öğrenci arabası bakıyorum. Üniversitede de kullanacağım. Tavsiyeleriniz nelerdir ?

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Suzuki swift olabilir.
Ford ka olabilir.
Bu iki otomobil en mantıklısı olur bence. O fiyatlara şuan baktığında hoşuna giden birini bulma ihtimalin düşük olabilir ama biraz beklersen temiz bulabilirsin.
Eski civicler de olabilir ama hor kullanılmış olma ihtimali yüzünden almak biraz daha risk taşır.
İyi takip etmek lazım bundan 1 2 ay önce 12 ye çok temiz 1.0 swift vardı.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
İlla her arabayla sanayide gezmeye gerek yok. Bundan 3 4 ay önce 9 bin liraya Suzuki swift gti almak üzereydim sahibi gündelik kulşanıyordu periyodik bakımı dışında sa sanayiye pek gittiğini sanmıyorum.
Ama olma ihtimali de var. Acele etmeyerek temiz araba düşmesini beklemek lazım.
bence alma biraz daha para biriktir sanayi köşelerinde sürünme sonra

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,079
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben de bu fiyatlarda araba düşünüyorum ama alma diyenler yüzünden konu açmaya, sormaya korkar oldum. Sanayiden çıkmaz yok şöyle yok böyle. Abimin 20küsüre aldığı araba çıkmıyoken arkadaşlarımın 8-9bin liralık şahinleri yağ değişimi dışında sanayiye gitmiyor

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,079
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bu arada bulunabilirse eğer ki bütçe 12ye kadar çıkabilir demişsiniz Tempra ve Tipo öneririm. Parçaları ve işçilik maliyetleri aşırı ucuz (1.4 ve 1.6 motorlarda çok ucuz 2.0 karışık bulaşmayın derim). Temprada bulamazsınız o fiyata ama tipoda 1.4ie veya 1.6ie bulursanız karbüratörlülere göre baya az da yakar. Abimde 2 yıl önce 1.4ie vardı gayet makuldü masrafları falan o zaman 9a alıp 10a satmıştık şimdi de bulunur 11-12 civarlarına

hakanrs

Düz Yol Gazcısı
24 Eyl 2018
11
9
145
İstanbul
Marka
Renault
Kendini biraz zorlayabilirsen 13-14 bin lira civarına mazda 323 bulabilirsin. Yakıtı hakkında bilgim yok ama temizini bulursan dayanıklıdır seni üzmez.

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Suzuki swift olabilir.
Ford ka olabilir.
Bu iki otomobil en mantıklısı olur bence. O fiyatlara şuan baktığında hoşuna giden birini bulma ihtimalin düşük olabilir ama biraz beklersen temiz bulabilirsin.
Eski civicler de olabilir ama hor kullanılmış olma ihtimali yüzünden almak biraz daha risk taşır.
rahmetli dedemde ford ka vardı. Ehliyetsizken yazlıktayken markete falan giderken alırdım. Yokuş yukarı hiç çekmiyordu araba :D 60 hp olmasından tabii.
Swift'e gelelim. Hocam o araçları pek tatlı bulmuyorum. Bence otomobiller bir yandanda insanların kendini ifade ediş biçimi. Swiftler pek beni yansıtmıyor :D

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Ben de bu fiyatlarda araba düşünüyorum ama alma diyenler yüzünden konu açmaya, sormaya korkar oldum. Sanayiden çıkmaz yok şöyle yok böyle. Abimin 20küsüre aldığı araba çıkmıyoken arkadaşlarımın 8-9bin liralık şahinleri yağ değişimi dışında sanayiye gitmiyor

Bu arada bulunabilirse eğer ki bütçe 12ye kadar çıkabilir demişsiniz Tempra ve Tipo öneririm. Parçaları ve işçilik maliyetleri aşırı ucuz (1.4 ve 1.6 motorlarda çok ucuz 2.0 karışık bulaşmayın derim). Temprada bulamazsınız o fiyata ama tipoda 1.4ie veya 1.6ie bulursanız karbüratörlülere göre baya az da yakar. Abimde 2 yıl önce 1.4ie vardı gayet makuldü masrafları falan o zaman 9a alıp 10a satmıştık şimdi de bulunur 11-12 civarlarına

Ben küçüktüm bizde bir Tipo vardı. Çok net hatırlarım sanayide çıkmazdı. Uzun yolda aracın egzostu düşmüştü hiç unutmam. Babamla ne zaman tipo muhabbeti yapsak aşırı sorun çıkartıyor derdi. En yakın arkadaşımın babasıda Tipo kullanmış oda sanayiyi evim bellemiştim demiş. Tabii yüksek ihtimal bunlar karbüratörlü modelleri içindi.
Kendini biraz zorlayabilirsen 13-14 bin lira civarına mazda 323 bulabilirsin. Yakıtı hakkında bilgim yok ama temizini bulursan dayanıklıdır seni üzmez.
O fiyatlar zor hocam. Tabii hayat bu ne getirir ne götürür bilinmez.

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Hocam çok uzun bir süre Taunuslara baktım inanılmaz hoşuma gidiyorlar. Bütçemede uygun. Yalnız 1.6 ları çekmiyor 2.0 alın diyorlar. Ha birde öğrenci kullanacak yakıtı nasıldır? Taunus sahibisiniz sanıyorum. Araç inanılmaz hoşuma gidiyor ama yakıtı ve problem çıkarabilme potansiyeli beni korkutuyor. Yoksa deyim yerindeyse tam bir amerikan :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,079
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben küçüktüm bizde bir Tipo vardı. Çok net hatırlarım sanayide çıkmazdı. Uzun yolda aracın egzostu düşmüştü hiç unutmam. Babamla ne zaman tipo muhabbeti yapsak aşırı sorun çıkartıyor derdi. En yakın arkadaşımın babasıda Tipo kullanmış oda sanayiyi evim bellemiştim demiş. Tabii yüksek ihtimal bunlar karbüratörlü modelleri içindi.

O fiyatlar zor hocam. Tabii hayat bu ne getirir ne götürür bilinmez.
Aracına göre değişr ama 10bin liraya rahat uzun yol yapacağınız bi araba bulmanız zor olur. Biz 1.5 yıl boyunca sadece 140tl masraf etmiştik

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Aracına göre değişr ama 10bin liraya rahat uzun yol yapacağınız bi araba bulmanız zor olur. Biz 1.5 yıl boyunca sadece 140tl masraf etmiştik

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam zaten öğrenci adam çok uzun yol yapmaz ben bilgimi belirtmek istedim :D Bakalım başka ne öneriler alacağız forumdaşlardan.

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
Suzuki swift olabilir.
Ford ka olabilir.
bak bak nasıl yazmış hemen adam ucuzcu piyasanın kralı ya

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
h
Merhabalar abilerim, ablalarım, kardeşlerim. 10.000 tl bandında öğrenmek için araç bakıyorum. Allah nasip ederse ehliyetimide alıyorum. Çok değecek olursa maksimum 12,500 pazarlıkla 13.000 tl sınırlarına kadar öğrenmek için ucuz yollu az yakan parça maliyeti düşük zevkli eğlenceli bir öğrenci arabası bakıyorum. Üniversitede de kullanacağım. Tavsiyeleriniz nelerdir ?
HONDA CRX bak bence hocam

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
h

HONDA CRX bak bence hocam
Yan sekmede malum sitede CRX ler açıktı :D Dün gece yatmadan evvelde Burak Ertem'in CRX videosunu izlemiştim. Açıkçası temizini bulursam CRX'den başka bir araca binmem.. Benimde şuan kafamdaki sıralamada ilk sırada CRX yatıyor.. :)
Ufak bir düzeltme: CRX piyasası bütçemin bir tık üstünde ve temizini bulmak neredeyse imkansız :(

Son düzenleme:

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
Yan sekmede malum sitede CRX ler açıktı :D Dün gece yatmadan evvelde Burak Ertem'in CRX videosunu izlemiştim. Açıkçası temizini bulursam CRX'den başka bir araca binmem.. Benimde şuan kafamdaki sıralamada ilk sırada CRX yatıyor.. :)
hayranıyım ya ben o aracın şöyle ikinci araba olarak zevkine yapıştırmak isitiyorum ama olmuyor işte

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam o paralara satılan Tempra & Tipo'lar sanayiden çıkarmaz genelde. Temiz kalmış olanları çok nadir ve gerçekten pahalı. Ben o bütçeye temiz lpg takılmamış Uno 1.1 öneriyorum. Öğrenciye ilk araba için gayet makul.
rahmetli dedemde ford ka vardı. Ehliyetsizken yazlıktayken markete falan giderken alırdım. Yokuş yukarı hiç çekmiyordu araba :D 60 hp olmasından tabii.
Swift'e gelelim. Hocam o araçları pek tatlı bulmuyorum. Bence otomobiller bir yandanda insanların kendini ifade ediş biçimi. Swiftler pek beni yansıtmıyor :D
Türkiye piyasasında 10.000₺ ye alacağın her araba kendini ifade etmene yardımcı olur. "Öğrenciyim ben" diye bağırır. Merak etme. :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım