AÇIK 100.000TL Bütçe İçin Otomobil Tavsiyesi

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
100 Bin civarına dizel, manuel araç bakıyoruz (Benim için benzin de uygun fakat babamı ikna etmem gerekiyor :D ). Mümkünse masraf olarak çok yormayacak, kilometresi 300K'larda olmasa güzel olur :D Birkaç ay öncesine kadar olsa yine seçeneğimiz olurdu da şimdi artık onu da bulamıyorum. 1.4HDI Xsara, 1.4TDI Cordoba bakıyor babam. 4 kişilik aile ile A-B arası gidebileceğimiz araç arıyoruz. Artık gazlamak da hayal olduğu için mecbur böyle bakıyoruz. Önerebileceğiniz araç veya ilanlar varsa öneriye açığım.

Son düzenleme:

uygarefee

Uygar
Elit Apaçi
29 May 2022
285
406
995
İstanbul
Marka
Tofaş
100 Bin civarına dizel, manuel araç bakıyoruz (Benim için benzin de uygun fakat babamı ikna etmem gerekiyor :D ). Mümkünse masraf olarak çok yormayacak, kilometresi 300K'larda olmasa güzel olur :D Birkaç ay öncesine kadar olsa yine seçeneğimiz olurdu da şimdi artık onu da bulamıyorum. 1.4HDI Xsara, 1.4TDI Cordoba bakıyor babam. 4 kişilik aile ile A-B arası gidebileceğimiz araç arıyoruz. Artık gazlamak da hayal olduğu için mecbur böyle bakıyoruz. Önerebileceğiniz araç veya ilanlar varsa öneriye açığım.
Babamın 2006 model 1.4 TDI Stylance paket bir Cordoba'sı vardı.2011 senesinden 2018 senesine kadar günlük şekilde kullanıldı.Kaporta olarak çok sağlam araçlar.Donanım olarak da Hız Sabitleme,4 cam otomatik,dijital klima gibi aslında o yıllarda o segmentte fazla araçta bulunmayan donanımları var.Benzinli modellerinde Sunroof da var Dizel olanlarda hiç görmedim.O arabaların rahatsız edebilecek tek noktası 3 silindir dizel motorun sesi.Ona da zamanla alışılıyor.Parça sıkıntısı bizim kullandığımız dönemde yoktu.Bagaj hacmi çok geniş 4 kişilik ailenin yükünü rahatlıkla içine alır.Şahsi fikrim bakımları yapılmış düzgün bir Cordoba'yı expertize danışarak almanız.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Babamın 2006 model 1.4 TDI Stylance paket bir Cordoba'sı vardı.2011 senesinden 2018 senesine kadar günlük şekilde kullanıldı.Kaporta olarak çok sağlam araçlar.Donanım olarak da Hız Sabitleme,4 cam otomatik,dijital klima gibi aslında o yıllarda o segmentte fazla araçta bulunmayan donanımları var.Benzinli modellerinde Sunroof da var Dizel olanlarda hiç görmedim.O arabaların rahatsız edebilecek tek noktası 3 silindir dizel motorun sesi.Ona da zamanla alışılıyor.Parça sıkıntısı bizim kullandığımız dönemde yoktu.Bagaj hacmi çok geniş 4 kişilik ailenin yükünü rahatlıkla içine alır.Şahsi fikrim bakımları yapılmış düzgün bir Cordoba'yı expertize danışarak almanız.
Teşekkür ederim cevap için

mete25

Panpa
4 Mar 2019
512
1,278
2,520
Ankara
Marka
BMW
Merhabalar, masraf çıkarmasın, uygun maliyetle yürütülsün düşüncesindeyseniz Xsara'yı öneririm. Bendeki 1.6 benzinli modeli fakat genel olarak sahip olduğum süreçte bu araç hakkında detaylı bilgi sahibi oldum. Bu araç üzerine yoğunlaşırsanız sormak istediğiniz soruları memnuniyetle cevaplayabilirim. Birkan Demir Çalışkan'ın inceleme videosu da size bir fikir verecektir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Güzel seçenekler yazılmış. Ben de içime sinecek araçlar ekleyeyim.

Vectra B dti çıkabilir ama yakıt nedeniyle D sınıfına soğuk durabilirsiniz.
Astra G 1.7 dti
Palio-Albea-Linea (taksi çıkmaları pek çok gizli pert arabadan daha güvenilirdir. Rektifiye +100.000 km araçlar gayet güvenilirdir =) )
Fiat Idea 1.3mjet
Hyundai Accent Admire, Accent Era (Era'larda da çok fazla taksi çıkması var)
Peugeot 206, 307 1.4hdi
Clio II dci
Cordoba kardeşi Fabia

Logan'ları ve Symbol'leri ekleyesim gelmiyor, allahaffetsin hiç beğenmiyorum, kendime almazdım :')

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Hala bakıyorum ve alacak mantıklı bir şey hala bulamadık... 110K civarına güzel bir şey bulsak alıcaz da yok maalesef

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Güzel seçenekler yazılmış. Ben de içime sinecek araçlar ekleyeyim.

Vectra B dti çıkabilir ama yakıt nedeniyle D sınıfına soğuk durabilirsiniz.
Astra G 1.7 dti
Palio-Albea-Linea (taksi çıkmaları pek çok gizli pert arabadan daha güvenilirdir. Rektifiye +100.000 km araçlar gayet güvenilirdir =) )
Fiat Idea 1.3mjet
Hyundai Accent Admire, Accent Era (Era'larda da çok fazla taksi çıkması var)
Peugeot 206, 307 1.4hdi
Clio II dci
Cordoba kardeşi Fabia

Logan'ları ve Symbol'leri ekleyesim gelmiyor, allahaffetsin hiç beğenmiyorum, kendime almazdım :')
Logan ve Symbol konusunda haklısın abi, Babam japonlara pek sıcak bakmıyor sebebini bilmiyorum valla, onun dediği oluyor :D Albea'ların %98'i taksi çıkması zaten

Yiğit131

Yiğit Gençarslan
Asfalt Kurutucu
19 Ağu 2019
18
8
595
20
Ankara
Marka
Tofaş
Baban anladığım kadarıyla ucuz parçalı 2. eli çabuk arabalara bakıyor bence yerliden şaşmayın. Dediğin paraya en uygun seçenek 1.3 mjet-1.5 dCi üniteli tüm otomobiller uygundur bence.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
596
719
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Cordoba - Fabia - İbiza 1.4 TDI bence çok iyi.
Golf 4 1.9 TDI da olabilir.

Bunlar küçük küçük aslında sorun yaratmayan ama sinir bozan arızalar çıkarır artık.
Zaten hepsinde olacak bunlar da yerli arabalara göre biraz daha ince işçilik ister.

1.9 TDI'ı ustaya bir gösterip gözüm kapalı alırım ben 😁

Yerli arabalarda arabanın durumuna göre çok değişir herşey.

Ticari olmaz mı ? Fiorino ?
ya da 2004 - 2007 falan ilk Caddy'ler.

Son düzenleme:

Emre ÇELİK

Emre ÇELİK
Taklacı Güvercin
19 May 2020
13
41
295
25
Ankara
Marka
Volkswagen
Golf 4 veya Polonun 1.6 atmo motorlarına bakabilirsin veyahut Golf 4 1.8 atmo motorları daha ucuz onlardan alabilirsin. Japon grubunda temiz bir mazda 323 alırdım.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Konu içerisinde bütçe artışı mı oldu yoksa 100bin tl ye golf4 mü var gerçekten
ya bütçe artışı şöyle olabilir, paramız 100K'dan 130 lara çıktı, 120 civarına yükseldik diyebilirim :D Gönül isterdi ki 2. 307'yi alalım ama 307 ler uçmuş :/

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bulursan Corsa C 1.3 cdti önerebilirim, 1.5 ay önce aldık 2500 km yaptım yaklaşık. Az yakar az kaçar bakımları vs de pek maliyetli sayılmaz.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,156
5,720
Ankara
Marka
Skoda
ya bütçe artışı şöyle olabilir, paramız 100K'dan 130 lara çıktı, 120 civarına yükseldik diyebilirim :D Gönül isterdi ki 2. 307'yi alalım ama 307 ler uçmuş :/
Anladım, Ben de bir üst mesajdaki corsadan bulunamazsa eğer motor kardeşi palioyu ekleyebilirim öneri olarak. Corsa çok daha kalitelidir ama ondan bulamazsan bu da aynı şey :D

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
1.4 TDI Cordoba bulunabiliyorsa 200 bine kadar alınabilir.Motoru taş gibi,kaportası sağlam döneminin güzel araçlarındandır bence doğru seçim olur.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım