KAPALI 100.000TL Dizel Manuel Araç Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
Merhabalar. 100.000TL bütçe ile araba arayışı içindeyiz. 4 kişilik aileyiz bu yüzden B segmenti almak istemiyoruz. Aklımda laguna 3 ve citroen c5 var fakat arabanın huyunu suyunu bilmiyorum. Araçta aradığımız kriterler;

-Dizel/Manuel
-Konforlu ve yol tutuşu iyi
-Geniş
-Az yakan
-Sorun çıkartmayacak

Açıkçası symbol, 301, linea gibi araçları almak istemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Citroen C5 düşünüyorsanız Hdi motorlarda yüksek titreşime bağlı kendini hortumların gevşemesi, clipslerin kırılması sorunu var.100000 km gelmemiş aracımda bizzat yaşadım. Bir gün kaputu açtım hava filtresinin hortumu çıkmış-turbo hortumu gevşemiş...
Alırken ona dikkat edin.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Focus 1.6 tdci az yakma hariç bütün tikleri atar.
Bunu yazmak için girmiştim. Yazılmış. Bu arada istenince gayet az yakıyor. Beylikdüzü - Çekmeköy e5 yoğun olmayan trafik 3.2 yakmışlığım bile var. Sakin kullanınca 6 civarı gayet iyi değerler. Aşırı tepesine çıkarak kullanırsanız da 7.5 ları görebiliyorsunuz.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Merhabalar. 100.000TL bütçe ile araba arayışı içindeyiz. 4 kişilik aileyiz bu yüzden B segmenti almak istemiyoruz. Aklımda laguna 3 ve citroen c5 var fakat arabanın huyunu suyunu bilmiyorum. Araçta aradığımız kriterler;

-Dizel/Manuel
-Konforlu ve yol tutuşu iyi
-Geniş
-Az yakan
-Sorun çıkartmayacak

Açıkçası symbol, 301, linea gibi araçları almak istemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Tavsiyem focus olacaktır eğer bütçeyi esnetme imkanınız varsa f2.5 a dolularına yönelmenizi tavsiye ederim.
Şahsi kanaatim focusları dolu paket ile almak olacaktır. Çünkü ghia donanımında direksiyon sertlik ayarından, elektrikli şöför koltuğu yükseklik ayarına kadar bir çok donanım var. Kendim yaklaşık 60.000 km 2.5 yıldır kullanıyorum ve memnunum. Aklınıza takılan soru olursa cevaplayabilirim.

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Focus gerek dış gerek iç tasarım olarak beğendiğim bir araç değil. Laguna 3 içime ve mantığıma en çok sinen araç gibi duruyor. Laguna 3 için düşünceleriniz neler?

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Hocam ben uzun zaman araştırmıştım , şuan için aklımda kalan büyük bir şikayet yok .

Manuel alacaksanız 1.5 DCİ motor olacak zaten , oldukça yaygın bir motor .

@PULAT hocam daha fazla bilgi sahibidir

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hocam D segment olacaksa c5 laguna ikilisinden tereddütsüz laguna diyebilirim. Dış görünüş olarak c5 daha bi heybetli duruyor lakin iç mekanda bariz laguna daha üstün. Hem kalite hem de konfor anlamında. Yakıt malum dci motor kendini ispatlamış. C5 te az yakıyordur ama parça bulunabilirliğindede laguna bi tık üstündür. Ama şuda var kesinlikle hiçbir yönden kıyaslanamasalarda bütçe aralığında megane 3 st bulabilme şansınız varsa onu tercih edin. Bu ülkede D segment araç kullanmak servis tercih etmeyen insanlar için dert. Akıl veren usta çok oluyor.

Dikkat edilmesi gereken klasik her araçta bakılan motor mekanik durumlardan ibaret. Kronik arızalanan tek yerleri radyo ekranları. Haricinde ben kullandığım dönemde herhangi bir sıkıntısıyla karşılaşmadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım