1000 km bakımına giderken kaza yaptım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gynk

Taklacı Güvercin
20 Kas 2017
29
22
295
Merhaba arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ay başında civic almıştım dün 1000 km bakımına giderken kırmızı Işık'ta durdum arkadan tır çarptı benden sonra 2 araca daha çarptı aracı yetkili servise bıraktım polis raporuna göre %100 Tır sorumlu bundan sonraki süreçle ilgili bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim Aracı vergi indirimi ile aldım o yüzden araç perte çıkmıyor araç yapılacak daha sonra değer kaybı için sigortadan para alınacak dedi servis
1-Değer kaybı nasıl hesaplanıyor ?
2-Aracı perte çıkartıp verdiğim parayı alsam yine vergi indirimi ile araç alabilir miyim ?
3- değişecek parçalardan 2-3 tanesi ithalmiş daha önce böyle parça getiren oldu mu tahmini ne kadar süre de geliyor servis 1 ayı bulur dedi diğer türlü aracı 15 günde yapacaklar

gynk

Taklacı Güvercin
20 Kas 2017
29
22
295
IMG_1332.PNG

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,221
5,670
Ankara
Marka
Ford
Çok geçmiş olsun pertlik bir durum göremiyorum,bagajın değişmesi şart gibi görünüyor burada, çok büyük bir talihsizlik bakıma giderken arkadan çarpılması.Sorularınıza cevap olarak şunu getirebilirim, eğer ki sigorta şirketiniz yeterince oturmuş sağlam bir şirketse olaylar istediğiniz senaryolardan farklı gerçekleşmez yalnız ucuz kasko/sigorta yapan bir firma ile anlaştıysanız burnunuzdan getiriyorlar.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bencede pertlik durum yok gibi. Şase düzgün ve arka teker bağlatıları hasar yoksa aracı onartıp, değer kaybı davası acılarak, ücret tahsil edilmeli.

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Bizimde zamanında civic'imize 1000 bakımından dönerken ışıklarda arkadan çarpışlardı hislerinizi çok iyi anlayabiliyorum geçmiş olsun.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
çok üzücü. çok geçmiş olsun. sadece 3. sorunuza yanıt verebilirim. Evet 1 ayı bulabiliyor orijinal parçanın tedariki. Daha önce kaza yaptığımız 2005 model nissan micramızın tamponu tamir olmayınca yurt dışından orijinal tampon geldi, 20 günü geçmişti tedariki. Bu olay geçen sene oldu.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Öncelikle çok geçmiş olsun. Sizde bir hasar yoksa araç bir şekilde onarılır buna şükredin.

Engelli aracı olması bir aracın perte çıkmasına engel değil. Eğer sigorta ya da kasko şirketi aracınızı perte çıkarırsa bu belge ile 5 yıl beklemeden yeni bir araç alabilirsiniz.

İthal parçalar ne zaman gelir bilemiyorum ama facebookta fren sisteminde bir sorun çıkan bir hb Civic sahibine yurt dışından 1 ay içinde parça gelmişti.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
hasariniz icin gecmis olsun oncelikle. Benim merak ettigim 1000 bakımında hangi islemler yapılıyor?

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
1000 km bakımı dediğine bakmayın sadece araçta fabrikasyon bir sorun ya da düzensiz aşınan birşey var mı diye kontrol ediyorlar. Bu işlemler tamamen ücretsiz olarak yapılıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım