Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sonmohican

Asfalt Kurutucu
13 Ara 2018
49
25
595
Aydın
Marka
Opel
İyi günler dilerim herkese.butcemiz 100-120k.sedan veya hb ,performansı yol tutuşu tatmin edecek bir araba bakıyoruz.Tasarimi güzel olması da ayrı bir önceligim(göreceli ama hafif genç işi) otomatik bakıyorduk ama çoğu otomatik sorunlu olduğu için çok az araba kalıyor geriye o yüzden manuel otomatik farketmez.cok km yapmıyoruz yakıt önemli değil.308 1.6 bluehdi beğenmistim şikayet var daki sorunlarini okuduktan sonra soğudum.Aklimdaki araçlar.golf 1.4 TSI Manuel, Mondeo 1.5 ecoboost otomatik.mondeoda motor bloğu catliyormus gibi gibi sorunlar okudum hep.varsa tecrübeleriniz dinlemek isterim.

Son düzenleme:

sonmohican

Asfalt Kurutucu
13 Ara 2018
49
25
595
Aydın
Marka
Opel
Hocam teşekkür ederim önerileriniz için.ailecek son kararımız golf ten yana oldu.bu hafta içinde alacağız inşallah.hocam Antalya'dan araba alinirmi biliyor musunuz? Biraz tehlikeliymis oralar.oyle duydum.alacagimiz arac zaten boyasiz değişensiz vs ama yine de iyi bir ekspertize sokmak istiyorum.

thanmet

Asfalt Kurutucu
Beta Programı
8 Ara 2018
52
6
520
Çorum
Marka
Skoda
Hocam teşekkür ederim önerileriniz için.ailecek son kararımız golf ten yana oldu.bu hafta içinde alacağız inşallah.hocam Antalya'dan araba alinirmi biliyor musunuz? Biraz tehlikeliymis oralar.oyle duydum.alacagimiz arac zaten boyasiz değişensiz vs ama yine de iyi bir ekspertize sokmak istiyorum.
Antalya hakkında fikrim yok.
ben şuan araç alacak olsam,

*motor ustasına götürüp durumuna baktırırım.(komprezasyon testi bile olabilir), hata bilgilerine baktırırım.daha sonra boyacıda boya ölçümleri,direklerde oynama vs var mı ona baktırırım.daha sonra rotcuya götürüp alt düzene,doğruluğuna vs baktırırım, rotcu yoksa şasecilerde bakıyor lifte kaldırıp ölçüm vs yapıyorlar. baştan tramer kaydına vs bakın,motor şase no ile sigorta şirketlerinden sorgulatın, araç muayene girmişse km kontrolü yaptırın.

sonmohican

Asfalt Kurutucu
13 Ara 2018
49
25
595
Aydın
Marka
Opel
Antalya hakkında fikrim yok.
ben şuan araç alacak olsam,

*motor ustasına götürüp durumuna baktırırım.(komprezasyon testi bile olabilir), hata bilgilerine baktırırım.daha sonra boyacıda boya ölçümleri,direklerde oynama vs var mı ona baktırırım.daha sonra rotcuya götürüp alt düzene,doğruluğuna vs baktırırım, rotcu yoksa şasecilerde bakıyor lifte kaldırıp ölçüm vs yapıyorlar. baştan tramer kaydına vs bakın,motor şase no ile sigorta şirketlerinden sorgulatın, araç muayene girmişse km kontrolü yaptırın.
Çok Teşekkür ederim hocam.
Hocam butcemizi 110 ve altına indirdik bir kaç sebepten ötürü.tesekkur ederim öneriniz için.

sonmohican

Asfalt Kurutucu
13 Ara 2018
49
25
595
Aydın
Marka
Opel
Yarın Golf 7 alacağız nasip olursa.alanyada yetkili serviste ekspertize sokacağız.aklimda km de bir şey varmıdır sorusu yatıyor.eskiden 5664 ile bakılıyormus artık yok.kmnin doğruluguna nasıl bakarız ? Yardımcı olursanız sevinirim

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,727
6,782
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yarın Golf 7 alacağız nasip olursa.alanyada yetkili serviste ekspertize sokacağız.aklimda km de bir şey varmıdır sorusu yatıyor.eskiden 5664 ile bakılıyormus artık yok.kmnin doğruluguna nasıl bakarız ? Yardımcı olursanız sevinirim
Muayene kayıtlarından ulaşılıyor. Ancak kesin sonuç değil, muayeneye girerken kilometre düşürdüyse anlaşılmaz.
Servis bakımlıysa, servis kayıtlarını sorgulatabilirsiniz. Onu da her servis verir mi bilmiyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
hgs km sorgulama yazın 6.5tl ye galiba sorgulanabiliyor ordan km. Ya da yine aynı ücretlerle sahibinden.com dan km hasar vs. sorgulayabiliyorsunuz

sonmohican

Asfalt Kurutucu
13 Ara 2018
49
25
595
Aydın
Marka
Opel
Hepinize çok teşekkür ederim.2 gün önce aracımızı aldık.golf 2016 comfortline manuel.
Arka farları highline LED far ile değiştirmek istiyorum.aydin da oturuyorum.aydin İzmir de bu işleri yapan bildiğiniz bir yer var mı.yetkili servisten fiyat alacağım ama pahalıdır diye dusunuyorum

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hepinize çok teşekkür ederim.2 gün önce aracımızı aldık.golf 2016 comfortline manuel.
Arka farları highline LED far ile değiştirmek istiyorum.aydin da oturuyorum.aydin İzmir de bu işleri yapan bildiğiniz bir yer var mı.yetkili servisten fiyat alacağım ama pahalıdır diye dusunuyorum
Smokemotion golf için stobu servisten almıştı dışarıyla yakın fiyat diyordu bi şansınızı deneyin serviste

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım