100km'de 13 litre yakan Corvette...

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,132
3,770
İstanbul
Marka
Skoda

Bu VGT'nin olayı bu kadar basit olmasına rağmen bu kadar bariz etkiler yaratması mümkün mü? Kendi kanallarında bir sürü video yüklemişler ama hiçbirinde km sıfırlama, güzergah bilgisi ya da uzun dönem kullanım istatistiği gibi objektif ölçüm içeren bilgiler yok. Adamın tek söylediği hızlanmak istediğin zaman gazı hafifçe birkaç kez tokatla :D Anladığım kadarıyla bağladığı aparatın içinde bir çeşit diyafram ya da buna benzer bir mekanizma var. Gaza her basıldığında motorun ihtiyacı olan havayı daha erken temin edebiliyormuş dediğine göre. Hava filtresi modifikasyonları da bu işe yaramıyor mu teorik olarak? Ya da yanma odasının ihtiyacı olan hava zaten ölçülmüyor mu, hava olandan daha hızlı veya fazla girmiyor çocuğun dediğine göre, böyleyse nasıl alt devirlerde canlanma sağlıyor? Kafamda deli sorular. Teknik konularda pek bilgim olmadığı için meraklara düştüm, bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşları sahneye davet ediyorum. :)

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
Fakirler Corvette almasın. Şaka bir yana bence inandırıcı değil.
Sadece fiyasko , bunlara alet olan insanlara da üzülüyorum . Youtube'da Mehmet Orhan diye bir kanal var kendisi ürünü kullanmış ve bir işe yaramadığı için iade edecekti en son kullanıcı gözünden incelemek isteyenler o kanala bakabilirler .
Firmalar emisyon kurallarına uymak koşuluyla yarım litre yakıt düşürmek için inanılmaz argeler yapıyorlar , ciddi para harcıyorlar sen komik mevlalara ciddi yakıt tasarrufu vaat ediyorsun git sat madem projeni , böyle 3 5 ile uğraşma

Son düzenleme:

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,132
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Sadece fiyasko , bunlara alet olan insanlara da üzülüyorum . Youtube'da Mehmet Orhan diye bir kanal var kendisi ürünü kullanmış ve bir işe yaramadığı için iade edecekti en son kullanıcı gözünden incelemek isteyenler o kanala bakabilirler .
Firmalar emisyon kurallarına uymak koşuluyla yarım litre yakıt düşürmek için inanılmaz argeler yapıyorlar , ciddi para harcıyorlar sen komik mevlalara ciddi yakıt tasarrufu vaat ediyorsun git sat madem projeni , böyle 3 5 ile uğraşma
Eğer tahmin ettiğim gibi bir mekanizma ise zaten 50-100 lira maliyetle hallolabilecek bir şey. KDV dahil 700 küsür liraya satıyorlar. Keriz silkeleme daha maliyetsiz ve daha az yorucu olur zannımca. Doğan Kabak gibi bir kanalın da reklamını yapmış olması manidar ayrıca...

hi-men

Profesör
8 Eyl 2016
180
290
1,335
Aydın
Marka
Fiat
Gerçek anlamda %25 yakıt tasarrufu sağlayıp emisyon düşürecek bir cihazsa neden parayla reklam yapmaya uğraşsın. Saçmalık dolu bir cihaz bence. Patenti bir otomobil firmasına kiralanıp daha çok para kazanılabilecekken neden 3-5 kişiye pazarlanmaya çalışılıyor ki? Şey olabilir mesela aşırı küçük televizyon programlarının reklamı gibi "bu zaten tüm dünyada da kullanılıyor biz kendi Türk halkımızın da faydalanması için uğraşıyoruz (alkış, alkış, alkış)."Diyerek 3000 yıllık mucize krem vs satmaya çalışan bir firma benzeri bir şeydir bence. Emisyon 0sa ne gerek var elektrikli arabaya, ne gerek var milyonlarca AR-GE çalışmasına ya da Euro 6vs emisyon politikalarına. Belki gerçekten yakıt düşürüyodur (zannetmiyorum), motorlar üstündeki ömür meselesi ne durumda olacak? Motorun ömründen ne kadar yiyor? Yakıttan 3kazanırken motora 10 ödeme durumu. Havayı anlık vermesi oksijen sensörü ve beyni etkilemez mi? Veya anlık giren hava fakir karışıma sebebiyet vermez mi? Benim düşüncelerim bu şekilde, kullanmayı da düşünmüyorum.

1saat 27dakikadan sonra izlemenizi öneririm

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım