120k Ağır bakım öncesi- siz olsanız ne yapardınız?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Senin ilacın Allure 308, al gitsiiiinnnn

Özgür selam,

Sen yakın zamanda baya bir araştırma yapmıştın.
İki sorum var,
1- Niye Astra değil ? Astra ile ilgili olumsuzluklar okudum lakin çevrende bildiğin, gördüğün, duyduğun oldu mu?
2 - makyajlı 308 ile makyajsızlar arasındaki farkları araştırmışmışmıydın? Makyajlı Allure lara çılgın rakam koyuyorlar, active de çok boş değil gibi

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Özgür selam,

Sen yakın zamanda baya bir araştırma yapmıştın.
İki sorum var,
1- Niye Astra değil ? Astra ile ilgili olumsuzluklar okudum lakin çevrende bildiğin, gördüğün, duyduğun oldu mu?
2 - makyajlı 308 ile makyajsızlar arasındaki farkları araştırmışmışmıydın? Makyajlı Allure lara çılgın rakam koyuyorlar, active de çok boş değil gibi

Astra güzel, kronik tek sıkıntısı elektronik sistemi arada bir çökebiliyor. Servis tarafından bir çözüm üretilemedi daha. Yani Excellence Astra ile Allure 308 arasında dünya fark var. O yüzden Allure 308 alırdım. Makyajlı Active’de gayet dolu ama ben olsam makyajsız Allure alırım. İstersen 119 a sıfır faizli 308 activeler var sıfır km bayilerde.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Astra güzel, kronik tek sıkıntısı elektronik sistemi arada bir çökebiliyor. Servis tarafından bir çözüm üretilemedi daha. Yani Excellence Astra ile Allure 308 arasında dünya fark var. O yüzden Allure 308 alırdım. Makyajlı Active’de gayet dolu ama ben olsam makyajsız Allure alırım. İstersen 119 a sıfır faizli 308 activeler var sıfır km bayilerde.

119 alınan dip fiyat mı peki ? Allure için de fiyat almışmıydın? ... bu rakamlardan çıkarak ortalama bir fiyat tahmini çıkarmaya çalışıyorum, ondan sordum. Gerçekten millet neredeyse 0km fiyatı yazmış, akıl almıyor

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
119 alınan dip fiyat mı peki ? Allure için de fiyat almışmıydın? ... bu rakamlardan çıkarak ortalama bir fiyat tahmini çıkarmaya çalışıyorum, ondan sordum. Gerçekten millet neredeyse 0km fiyatı yazmış, akıl almıyor

Millet kafayı yemiş yemiş, piyasa saçma sapan yüksek. Allure gelmiyor, kalmamış bayilerin elinde. Active var sadece. İlla sıfır alıcam diyosan sıfır faiz avantajı da varken active 308 alırdım. Ben dolu araba seviyorum dersen Intercity’nin elindeki 308 de güzel. Sıfır masraf şekilde çiziksiz arabanı teslim ederler. Şanzıman motor garantisi var. Beğenmedin mi? 10 gün içinde arabanı değiştirebilirsin. Başka ildeysen arabanın transferini de yapıyorlar. Alım süreci sıfır araba alır gibi, bunlar epey cazip kılıyor arabayı. Attığım ilandaki araba TT Bölge Müdürü’nün arabasıymış, bakımı hasarı geçmişi belli araba. Aklında bulunsun yine de ;)

Son düzenleme:

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Ben de benzer bir yol yapıyorum hemen hemen her gün, (halkalı-kurtköy)
Aracı değiştirecek misiniz veya ne araç alacaksınız meraktayım, takip ediyorum

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Millet kafayı yemiş yemiş, piyasa saçma sapan yüksek. Allure gelmiyor, kalmamış bayilerin elinde. Active var sadece. İlla sıfır alıcam diyosan sıfır faiz avantajı da varken active 308 alırdım. Ben dolu araba seviyorum dersen Intercity’nin elindeki 308 de güzel. Sıfır masraf şekilde çiziksiz arabanı teslim ederler. Şanzıman motor garantisi var. Beğenmedin mi? 10 gün içinde arabanı değiştirebilirsin. Başka ildeysen arabanın transferini de yapıyorlar. Alım süreci sıfır araba alır gibi, bunlar epey cazip kılıyor arabayı. Attığım ilandaki araba TT Bölge Müdürü’nün arabasıymış, bakımı hasarı geçmişi belli araba. Aklında bulunsun yine de ;)
Sıfır Active in donanimi iyiyse 119 a sıfır faiz kampanyası ile alınıyorsa 2.el 3 yıl önce alınmış 50.000 de 308 in 90 olması pahalı o zaman. Nakit değil de kredi ile alacak olsam şu piyasada 2.el alınmaz Nakiti olan için ise 30.000 fazla vermeye değer mi bence değmez şu piyasada Allure 308 alır miydim evet lakin kafadan 10.000 fazlası var rayına bir türlü oturmadı bayiler liste fiyatını o kadar yüksek tutuyor ki millet fazla fazla yazıyor 119 liste fiyatında yazsa kimse 90 yazmazdı

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Sıfır Active in donanimi iyiyse 119 a sıfır faiz kampanyası ile alınıyorsa 2.el 3 yıl önce alınmış 50.000 de 308 in 90 olması pahalı o zaman. Nakit değil de kredi ile alacak olsam şu piyasada 2.el alınmaz Nakiti olan için ise 30.000 fazla vermeye değer mi bence değmez şu piyasada Allure 308 alır miydim evet lakin kafadan 10.000 fazlası var rayına bir türlü oturmadı bayiler liste fiyatını o kadar yüksek tutuyor ki millet fazla fazla yazıyor 119 liste fiyatında yazsa kimse 90 yazmazdı

İkinci elini yüksek tutmak için yapılan şeyler bunlar. Tabii opel gibi ters teptiği de oldu. Mesela makyajlı cosmo dizel oto insignia nın liste fiyatı 120 civarındaydı ama bayiler bu arabayı 95-100k civarında bıraktı öyle olunca 95 e alan adam 105 filan satılığa çıkardı sonra millet bu araba niye bu kadar ucuz değer kaybı çok algısı oluştu :D Aynısı ileride Peugeot da da olur.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@MehmetP55

Anlayamadım, şimdi hangi araca kaç para verilmeli sizce? Mesela ben nakit alabilirim.

Sırasıyla 2015 Allure (temiz ortlama 40k km)
Veya 2017 Active (temiz, makyajlı, 20k km civarı)
Birde mesela 2nci el 2018 Allure kaç olmalı .. kazalı, kayıtlı araçları kenara koyarsak

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Yuh, bu ne hız, ben biraz bakayım. En hayırlısı olmuş bence :) geçenlerde kayseride vardı, kupon arabaydı.

Ben aracın diriliğine oranla gayet makul, gider bir fiyat yazdım... böyle bekleyip, bir sürü gelip gideceklerle uğraşacak vakti yoktu... ama ne olursa olsun Golf ün piyasası çok hareketli.. hoş benzer arabları takip ediyordum, satılmıyordu... ilanı çıktım, 3 saat sonra araba satıldı. Zaten daha önce arabalarımda çok hızlı satılmışlardı.

Böyle kupon araba görürsen paylaş, bende bir kaç tane ekleyip, ahalinin yorumunu isticem inşllah

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ya sen geçen gün yolda 308 mi diyordun bana? İlanı varsa bi salsana şuraya.

Bizim bi tanıdığın aracı. Gayet güzel bakılmış bi araba gayet de dolu. Denon ses sistemi vs var. Bence sizin bütçeleriniz dahilinde alınabilir.
www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-opel-bayii-gtc-2017-308-gt-line-dizel-a-t-boyasiz-22.500-km-636250002/detay

Buraya atmıştım bizim tanıdığın arabası galeriye verip Grandland X aldı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım