120k Ağır bakım öncesi- siz olsanız ne yapardınız?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Insignia’da güzel bir seçenek ama yakıt ekonomisi ne derece olur bilemem. Senin gibi 40-50 bin km yapan birine yılda 1 litre fark bile ciddi etki eder.

Su içinde 1lt fazla yakar Insignia... çok önemli değil bu fark benim için ama bana gerçekten + olarak ne vereceği önemli...
Performans olarak 308 den iyi olmayacağı aşikar... belki son hız daha iyi olabilir ... iç hacim olarak tabiki avantajı olacak, arka yaşam alanı iyi... otobanda sürüşü farklı olur, dingil mesafesi daha uzun, muhtemelen saha oruraklı gider ... ve birde konfor... konfor olarak ciddi bir fark olacak mı? Kullanmadığım için hiç kestiremiyorum... kağıt üstünde üst segment araç, olması lazım ama ...

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
130'a yeni kasa insignia'lar var dizel otomatik. Ustelik hiz sabitleyici v.s falan da var. Buyuk kiralama sirketlerinden bu arac bulunabilir eski kasasina oranla.

Benim iş yerim Tuzla da ... görece Sabiha Gökçen e yakın... oradaki kiralama şirketlerini ariyim, sorayım... bir gün öğlen alsam, ertesi gün de öğlen bırakırım.. en iyi intiba böyle olur sanırım

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Su içinde 1lt fazla yakar Insignia... çok önemli değil bu fark benim için ama bana gerçekten + olarak ne vereceği önemli...
Performans olarak 308 den iyi olmayacağı aşikar... belki son hız daha iyi olabilir ... iç hacim olarak tabiki avantajı olacak, arka yaşam alanı iyi... otobanda sürüşü farklı olur, dingil mesafesi daha uzun, muhtemelen saha oturaklı gider ... ve birde konfor... konfor olarak ciddi bir fark olacak mı? Kullanmadığım için hiç kestiremiyorum... kağıt üstünde üst segment araç, olması lazım ama ...
Arka diz mesafesiyle sizi şok edeceğinden eminim insignianın.Olumsuz anlamda :) D segmentin focusu tabiri çokta absürd kaçmaz insignia a için.Bu forumdan sahibi olan 2 arkadaş vardı yine bu forumdan 4-5 kişiyle binmişliğimiz var ikisinede. Ataşehir-söğütlüçeşme arası çok büyük sıkıntı yaşayarak gitmiştik arkada 3 kişi :)

Son düzenleme:

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim iş yerim Tuzla da ... görece Sabiha Gökçen e yakın... oradaki kiralama şirketlerini ariyim, sorayım... bir gün öğlen alsam, ertesi gün de öğlen bırakırım.. en iyi intiba böyle olur sanırım
En güzeli hocam.. Yeni insignia'yı da çok beğeniyorlar ki bence çok da güzel bir otomobil. Varsa denemek lazım. Muhtemelen de beğenirsin. Bütçe oralara çıkarsa kesinlikle alınmaya değer.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@atoprak dolu paket kiralama, alacağın arabalar boş paket(bence yine de çok dolu), sonra alacağın arabayı sevmezsin :)

Kiralama şirketinin dolu model vereceğini sanmam... ya design ya da enjoy verir gibi geliyor. Hoş ikisinin farkını da Opel in internet sitesinden göremedim pek ... bir tek tabela okuma farkı varmış gibi gözüküyor...

Ben yarın bir arayayım oradaki yerleri... belki 308 de bulurum... hem içine girip çıkmak biraz mesele benim için.. onun için de gerçek hayat tecrübesi yapmak iyi olur.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben de +1 çakıyorum, 125 e bağlanırsa çok mantıklı, gidip 2. Eli zayıf 308 e 100+ paralar bağlanmaz, 90 falan anca bağlarım ama bu arabaya 120-130 kafa rahat bağlanır

100 üstü bence de 308 e bağlanmaz ... ama tabi ben çok donanım canlısı bir adam da değilim,.. çok donanım seven verebilir...90 civarına temiz, makyajlı Active veya 90-100 arasına makyajsız Allure .. üstüne gerek yok..

125 e çıkmasına çıkarım da.. aklımın bir kenarında da çok alakasız ama yerden yüksek makyajlı ama manuel bir QQ da var. Skypack olunca değişiyor o araçta... ama bir yandan manuel olması sıkıntı olabilir... otobanda can da sıkabilir... saçma işte ama virüs gibi duruyor kenarda :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
En güzeli hocam.. Yeni insignia'yı da çok beğeniyorlar ki bence çok da güzel bir otomobil. Varsa denemek lazım. Muhtemelen de beğenirsin. Bütçe oralara çıkarsa kesinlikle alınmaya değer.

O araçta oturmak keyifli.. yani sürücü tarafı gerçekten bir sport sedan havası veriyor... bir deneyeceğim.. dsg nin çevikliğinden sonra o şanzıman bayıltmaz inşallah ...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Performans olarak 308 den iyi olmayacağı aşikar... belki son hız daha iyi olabilir ... iç hacim olarak tabiki avantajı olacak, arka yaşam alanı iyi... otobanda sürüşü farklı olur, dingil mesafesi daha uzun, muhtemelen saha oruraklı gider ... ve birde konfor... konfor olarak ciddi bir fark olacak mı? Kullanmadığım için hiç kestiremiyorum... kağıt üstünde üst segment araç, olması lazım ama ...

308 ve makyajlı insignia kullanmış biri olarak konfor kıyaslanamaz. Zaten 308 öyle konforlu süspansiyonlara sahip bir araba değil.
Dayımda sizin kadar yapmasa da yılda 30k km civarı yapıyor. 2 sene önce 95k satın almıştı. Dayım Tff de temsilci olarak çalışıyor. 2 hafta da bir çevre illere gidiyor. Tff normal onun için özel araç ayarlıyordu ama insignia da uzun yolda keyif verdiği için şuan direk tff den yol masrafını alıyor.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
100 üstü bence de 308 e bağlanmaz ... ama tabi ben çok donanım canlısı bir adam da değilim,.. çok donanım seven verebilir...90 civarına temiz, makyajlı Active veya 90-100 arasına makyajsız Allure .. üstüne gerek yok..

125 e çıkmasına çıkarım da.. aklımın bir kenarında da çok alakasız ama yerden yüksek makyajlı ama manuel bir QQ da var. Skypack olunca değişiyor o araçta... ama bir yandan manuel olması sıkıntı olabilir... otobanda can da sıkabilir... saçma işte ama virüs gibi duruyor kenarda :)

Golf'ten sonra QQ'ya binersen hayata küsme oranın çok yüksek...

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Haci dayi yeni aldim qq ic mekanda golf yol tutus limitinde yine golf. Jiple binek araci nasil bir tutayim :D
İç mekan kalitesi klasik japon onun ve yalıtımı bir japon gibi zayıf araba doğal olarak, uzun kmler yapan insanın suv tarzı araç alması bence mantıklı değil. Benim amca aldı yeni en dolusunu, 19” jant var tabi. Sadece lastik parası o arabayı almamak için bir sebep :D renault motorunu mercedesde kullanan biri olarak zaten kimseye önermiyorum. Bilemiyorum Altan, 308 alırım daha iyi yani...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İç mekan kalitesi klasik japon onun ve yalıtımı bir japon gibi zayıf araba doğal olarak, uzun kmler yapan insanın suv tarzı araç alması bence mantıklı değil. Benim amca aldı yeni en dolusunu, 19” jant var tabi. Sadece lastik parası o arabayı almamak için bir sebep :D renault motorunu mercedesde kullanan biri olarak zaten kimseye önermiyorum. Bilemiyorum Altan, 308 alırım daha iyi yani...
Yalitim golfle kapisir ya bu kasada cok kasmislar ilk defa bir japonda.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım