KAPALI 140.000 TL Genç için araba tavsiyesi

theemert

Asfalt Kurutucu
16 Mar 2017
10
1
595
Merhaba arkadaşlar ben araba alacağım ve karasızım. Bütçem 140.000₺ civarı. İkinci el alacağım. Otomatik vites olan performansı fena olmayan ve de fazla yakmayan araba önerilerinizi bekliyorum. Not: Gençlere hitap etmesi lazım

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Merhaba arkadaşlar ben araba alacağım ve karasızım. Bütçem 140.000₺ civarı. İkinci el alacağım. Otomatik vites olan performansı fena olmayan ve de fazla yakmayan araba önerilerinizi bekliyorum. Not: Gençlere hitap etmesi lazım
Genclere hitap etmesi lazim derken trafikte gordugumuz cakal diye tabir ettigimiz yanlamali makas atmali aptal modifiyeli arabalar mi ?(leon, ibiza cupra golf scirocco bmw 1 3 gibi seri koz getir arabalari vb )
Yoksa tek kapi tarzi daha genc isi duran arabalar mi ?

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Öyle bir bütçe elimde olsa alacağım araba 13-14 model düşük kilometrede 320d olur.Donanımın çok önemi yok gözümde.20 yaşımdayım bence gayet gence hitap eden bir araba.Gerçi ben sedan seviyorum 220d nin piyasasını bilmiyorum o da alınabilir varsa o fiyatlara.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Mtv sine verdiği zevk/düşük yakıt oranı yüzünden katlanacağım iki 2000 cclik motordan biri.2013 model için 6 aylık 900 küsür lira 0 km 1.6larında 899.5
1.6 ya o vergiyi verene kadar 2.0a binerim.

2018'den itibaren araç fiyatına göre vergi sistemi geldi. Tüm 1.6lar aynı vergiyi ödemeyecek.

Ve tabii biri 0 km bayiden yeni çıkacak araba. Diğeri 6 yıldır sokaklarda düzgün mü kullanılmış, feleğin çemberinden mi geçmiş bilinemeyen bir araba.

Son düzenleme:

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
2018'den itibaren araç fiyatına göre vergi sistemi geldi. Tüm 1.6lar aynı vergiyi ödemeyecek.

Ve tabii biri 0 km bayiden yeni çıkacak araba. Diğeri 6 yıldır sokaklarda düzgün mü kullanılmış, feleğin çemberinden mi geçmiş bilinemeyen bir araba.
Kontrol edipte yazdım hocam,bilgim olmadan fikir sahibi olmam :) 81.300 ve üstü fiyata sahip olanlar bu vergiyi ödeyecek.Golfun 1.6 tdi manuel comfortunu baz aldım o da 99.000 net fiyata sahip:)

Dediğiniz gibi yaş konusu tamamen öznel bir konu,kimi 0 km alayım içim rahat olsun der kimi ben gibi yaşı ve kilometresine rağmen istediği arabayı alır.Tabi göz göre göre gidip muşmula olmuş arabayı da almayız boşuna mı arabacıyız,incik cincik en küçük detayına kadar araştırdıktan sonra ben alırım.Başkası alırsa da almazsa da saygı duyarım hür iradesi :)

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Kontrol edipte yazdım hocam,bilgim olmadan fikir sahibi olmam :) 81.300 ve üstü fiyata sahip olanlar bu vergiyi ödeyecek.Golfun 1.6 tdi manuel comfortunu baz aldım o da 99.000 net fiyata sahip:)

Dediğiniz gibi yaş konusu tamamen öznel bir konu,kimi 0 km alayım içim rahat olsun der kimi ben gibi yaşı ve kilometresine rağmen istediği arabayı alır.Tabi göz göre göre gidip muşmula olmuş arabayı da almayız boşuna mı arabacıyız,incik cincik en küçük detayına kadar araştırdıktan sonra ben alırım.Başkası alırsa da almazsa da saygı duyarım hür iradesi :)

Bilginiz yok demeye çalışmadım, not düşmek istedim sadece. :)

Geçen gün bir video izledim füme Jetta almış biri, alırken eksper yaptırmış 3 parça boyalı demişler. Sonradan başka yere gitmiş aracın 4 kapısı gümüş gri çıkmış, tavan başka araçtan eklenmiş vs. Kendine eksper diyenler eksper değil, satıcılar güvenilir değil. İkinci elde iyi bir eksper bulmadan almak sağlıklı gelmiyor bana. Dediğiniz gibi her türlü tercih yapana saygımız var herkesin kendi bileceği iş, alacağı karar.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Genç için araba çok ilginç bi tabir. Genç var 140a f30 alır biner genç vardır 140 bütçenin yarısıyla araba alır yarısını arabaya harcar. Daha çok ayrıntı vermeniz lazım istediğiniz türleri. Ya da mesela diyin f30 320d istiyorum bu tarzda farklı öneriler diye ona göre yardımcı olsun arkadaşlar :D

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Bilginiz yok demeye çalışmadım, not düşmek istedim sadece. :)

Geçen gün bir video izledim füme Jetta almış biri, alırken eksper yaptırmış 3 parça boyalı demişler. Sonradan başka yere gitmiş aracın 4 kapısı gümüş gri çıkmış, tavan başka araçtan eklenmiş vs. Kendine eksper diyenler eksper değil, satıcılar güvenilir değil. İkinci elde iyi bir eksper bulmadan almak sağlıklı gelmiyor bana. Dediğiniz gibi her türlü tercih yapana saygımız var herkesin kendi bileceği iş, alacağı karar.
Anladım hocam sorun değil.:)
Dediğiniz gibi bir olayı bizde geçenlerde yaşadık.Bir ahbabımıza gittiğimizde bize şeytanın aklına gelmeyecek şeyler anlattı.İkiz arabadan tavan,kapı almayı geçtim,aracın belirli bir kısmı yanınca direk perte ayırıyormuş kasko şirketi,arka kısmın belirli küçük bir kısmını yakıp işe yarar malzemelerini ele geçirmek için bu işi meslek edinmiş insanlar varmış.Buna kafa yorana kadar düzgün bir işe girip usta bile olabilirler ama insanoğlu işte çiğ süt emmiş neler geliyor akıllarına:rolleyes:
Birazda bu konuda içim rahat açıkçası kaporta konusunda da mekanikte de kendine almayacağı arabayı bize tavsiye etmeyen akrabalarımız var.Ekspertizi de 100 lira fazla verip büyük yerde detaylı test yaptırmayı tercih ediyorum. 0 araba fiyatları bu denli yüksek olmasa bizde kurtla çakalla uğraşmaya tenezzül etmeyiz de devletimiz sağolsun.:)Yine de faraza kazıklandık Allah ın adaletine inancımız sonsuz elbet ettiğini bulur.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Genç için araba çok ilginç bi tabir. Genç var 140a f30 alır biner genç vardır 140 bütçenin yarısıyla araba alır yarısını arabaya harcar. Daha çok ayrıntı vermeniz lazım istediğiniz türleri. Ya da mesela diyin f30 320d istiyorum bu tarzda farklı öneriler diye ona göre yardımcı olsun arkadaşlar :D

Kesinlikle katılıyorum tarzınızı ve ihtiyacınızı belirtmeniz gerekiyor. Genç arabası ne ola ki?
Ben mesela bugün 140K bütçem olsa gider koşarak Levorg bakarım. :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Genclere hitap etmesi lazim derken trafikte gordugumuz cakal diye tabir ettigimiz yanlamali makas atmali aptal modifiyeli arabalar mi ?(leon, ibiza cupra golf scirocco bmw 1 3 gibi seri koz getir arabalari vb )
Yoksa tek kapi tarzi daha genc isi duran arabalar mi ?
Çok sert eleştiri seziyorum, BMW nin de Leon’un da avukatı değilim, ben de çok rahatsız oluyorum.Ama şu yorumu okuyan saydığınız araçların sahibi daha fazla rahatsız olacaktır.
Keyifli sürüşler, kişisel algılanmasın, dostane bir yorum :)
Konu için ise @babayimben in tavsiye ettiği araç gerçekten hoşmuş ama biraz pahalı :)

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Çok sert eleştiri seziyorum, BMW nin de Leon’un da avukatı değilim, ben de çok rahatsız oluyorum.Ama şu yorumu okuyan saydığınız araçların sahibi daha fazla rahatsız olacaktır.
Keyifli sürüşler, kişisel algılanmasın, dostane bir yorum :)
Konu için ise @babayimben in tavsiye ettiği araç gerçekten hoşmuş ama biraz pahalı :)
Yani kisisel anlayan insandan uzak durmak lazim oyle bir memleket haline geldik ki kimseye birsey diyemez olduk.
Polo kotu deyince her polo sahibi alinacakmi simdi ?
Sahibi alcakgonullu ise kendi bildigi vardir der gecer zaten bu kadar cok ince dusunmek hepimizi yorar :) arabalar bizim biz arabalarin degiliz boyle sahiplenmemek lazim.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Yani kisisel anlayan insandan uzak durmak lazim oyle bir memleket haline geldik ki kimseye birsey diyemez olduk.
Polo kotu deyince her polo sahibi alinacakmi simdi ?
Sahibi alcakgonullu ise kendi bildigi vardir der gecer zaten bu kadar cok ince dusunmek hepimizi yorar :) arabalar bizim biz arabalarin degiliz boyle sahiplenmemek lazim.
Doğru söylüyorsunuz, haklısınız, çoğu kişi o en son yazdığınızı kavrayamıyor, ülkenin sıkıntılarından birisi de o zaten. :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım