KAPALI 150 Bin TL'ye Hangisini Almak Daha Mantıklı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

segete3

onur bey
Takipçi
19 Ocak 2020
4
0
10
25
kastamonu
Marka
Hyundai
selamün aleyküm arkadaşlar bir araç almak istiyorum fiyat sınırım zorlayarak olsa olsa en fazla 150 bin yalnız yazın alıcam şuandan piyasa araştırması yapıyorum yalnız fiyatlar o kadar saçma ve değişik ki araçlar arasında fikir değiştirip duruyorum şuanlık aklımda olan araçları ve neden fikir değiştiriyorum sebepleri aklımda ki fikir yaza kadar aklımdaki araçları 1 veya 2 ye düşürmek ki tabi ki biliyorum şuanki piyasa koşulları yazın da geçerli olmayabilir düşe bilir çıkabilir yalnız maksatım araştırmak ve aracımı artık kafama koymak istiyorum araçtan isteğim içinin ferah olması,konfor istediğimde konfor, performans istediğimde de en azından tatmin etmesi,araç çoğunlukla şehir içi ayda 1 şehirler arası;araçlara gelirsek

mondeo alınsa 1.5 benzinli yeni nesil çok yakıyor 2.0 tdi alınsa vergisi çok fazla (3500tl civarı yıllık)

1.6 elantra alınabilir elit plus – elit gibi alınabilir normal bir araç ama o fiyata sıfır orta donanım yeni elantra alınabilir ama oda benzinli yani atmosferik bir araç performans isteyince vermeyebilir yani üzülmek istemiyorum.

octavia alınabilir ama dsg var diğer misal elantra da da çift kavrama var ama arza verdiği zaman fiyat farkı ortaya çıkıyor bu seferde

en önemli araç ise talisman araç çok güzel yalnız tirim sesleri oluyor diye şikayetleri var kafamı o karıştırıyor
megan alınabilir onunda olabilitesi var

suberb belki alınabilir onun hakkında bir şey diyemiycem

temizini tutturabilirsek ki zor ama c5 alınabilir

opel insignia da alınabilir ama arıza çıkarması trim sesi falan varmıdır bilmiyorum (2016)

508 alınabilir makul bir araç fazla bir şey diyemiycem bilgim kısıtlı

1.5 focus alınabilir o araçta bana çok dar gibi geliyor yani yol tutuşuna performansına diyecek yok yalnız araç klostrofobik bir araç diye düşünüyorum

km olarak en fazla 80.000 olmasını istiyorum.

bu araçlar veya daha farklı araçlar diyebilirsiniz asıl amacım araçları eleye eleye gitmek istiyorum sizden düşüncelerinizi bekliyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
f419bf0c64afa6c667994c294c1693cc.jpg

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
150.bin tl d segment araba almak mantıklı olabilir ama ben olsam 2018 ve yukarı c segment az km'li araba alırdım örnek olarak :
hyundai elantra : Daha sıfır araç bayide 158000₺ alın sıfır ayarında (sunrooflu güzel jantlı 2019 sıfır araba ama 2.el az tam oturmamış gibi az satıldığı için galiba)
toyota corolla : 3.500 KM'DE HATASIZ OTOMATİK VİTES 2019 TOYOTA COROLLA 1.6 DREAM (2.el iyi uygun maliyetli sıfır zaten)
honda civic : NİKS OTOMOTİVDEN HONDA CİVİC (her zaman alıcısı var uygun maliyetli)
dizel hb:
peugeot 308 : HATASIZ BOYASIZ ÇOK TEMİZ DİZEL OTOMATİK 308 ALURE 7800 km
opel astra : "PAŞA GROUP" 2018 20 BİNDE HATASIZ SUNROOFLU DİZEL OTOMATİK

Son düzenleme:

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Yazın 62000 sattığım araba şuan ilanlarda 75000 tl o yüzden yaza doğru piyasa ne olur bir şey demek çok güç.

2014 1.6 sidi ve 2015 1.6 cdti olmak üzere 2 tane insignia sahibiyiz. Benzinlisi çok temiz dizeli ise baya hor kullanılıyor hatta bir yılda 29000 km yol yaptı. Ne trim sesi var ne de bir arıza çıkardı. Eğer insignia ile ilgili bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım.

segete3

onur bey
Takipçi
19 Ocak 2020
4
0
10
25
kastamonu
Marka
Hyundai
Yazın 62000 sattığım araba şuan ilanlarda 75000 tl o yüzden yaza doğru piyasa ne olur bir şey demek çok güç.

2014 1.6 sidi ve 2015 1.6 cdti olmak üzere 2 tane insignia sahibiyiz. Benzinlisi çok temiz dizeli ise baya hor kullanılıyor hatta bir yılda 29000 km yol yaptı. Ne trim sesi var ne de bir arıza çıkardı. Eğer insignia ile ilgili bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım.
insignia benzinli modeli dizel modele göre bariz bir yakış farkı var mı?
benzinlisi daha çok tercihim olur fazla km yapmadığım için hatta şuan ki aracımda 1 yıl olmasına az kaldı 10 bin km bile yapmadım sayılır.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
insignia benzinli modeli dizel modele göre bariz bir yakış farkı var mı?
benzinlisi daha çok tercihim olur fazla km yapmadığım için hatta şuan ki aracımda 1 yıl olmasına az kaldı 10 bin km bile yapmadım sayılır.

Hocam benzinli motor ayağın hakimiyeti kaçırınca fark baya açılıyor. Ben kendi çapımda Allah ne verdiyse gazlayınca 19 lt ortalamayı görmüştüm. Dizelde aynı sürüşte bu değer 12 lt oluyor. Günlük karma tüketim olarak dizel 6.8-7.2 civarında iken benzinli 9.5-9.8 arası geziyor.

Eğer az yakan benzinli bir d sınıfı istiyorsanız 1.4 tsi 125 ve manuel versiyonları ciddi az yakıyor. Dsg de çok farklı olmayacaktır. @Ugur hocam sizi bu konu da daha detaylı bilgilendirir.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Kasınca 3.7 bile görmüşlüğüm var ama normal kullanımla 3 şöförlü uzun dönemin karması bu, sert kullanırsanız 16 falan görmüşlüğüm var da onu görmek de biraz mesele 😀
1.4 TSİ superb manuel
8BD616D2-1EA6-4044-AE57-AD9C56ED40EE.jpeg

segete3

onur bey
Takipçi
19 Ocak 2020
4
0
10
25
kastamonu
Marka
Hyundai
Hocam benzinli motor ayağın hakimiyeti kaçırınca fark baya açılıyor. Ben kendi çapımda Allah ne verdiyse gazlayınca 19 lt ortalamayı görmüştüm. Dizelde aynı sürüşte bu değer 12 lt oluyor. Günlük karma tüketim olarak dizel 6.8-7.2 civarında iken benzinli 9.5-9.8 arası geziyor.

Eğer az yakan benzinli bir d sınıfı istiyorsanız 1.4 tsi 125 ve manuel versiyonları ciddi az yakıyor. Dsg de çok farklı olmayacaktır. @Ugur hocam sizi bu konu da daha detaylı bilgilendirir.
cevaplarınız için teşekkür ederim.
araç olarak opel Insignia'nın 1.6 2015 model dizel otomatik kombinasyonunun hangi donanımını almak mantıklı cosmo donanım 140-145 aracı bulunmakta?

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
cevaplarınız için teşekkür ederim.
araç olarak opel Insignia'nın 1.6 2015 model dizel otomatik kombinasyonunun hangi donanımını almak mantıklı cosmo donanım 140-145 aracı bulunmakta?

Cosmo gayet ideal. Günümüzdeki göz boyayan ışıklar filan yok ama gayet işlevsel donanımlar mevcut. Forumda hem video hem de yazı olmak üzere 2 tane başlığım mevcut burada ulaşabilirsiniz.

segete3

onur bey
Takipçi
19 Ocak 2020
4
0
10
25
kastamonu
Marka
Hyundai
Cosmo gayet ideal. Günümüzdeki göz boyayan ışıklar filan yok ama gayet işlevsel donanımlar mevcut. Forumda hem video hem de yazı olmak üzere 2 tane başlığım mevcut burada ulaşabilirsiniz.

cevaplarınız için ve yardımlarınız teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım