KAPALI 16.000 - 23.000 TL Arası Tavsiye (Öğrenci)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sanzeigen

Elit Apaçi
7 Kas 2019
118
0
985
27
Samsun
Marka
Yok
Herkese merhaba. İlk arabamı almak istiyorum. Başlıkta bahsettiğim miktarda bir araba olsun istiyorum. Az yaksın, sorun çıkarmasın, sanayi yüzü çok görmeyeyim(20 yaşlarında bir araba olacağından illaki sanayiye yolum düşecektir, bunun farkındayım). Forumda bu fiyat benzeri öneriler için konular açılmış ama önerilenlerden bulamadım.

Konuya gelecek olursak benim aklımda birkaç fikir araç var. Hangi araca ağırlık vermem lazım, ne gibi sorunları olur. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Hidrolik direksiyon ve klima öncelikli. KM herşey olmasa da 150bin KM altı araçların daha az riskli olacağını düşünerekten 150bin KM altı bakıyorum.

Baktığım araçlar ise;
Fiat - Palio,Albea,Siena,Brava,Marea
Renault - R19,Clio
Dacia - Solenza
Opel - Corsa,Vectra
Hyundai - Accent

Bundan sonraki sayacaklarım ise pek güvenemediklerim;

Honda - Civic EG ve Euro (Canları aldıklarını düşünerekten pek pozitif bakmıyorum.)

BMW E30,E36 ve E34 kasaların M50 swap veya fabrika çıkışı M50 olanları

Citroen Saxo VTS

Fikir verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Otorapor diye bir kurumsal firma varmış ama şikayetvar sitesinde baya gömmüşler. Bu tarz kurumsal ekspertiz yapan firmalar var mı?
Şikayetvar da sadece şikayet olduğu için hangi firmayı aratsanız yığınla olumsuz yorum görebilirsiniz. Şubeden şubeye değişir tabi ama Ankara-Kazımkarabekir şubelerine satmayı düşündüğümüz arabayı götürdüm gayet detaylı inceleyip tek tek anlattılar

Sanzeigen

Elit Apaçi
7 Kas 2019
118
0
985
27
Samsun
Marka
Yok
Şikayetvar da sadece şikayet olduğu için hangi firmayı aratsanız yığınla olumsuz yorum görebilirsiniz. Şubeden şubeye değişir tabi ama Ankara-Kazımkarabekir şubelerine satmayı düşündüğümüz arabayı götürdüm gayet detaylı inceleyip tek tek anlattılar
Ben bir şey sitelerinde gördüm. Ben buradan bir paket alıyorum. Seçtiğim arabayı alacağım kişi, yaşadığı şehirdeki otorapor şubesine götürüyor. Gerekli testler yapıldıktan sonra bana bilgi veriliyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1.3 veya 1.7'ye çok bulaşmayayım yani 1.2'ye odaklanayım doğru mu anladım? (Bu arada twinportun farkı ne oluyor?)
Twinport makyajlı kasada geldi. O motor TR'de sadece 5 kapılı olarak satıldı diye biliyorum. +5hp'si var, o sayede biraz daha rahat yürüdüğü için tüketim bir tık düşük olabilir. 5 kapılı oldukları ve model yılları daha yüksek olduğu için (sadece makyajlı kasada satıldı) fiyatları çok uçuyor, sizi aşar.

Teknik olarak ise standart ecotec motorlardan farklı olarak emme manifoldunda açılır kapanır kapaklar bulunur. Değişken supap zamanlamalı (vtec, vvt-i, ti-vct vb.) motorlardakine benzer bir sonuç elde edilmesini sağlar. Alt devirleri ihtiyaç halinde daha çok doldurup performans arttırır, güç ihtiyacı olmadığı zaman motor sakin kullanılıyorken daha fakir karışım sağlayıp tüketimi düşürür. Genel olarak daha verimli bir motordur.

BARIŞ ESENER

Taklacı Güvercin
3 Kas 2019
50
23
445
34
KARTAL/İSTANBUL
Marka
Volkswagen
nacizhane benim ilk aracım alfa romeo 1995 model petrol yeşili 145 1.7 boxer idi çok memnundum sesi gidişi kalitesi tek sıkıntı altı biraz yere yakındı ve tek kapı ve kapıları ciddi büyük idi onun dışında şahane bir otomobildi. bende o yaşlarda öğrenci idim dikkat çekiyordu arada gazlamak ve o ses bambaşka deneyim ciddi anlamda tavsiye ederim .parçalarının olmaması gibi bir şehir efsanesine inanmayın ayrıca pahalıda değil sadece bu ülkede alfalar pek sevilmiyor nedenini anlayabilmiş değilim.

Sanzeigen

Elit Apaçi
7 Kas 2019
118
0
985
27
Samsun
Marka
Yok
nacizhane benim ilk aracım alfa romeo 1995 model petrol yeşili 145 1.7 boxer idi çok memnundum sesi gidişi kalitesi tek sıkıntı altı biraz yere yakındı ve tek kapı ve kapıları ciddi büyük idi onun dışında şahane bir otomobildi. bende o yaşlarda öğrenci idim dikkat çekiyordu arada gazlamak ve o ses bambaşka deneyim ciddi anlamda tavsiye ederim .parçalarının olmaması gibi bir şehir efsanesine inanmayın ayrıca pahalıda değil sadece bu ülkede alfalar pek sevilmiyor nedenini anlayabilmiş değilim.
Ailemlem tek kapı istemedi malesef. Ben de Corsa c den vazgeçmek zorunda kaldım ki aynı şekil de sizinki de tercihlerime uymuyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım