KAPALI 180 Bin TL Bütçe ile C-SUV, C-HB Önerileriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi

Benim favorilere aldığım ilanlarım. Her birinin artısı ve eksileri mevcut.
Özellikle 1.6i DTEC Civic hakkında bilgim yok. Sizler bana ayrıca şu da var diyebilirsiniz.

Beklentiler:

Karı-koca sedan düşmanıyız. Sedan Olmayacak.
Benzin 7-8 lt, LPG 9-10 lt, dizel 5-6 lt tüketimi geçmeyecek ve ~400 lt bağaj ile aileye hitap edecek.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Kadjar konusunda fiyatı bence çok yüksek. Şöyle ki bundan 6-7 ay önce kayınpederim 0 km dizel otomatik skypack Qasqaiyi 200bin tlye aldığından şimdi 200 bin 2016/2017 arabaya verince kendimi keriz gibi hissediyorum. Tamam piyasa aynı piyasa değil ama arabalar aşağı yukarı aynı. Bu düz mantığı aşamıyorum.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Kadjar konusunda fiyatı bence çok yüksek. Şöyle ki bundan 6-7 ay önce kayınpederim 0 km dizel otomatik skypack Qasqaiyi 200bin tlye aldığından şimdi 200 bin 2016/2017 arabaya verince kendimi keriz gibi hissediyorum. Tamam piyasa aynı piyasa değil ama arabalar aşağı yukarı aynı. Bu düz mantığı aşamıyorum.
Siz bilirsiniz tabiki ama ilanlarını attığınız araçlarda bu durum çok daha vahim. 6-7 Ay önce Civic alan biriyle konuşsanız daha kötü hissedersiniz. Kadjar piyasaya göre Uygun
Levorg önden kazalı, Volvo v40 150.000 e gelmiş bunlar sorun değilse daha lüks hissettirirler alabilirsiniz

Son düzenleme:

VectraGt28

Halil İbrahim MIDIK
Profesör
25 Ocak 2020
134
276
1,585
Trabzon
Marka
Opel
Fiyatlar çok artmış ama mokka x 1.6 cdti bakılabilir.(Kağıt üstünde b segment ama bence c ye göz kırpıyor.)

Son düzenleme:

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Bu şekilde düşünürseniz araba alamazsınız.Çünkü 6-7 aylık süreç bu son dönem için piyasada ciddi farkın olduğu bir zaman.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Levorg belirttiğiniz yakıt tüketimini karşılamaz diye düşünüyorum. Ortalamada 7-8 litrenin üstünde yakma ihtimali yüksek. Ama illa Levorg'u listeye dahil ettiyseniz şuna da bir bakabilirsiniz.

Bunun haricinde manuel ve benzinli olsun derseniz Levorg ve Mondeo'dan daha az yakacak olan Superb düşünebilirsiniz. Bu araç sedan değil, liftback olduğu için öneriyorum.

Bunlar haricinde ben bu paraya suv almam. İyi bir suv almak için bütçeyi biraz daha çıkarmak lazım. Bu bütçeyle ya civic alırım ya da D segment bir araç alırım.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Levorg belirttiğiniz yakıt tüketimini karşılamaz diye düşünüyorum. Ortalamada 7-8 litrenin üstünde yakma ihtimali yüksek. Ama illa Levorg'u listeye dahil ettiyseniz şuna da bir bakabilirsiniz.

Bunun haricinde manuel ve benzinli olsun derseniz Levorg ve Mondeo'dan daha az yakacak olan Superb düşünebilirsiniz. Bu araç sedan değil, liftback olduğu için öneriyorum.

Bunlar haricinde ben bu paraya suv almam. İyi bir suv almak için bütçeyi biraz daha çıkarmak lazım. Bu bütçeyle ya civic alırım ya da D segment bir araç alırım.

İkiside çok iyi alternatiflermiş gerçekten. 1,5 ecoboost o kasayı yürütmekte sıkıntı yaşatmaz sanırım. LPG uyumuda söz konusu. 1.4 tsı 150 ve 125 hplik modelleri var, lpg uyumu konusuüzer mi acaba?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İkiside çok iyi alternatiflermiş gerçekten. 1,5 ecoboost o kasayı yürütmekte sıkıntı yaşatmaz sanırım. LPG uyumuda söz konusu. 1.4 tsı 150 ve 125 hplik modelleri var, lpg uyumu konusuüzer mi acaba?
Ben ecoboost'a ve tsi motora lpg takan görmedim açıkçası. Belki vardır ama tecrübe açısından bunu paylaşan birine denk gelmedim. Ecoboost'un lpg'ye pek tahammüllü olacağını düşünmüyorum. 1.5 ecoboost'u Levorg'u düşündüğün için attım çünkü Levorg ile benzer tüketimi olacaktır. Hatta Levorg awd olduğu için ona göre bir miktar daha az tüketecektir. Ama 150'lik tsi superb'e lpg hiç gerek yok. O motor gerçekten bir benzinliye göre makul tüketimler sunuyor. Eğer bu araçlara illa lpg düşünüyorsan hiç uğraşma hocam direkt başka modellere yönel derim.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bu araçlara uygun LPG ler 3 yıllık tasarrufu peşin vermek demek. Üstüne sıkıntı ihtimali yüksek. 180.000 verip bu araçlara Lpg ile BİNİLMEZ

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Teşekkürler arkadaşlar. İki model konusunda da bilgim yok denilecek kadar az olduğu için mazur görün.

Ben şuan Asx ile (1450 kg) 8 lt LPG tükettiğim için sanki palio gibi hiç yakıt düşünmeden gezebiliyorum.
Alacağım araç "ulen kontak çalıştırcaz da çok yakacak mı acaba" diye sordurtacaksa beni zaten almamam daha hayırlı olacaktır :)

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bu fiyatlara bayramdan önce dedem Ford Kuga 1.5 TDCİ Titanium aldı otomatik ve düşük km'lerde. Biraz bakındım bu fiyatlara araştırılırsa hala bulunabiliyor sanırım.
450 Lt civarı bagaj hacmi var iç mekan ferah ama bir qq değil, yakıt tüketimi 6'yı geçer diye düşünüyorum. Powershift biraz soru işareti geliyor bana ama bu bütçe aralığında değerlendirilebilir, yakışıklı ve nispeten kaliteli yerden yüksek bir araç.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Dizel otomatik Golf. Bir sene civarı kullanıp bu sürede de bütçeyi 250 civarına çıkarabilirseniz, satıp Suv sınıfına geçilebilir.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
@Cenk

Burada başlık mevcut.

Arkadaşlar tavsiyeleriniz üzerine, Kadjar'ı listeye ekledim. Kuga pek tavsiye edilen araç değil(kasa/motor uyumu?), inceleme fırsatım da olmadı açıkçası. Tip olarak yakışıklı bir araç, biraz forumlarına bakmak gerek sanırım.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes

Benim favorilere aldığım ilanlarım. Her birinin artısı ve eksileri mevcut.
Özellikle 1.6i DTEC Civic hakkında bilgim yok. Sizler bana ayrıca şu da var diyebilirsiniz.

Beklentiler:

Karı-koca sedan düşmanıyız. Sedan Olmayacak.
Benzin 7-8 lt, LPG 9-10 lt, dizel 5-6 lt tüketimi geçmeyecek ve ~400 lt bağaj ile aileye hitap edecek.

tamamen subjektif olarak Levorg alırdım ben olsam. Araba çok güzel görünüyor :D Yakıtını, bakımını vs bilmem ama çok güzel görünüyor gerçekten.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Daha önce yorum yapmışım hatırladım başlığı. Hala yorumlarımın arkasındayım. Bu fiyata ben olsam suv düşünmem. Düşüneceksem de beklentilerimi düşürürüm. Çünkü bu fiyat maalesef adam akıllı bir suv için düşük kalıyor. Sedan isteseydiniz işimiz daha kolay olurdu. Dizel otomatik temiz mazda 3'ler bile çıkıyor bu fiyata. Ounun haricinde bagaj hacimleri yeterli gelirse Kia Stonic bakabilirsiniz. 1.0 turbo benzin ve otomatik şanzımanıyla yeterince ekonomik olacaktır. Üstelik çok temizleri de bulunuyor. Yine bagaj hacmi yeterli gelirse C4 Cactus de bulunabiliyor.

Bana sorarsanız da şu ilanın sahibini bir arardım. Performanslı dizel motoru, sağlam şanzımanı, düşük tüketimi, geniş iç mekanı ve bagajı, yeterli donanımıyla oldukça ideal.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım