KAPALI 19-23 arası HB Öğrenci Arabası (Fiesta MK4 - Felicia)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sanzeigen

Elit Apaçi
7 Kas 2019
118
0
985
27
Samsun
Marka
Yok
Merhaba arkadaşlar,

2 ay önce araba almaya karar verdiğimden dolayı konu açmıştım. Uzun araştırmalar sonucu bu fiyatlara;
-İçi güzel
-Duruşu fena olmayan
-Yakıtı ekonomik
-Parça maliyeti az olan
-Yine o fiyatlara pek de konforlu olmayan ama yine de sahibini üzmeyecek ve parça kalitesi diğer rakiplerinden birkaç tık üstünde bazı araçlar buldum.

İlk başlarda laguna 1 bakıyordum. Sonra alacağım 20-25 bin TL'lik araca, gidip 500 TL vergi vermek çok saçma geldi.
Uzun lafın kısası felicia veya fiesta, hangisini temiz bulursam onu almaya karar verdim.

Felicia da 1.3 glxi olanlara bakıyorum. Vag grubuna ait olmasıyla biraz daha cezbetmedi değil. 1.3 MPI motor olduğunu duydum, yanlışım yoksa o senenin Pololarında kullanılan motora benziyormuş. Golf MK3 direksiyonu olması da ayrı hoşuma gitti.
Eksileri olarak hararet yaptığı çok bahsedilmiş ve satışı da biraz zor olacaktır diye düşünüyorum.

Fiesta için ise zetec motorların iyi olduğunu duydum. Ağlayan surat olan 2000 öncesi sanırsam ve bu kasasını pek sevemedim. 2000'den sonra, gülen yüz diye tabir edilen kasa geliyor ve bunların gerçekten şekli şemalini sevdim. Feliciadan tek üstün olduğu konu bildiğim kadarıyla satış kolaylığı olacaktır diye düşünüyorum.

Seçeceğim aracı alırken yaşından dolayı boyaya vb. şeylerine çok bakmayacağım. İlk öncelikle kompresyon testine götürürüm. Sonra da bir ekspere şasilerde işlem olup olmadığına baktırdıktan sonra aracı alırım diye düşünüyorum.

Aklıma gelenler bunlar arkadaşlar. Yakın zamanda aracı seçip, satıcılarla görüştükten sonra ilk aracımı almayı planlıyorum. Fikir verebilecek olan varsa veya bu araçlar hakkında tecrübeleri olan kişiler, bilgi verirlerse sevinirim. Alternatiflerinizi de dinleyebilirim, belki gözden kaçırdığım bir araç olmuştur..

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
O bahsedilen felicia motorunun bildiğim kadarıyla polo ile alakası yok (çok eski golflerden esinlenildiğini duydum). Benim favoritteki motorun karbüratör yerine enjeksiyon kullanan cinsi. 1.6mpi olanlar var onlar direkt polo motoru. Hararet konusunda da ortalama kondisyonda soğutma sistemi olan bir skodada hararet sıkıntsıı yaşanmaz. 10 yıl önce 1.3mpi feliciamız vardı, 15 yıl önce 136L favoritimiz vardı, şuan da 135LX favoritim var. Skoda konusunda sorunuz varsa elimden geldiğince yardımcı olayım felicia güzel arabadır, yerine göre çok da mantıklıdır tavsiye ederim ama başlıktaki fiyat aralığında değil bana göre biraz büyük paralar felicia için

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bence 98-2003 arası olan accent bakın. Motor olarak sağlam, parça olarak ucuz ve bence mantıklı bir araba. 1.3 olanlar ciddi ucuzlardı en son baktığımda ama 1 ay falandır piyasayı pek takip edemiyorum, fiyat yükseldiyse hiç şaşırmam

Sanzeigen

Elit Apaçi
7 Kas 2019
118
0
985
27
Samsun
Marka
Yok
O bahsedilen felicia motorunun bildiğim kadarıyla polo ile alakası yok (çok eski golflerden esinlenildiğini duydum). Benim favoritteki motorun karbüratör yerine enjeksiyon kullanan cinsi. 1.6mpi olanlar var onlar direkt polo motoru. Hararet konusunda da ortalama kondisyonda soğutma sistemi olan bir skodada hararet sıkıntsıı yaşanmaz. 10 yıl önce 1.3mpi feliciamız vardı, 15 yıl önce 136L favoritimiz vardı, şuan da 135LX favoritim var. Skoda konusunda sorunuz varsa elimden geldiğince yardımcı olayım felicia güzel arabadır, yerine göre çok da mantıklıdır tavsiye ederim ama başlıktaki fiyat aralığında değil bana göre biraz büyük paralar felicia için
Doğru diyorsunuz felicia için o paralar fazla ama gerçekten temizini almak istiyorum. Motor konusuna gelirsek, 1.3 mpi için konuşacaksak Polo Classicdeki 1.6 mpi motordan esinlenilmiş diye duydum.

1.4 rapsodieye baya baktım, doğru diyorsunuz ama duruşu gerçekten kötü geliyor ve sahibi olan bir arkadaşıma sorduğum üzere satmaktan gerçekten çok zorlanmışlar. Ayrıca hatchback düşünüyorum.

Bence 98-2003 arası olan accent bakın. Motor olarak sağlam, parça olarak ucuz ve bence mantıklı bir araba. 1.3 olanlar ciddi ucuzlardı en son baktığımda ama 1 ay falandır piyasayı pek takip edemiyorum, fiyat yükseldiyse hiç şaşırmam
Sedan düşünmüyorum. Gerçekten parçası ucuz ve motor ömrü iyi olan bir araç.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Doğru diyorsunuz felicia için o paralar fazla ama gerçekten temizini almak istiyorum. Motor konusuna gelirsek, 1.3 mpi için konuşacaksak Polo Classicdeki 1.6 mpi motordan esinlenilmiş diye duydum.
O bütçelere felicia alacaksanız direkt 1.6 motorlu bakın derim. 1.3mpi motor favoritteki karbüratörlü motorun birebir aynısı o motor da 70-80li yılların teknolojisi zaten, onun üstüne enjeksiyon yani

Sanzeigen

Elit Apaçi
7 Kas 2019
118
0
985
27
Samsun
Marka
Yok
Bu veya bu fiyat bandında bi otomobil alıp artan bütçeyi de olası masraflara ayırmanızı tavsiye ederim. Neticede kaç yıllık otomobillerden bahsediyoruz illaki eksikleri olacaktır bunun için bütçenin biraz altında bi otomobil bakmayı da bi düşünün derim
Geçen açtığım bir konu vardı. Orda fransız araçlarında boy konusunda sorun yaşayabileceğim ve rahat edememe ihtimalim olduğunu söylemişlerdi.

Sanzeigen

Elit Apaçi
7 Kas 2019
118
0
985
27
Samsun
Marka
Yok
O bütçelere felicia alacaksanız direkt 1.6 motorlu bakın derim. 1.3mpi motor favoritteki karbüratörlü motorun birebir aynısı o motor da 70-80li yılların teknolojisi zaten, onun üstüne enjeksiyon yani
Ben de aslında 1.6 almak isterim ama fiyatlar yüksek benim bütçeme göre. Yani tam ucu ucuna yetiyor. Köşede de para kalsın, alınca eksikleri illaki olur. Onları da tamamlarım düşüncesiyle 1.3 alırım diyordum. Yoksa benim de gönlümden 1.6 geçiyor :)

Mesela bu ilanlara şu an baktım ve araçlar gayet güzel duruyor.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben de aslında 1.6 almak isterim ama fiyatlar yüksek benim bütçeme göre. Yani tam ucu ucuna yetiyor. Köşede de para kalsın, alınca eksikleri illaki olur. Onları da tamamlarım düşüncesiyle 1.3 alırım diyordum. Yoksa benim de gönlümden 1.6 geçiyor :)

Mesela bu ilanlara şu an baktım ve araçlar gayet güzel duruyor.
Facebook gruplarına baksanıza bi orda klimalı station veriyolardı geçen hafta bu paralara. Gerçekten saçma bu paralar

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bilmiyorum ama iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum ve fiyatları rakiplerine göre gerçekten ucuz. Felicianın satışı nasıl peki alıcısı çıkıyor mu?
Alıcısı illaki olur elde kalacak bi araba değil ama fiesta, corsa, polo kadar hızlı değildir genelde piyasası. Alternatifleri değerlendirdikten sonra alınmaz diye bişey yok. Bence fiestayı da biraz araştırın bu bütçelerde daha mantıklı olma ihtimali çok yüksek

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
...

Fiesta için ise zetec motorların iyi olduğunu duydum. Ağlayan surat olan 2000 öncesi sanırsam ve bu kasasını pek sevemedim. 2000'den sonra, gülen yüz diye tabir edilen kasa geliyor ve bunların gerçekten şekli şemalini sevdim. Feliciadan tek üstün olduğu konu bildiğim kadarıyla satış kolaylığı olacaktır diye düşünüyorum.

Seçeceğim aracı alırken yaşından dolayı boyaya vb. şeylerine çok bakmayacağım. İlk öncelikle kompresyon testine götürürüm. Sonra da bir ekspere şasilerde işlem olup olmadığına baktırdıktan sonra aracı alırım diye düşünüyorum.
...
Fiesta'nın Felicia'dan üstün olduğu temel konu sürüş kalitesi ve günümüzdeki çoğu arabadan bile üstün olan yol tutuş yetenekleridir. Felicia ise iç hacim genişliği ve konfor konusunda fiesta'dan ileridedir.
Baş ağrıtmasın diye düşünüyorsanız bütçenizi 7-8 bin lira düşürüp benzinli araba bakın, alır almaz da sağlam bir check-up'a sokup ekonomik ömrünün sonuna gelmiş, sorun çıkarabilecek parçaların tümünü değiştirip öyle binin derim. Çünkü alacağınız araba 20 yaşına yakın olacak.

Sanzeigen

Elit Apaçi
7 Kas 2019
118
0
985
27
Samsun
Marka
Yok
Alıcısı illaki olur elde kalacak bi araba değil ama fiesta, corsa, polo kadar hızlı değildir genelde piyasası. Alternatifleri değerlendirdikten sonra alınmaz diye bişey yok. Bence fiestayı da biraz araştırın bu bütçelerde daha mantıklı olma ihtimali çok yüksek
Satışı dert ediyorsan direk fiesta bak
"hocam 2,5 yıl 98 model fiesta flair kullandım.inanılmaz zevkli bi arabadır.hiç bir kronik sorunuda yoktur.çok sağlam arabalardır.yani kısaca o paraya alınabilecek en iyi arabalardan biridir.yalnız parçası arkadaşlarında söylediği gibi biraz pahalıdır.kolay kolay arıza yapmaz ama yapıncada seni biraz zorlayabilir.150bin km den sonra yağ yakmaya başlar.ben arabayı 178binde satmıştım.çünkü 100km 1 lt yağ koymaya ve beyin problem çıkarmaya başlamıştı...
şimdide 2000 model felicia 1.3 glxi safeline araç kullanıyorum.skodadanda memnunum.çok sağlam kaportası var.motor gücü ford tan daha güçsüz ama benim işimi görüyor.sonuçta arıza yaptığında korkmadan tamirciye gidebiliyorum.çünkü parça fiyatları diğerlerine nazaran çok uygun.yani kısaca her iki modelde parasına göre iyi araçlardır... " bu yazıyı bir posttan aldım ve benimki de kesinlikle 150bin+ olacak.

Sanzeigen

Elit Apaçi
7 Kas 2019
118
0
985
27
Samsun
Marka
Yok
Fiesta'nın Felicia'dan üstün olduğu temel konu sürüş kalitesi ve günümüzdeki çoğu arabadan bile üstün olan yol tutuş yetenekleridir. Felicia ise iç hacim genişliği ve konfor konusunda fiesta'dan ileridedir.
Baş ağrıtmasın diye düşünüyorsanız bütçenizi 7-8 bin lira düşürüp benzinli araba bakın, alır almaz da sağlam bir check-up'a sokup ekonomik ömrünün sonuna gelmiş, sorun çıkarabilecek parçaların tümünü değiştirip öyle binin derim. Çünkü alacağınız araba 20 yaşına yakın olacak.

O zaman Fiesta'dan daha ağır basıyor Felicia. Çünkü piyasası zaten 17-18 civari. Fiesta alsam Ghia modelini alacağım. Onun piyasası 20-22 arası.
Her türlü Felicia'yı yoluna koymak daha olur diye düşünüyorum.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
"hocam 2,5 yıl 98 model fiesta flair kullandım.inanılmaz zevkli bi arabadır.hiç bir kronik sorunuda yoktur.çok sağlam arabalardır.yani kısaca o paraya alınabilecek en iyi arabalardan biridir.yalnız parçası arkadaşlarında söylediği gibi biraz pahalıdır.kolay kolay arıza yapmaz ama yapıncada seni biraz zorlayabilir.150bin km den sonra yağ yakmaya başlar.ben arabayı 178binde satmıştım.çünkü 100km 1 lt yağ koymaya ve beyin problem çıkarmaya başlamıştı...
şimdide 2000 model felicia 1.3 glxi safeline araç kullanıyorum.skodadanda memnunum.çok sağlam kaportası var.motor gücü ford tan daha güçsüz ama benim işimi görüyor.sonuçta arıza yaptığında korkmadan tamirciye gidebiliyorum.çünkü parça fiyatları diğerlerine nazaran çok uygun.yani kısaca her iki modelde parasına göre iyi araçlardır... " bu yazıyı bir posttan aldım ve benimki de kesinlikle 150bin+ olacak.
100 km de 1 litre mi

ysfelvrn

Asfalt Kurutucu
18 Kas 2016
12
5
595
1.4 68 beygir skoda fabia vardı 1.3'lerin enjeksiyonlu hali benim aracın pek bakımlı olduğu söylenemez ama benim araç 2 kez conta yaktı sonradan araştırdığımda kronik bir arıza olduğunu öğrendim piston su kanalına basınç veriyordu sonucunda hortum patlıyordu iyi bir motor olduğunu söyleyemem. 1.6 felicia motoru iyidir bilinen bir motor zaten fiesta hakkında bilgim yok. o yaşta bir arabayı ekspere götürmek yanlış olur bence onun yerine bilen ustalara baktırmanı tavsiye ederim özelikle motora bakılırsa iyi olur birde aracın fan açıp açmadığına bakmalısın.

Son düzenleme:

Sanzeigen

Elit Apaçi
7 Kas 2019
118
0
985
27
Samsun
Marka
Yok
1.4 68 beygir skoda fabia vardı 1.3'lerin enjeksiyonlu hali benim aracın pek bakımlı olduğu söylenemez ama benim araç 2 kez conta yaktı sonradan araştırdığımda kronik bir arıza olduğunu öğrendim piston su kanalına basınç veriyordu sonucunda hortum patlıyordu iyi bir motor olduğunu söyleyemem. 1.6 felicia motoru iyidir bilinen bir motor zaten fiesta hakkında bilgim yok. o yaşta bir arabayı ekspere götürmek yanlış olur bence onun yerine bilen ustalara baktırmanı tavsiye ederim özelikle motora bakılırsa iyi olur birde aracın fan açıp açmadığına bakmalısın.
Ne bileyim neler görüyoruz arabayı ortadan eklemiş oluyor vb. şeyler çıkabiliyor. 20 yaşında araç ne olur ne olmaz, insan güvenemiyor. Önceliğim kompresyon testi olacak. Ayrıca fan açtırmak için ne yapmam lazım. Çok düşük devir de uzun süre gaz versem fan açar mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım