195/60 R16 Lastik Önerisi

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Muayenede sorun yaşamadık. Yalnızca araç vuruntu yapıyordu. Ama Caravelle'nin boş ağırlığı 2 ton biz arabaya Dacia Duster lastiği takmıştık.
Siz Caravelle e 97 endeksli lastik takmıştınız yani teoride o 4 lastiğinde 730×4 den 2920kg yük taşıması lazımdı. Caravelle boş 1900kg yani 9 kişi de binseniz o lastiğin normalde vuruntu yapmaması lazımdı ama Yaptı değil mi?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Muayenede sorun oluyor mu? Bizim araba ruhsatta kamyonet geçiyor.

Benim aracımda kamyonet geçiyordu merak etmeyin zaten doblodan konuşuyoruz :D hiç bir problem yaşamadım muayenelerim hep kusursuz geçti :) 2 aracımda da bu böyleydi :) nereden baksanız 5-6 defa muayene görmüşüzdür :)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bir tanıtığın arabasında 205 lastik varmış. Yarın onu deneyip nasıl olduğuna bakacağım. En iyisi bu olacak sanırım. Büyük ihtimalle 205/55 R16 lastik alacağım. Önerebileceğiniz bir model var mı? Bizim için en önemli olan konu lastiklerin sessiz olması ve fren performansı.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bir tanıtığın arabasında 205 lastik varmış. Yarın onu deneyip nasıl olduğuna bakacağım. En iyisi bu olacak sanırım. Büyük ihtimalle 205/55 R16 lastik alacağım. Önerebileceğiniz bir model var mı? Bizim için en önemli olan konu lastiklerin sessiz olması ve fren performansı.

Ben yazlık olarak Dunlop kullanıyordum ve gayet memnundum hemen hemen hiç lastik sesi işitmedim desem yalan olmaz :) Dunloptan önce falken ze914ec kullanıyordum ondanda aşırı derecede memnundum ama fren derseniz dunlop demek geçiyor içimden :)

Diğer doblom da ise direkt olarak 4 mevsim michelin CC ler vardı ve hiç sorun yaşamadım kar kış çamur hatta arazi bile yaptık bana mısın demediler :)

Hankook gibi markalarda idealdir :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Adet başına ayıracağınız fiyatı falan belirttiğiniz zaman buradan tekrar yardımcı oluruz :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Aslında bütçe sıkıntısı yok ama babam lastiğe fazla para vermek istemiyor. Fiyat olarak uygun kalite olarak da iyi bir lastik bakıyoruz. Fiyat/performans ürünü olmalı.

Goodyear EGP2 bakabilirsiniz sos sistem bir lastik , testlerde üstün başarılı ve en yeni desenle en yeni üretim , hem alırsanız deneyimlerinizi paylaşırsınız bizlerle :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Michelin Primacy 4 nasıldır?

Primacy 4'ü Accent Blue'da kullanıyorum,yumuşak lastik olması neticesinde aracın konforunu baya değiştiriyor.Üstelik yağmurlu hava performansı kesinlikle çok iyi.Uzun ömürlülük konusuna birşey diyemiyorum lakin en az 40-50 bin dayanır yorumlara bakılırsa,o kadar kullananlar olmuş,benim lastiklerim henüz 5 bin km de.Özetle biraz pahalıdır ancak konfor ve fren performansı olarak fiyatının hakkını verir.

Son düzenleme:

ismailorhan06

ismail orhan
Takipçi
6 May 2020
4
0
10
33
Ankara
Marka
Yok
Adet başına ayıracağınız fiyatı falan belirttiğiniz zaman buradan tekrar yardımcı oluruz :)

Öncelikle herkese merhabalar. Bende konu sahibi arkadaşımız gibi yazlık lastik arayışındayım. Dağıtacağım kargo max 60 kg. O yüzden c sınıfına hic gerek yok. Araci yeni aldım, orta sınıf lastik arayışındayım. Adet başı 300 civari bi mebla ayırabilirim.. iyi forumlar

edit:
https://www.hepsiburada.com/falken-...-2020-p-HBV00000C84NM?magaza=alidayıotolastik

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Michelin Primacy 4 nasıldır?
Pilot Sport serisi dışındaki tüm lastikleri Türkiye şartlarına dayanıksız. O kadar para verdikten sonra bununla yüzleşmek insana çok koyuyor.
Öncelikle herkese merhabalar. Bende konu sahibi arkadaşımız gibi yazlık lastik arayışındayım. Dağıtacağım kargo max 60 kg. O yüzden c sınıfına hic gerek yok. Araci yeni aldım, orta sınıf lastik arayışındayım. Adet başı 300 civari bi mebla ayırabilirim.. iyi forumlar

edit:
https://www.hepsiburada.com/falken-205-55-r16-91v-ziex-ze310-ecorun-oto-lastik-uretim-2020-p-HBV00000C84NM?magaza=alidayıotolastik

Linktekiyle aynı eu etiket değerlerine sahip SP Touring R1 modelini kullanıyorum. Hem ıslakta hem kuruda yol tutuşundan ve frenajından çok memnunum. Model aynı değil ama FM800'ü de yeni Corolla'da kullanmıştım. İki modelin genel karakterleri çok benzer.
Henüz lastik bitirecek kadar yol yapmadım ama uzun ömür konusunda Bridgestone olmadığını şimdiden söyleyebilirim. Virajlarda yanaklarındaki yıpranma da Goodyear'ın biraz gerisinde. Fren mesafesi konusunda çok iyi dedim ama aracınız ABS'li değilse önermem. Hamurun dayanımı, lastiğin frenaj kabiliyeti için yetersiz kalabiliyor. Şöyle bir şey yaşadım: https://otopark.com/forum/threads/opel-corsa-c-1-2-club.1486/post-371285 Bu sorunu ABS'li bir araç yaşatmaz, o konuda içiniz rahat olabilir.

Son düzenleme:

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Pilot Sport serisi dışındaki tüm lastikleri Türkiye şartlarına dayanıksız. O kadar para verdikten sonra bununla yüzleşmek insana çok koyuyor.

Linktekiyle aynı eu etiket değerlerine sahip SP Touring R1 modelini kullanıyorum. Hem ıslakta hem kuruda yol tutuşundan ve frenajından çok memnunum. Model aynı değil ama FM800'ü de yeni Corolla'da kullanmıştım. İki modelin genel karakterleri çok benzer.
Henüz lastik bitirecek kadar yol yapmadım ama uzun ömür konusunda Bridgestone olmadığını şimdiden söyleyebilirim. Virajlarda yanaklarındaki yıpranma da Goodyear'ın biraz gerisinde. Fren mesafesi konusunda çok iyi dedim ama aracınız ABS'li değilse önermem. Hamurun dayanımı, lastiğin frenaj kabiliyeti için yetersiz kalabiliyor. Şöyle bir şey yaşadım: https://otopark.com/forum/threads/opel-corsa-c-1-2-club.1486/post-371285 Bu sorunu ABS'li bir araç yaşatmaz, o konuda içiniz rahat olabilir.
Lastik işini bir süre erteledik. Covid-19 sağolsun bu ara arabalar yerinden oynamıyor genellikle. O yüzden de bu yazı geçirip kışın da yedekteki kışlıkları kullanıp kışın almayı düşünüyorum. Muhtemelen kışın yazlık lastiklerin fiyatı düşecektir. Üzerindeki lastikler de o kadar kötü değil zaten.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım