Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Genelde continentallerin tutuşu güzel oluyor. Kışlıklarını kullanıyoruz ben çok memnun kalıyorum hem karda hem yağmurda hem kuruda tavsiye ederim o yüzden.

i10'da eco contact5 var ben beğeniyorum ya otobanda, orman yolunda falan zorladım (i10'la zorlanacak kadar :D ) iyiydi tutuşu falan bence :D
Öyle çok tehlike oluşturacak bi durumu yok ama aynı boyutta arada lastik başı 100-150tl ucuz olan bi lastikten bence kötü :D pati çekme anlamında ciddi sıkıntı çekiyorum dik yokuşlarda kalkarken. Hatta bi yokuşta kalkmadığım halde sarmaya başlıyo çıkarken 3. Viteste. Arabadandır dedim aynı arabada pirelliydi yanılmıyorsam lastik arka arkaya giderken denedik adam yürüdü gitti ben yetişemedim pati çekmekten

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,642
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Öyle çok tehlike oluşturacak bi durumu yok ama aynı boyutta arada lastik başı 100-150tl ucuz olan bi lastikten bence kötü :D pati çekme anlamında ciddi sıkıntı çekiyorum dik yokuşlarda kalkarken. Hatta bi yokuşta kalkmadığım halde sarmaya başlıyo çıkarken 3. Viteste. Arabadandır dedim aynı arabada pirelliydi yanılmıyorsam lastik arka arkaya giderken denedik adam yürüdü gitti ben yetişemedim pati çekmekten

Dunloplarla takas edelim ne EC6'mış denemek istedim :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Dunloplarla takas edelim ne EC6'mış denemek istedim :D
Valla mum tabakasındandır falan dedik biraz toparladı da ben yine de sevmiyorum 600km de şuan lastikler bi tık daha iyi ilk günlere göre. Konfor olarak baya iyi ama falkeni 15inçle passatta kullanmamıza rağmen 16inçle egeada daha rahat hissettiriyor yumuşaklık olarak. Yaşadığım farklılıklar lastiğin amacı nedeniyle muhtemelen eco contact yerine premium falan olsa aratmaz falkeni

• Haha
Tepkiler: S.Asil

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Şu anki lastiğim michelin energy saver, çok değişik bir lastik. İlk 500km'de patinaj çekmiyordu bile çok sıkı tutuyordu, ne zaman lastiğin rodajı bitti o zaman saldı kendini hatatat

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Şu anki lastiğim michelin energy saver, çok değişik bir lastik. İlk 500km'de patinaj çekmiyordu bile çok sıkı tutuyordu, ne zaman lastiğin rodajı bitti o zaman saldı kendini hatatat
Yukarıda da yazdığım gibi bir goodyear egp bakın bence ama Türkiye üretimi olmamasını dikkat edin @Basri Amca daha yeni aldı sayılır ondan da bilgi alabilirsiniz. Şuan aracınıza bulunan lastik ekonomi odaklı ondan dolayı salması gayet normal bence yeni lastiğiniz performans odaklı olursa sürekli sıkı ve dinamik formunu koruyacağını düşünüyorum.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Yukarıda da yazdığım gibi bir goodyear egp bakın bence ama Türkiye üretimi olmamasını dikkat edin @Basri Amca daha yeni aldı sayılır ondan da bilgi alabilirsiniz. Şuan aracınıza bulunan lastik ekonomi odaklı ondan dolayı salması gayet normal bence yeni lastiğiniz performans odaklı olursa sürekli sıkı ve dinamik formunu koruyacağını düşünüyorum.
Bi dünya şey yazdım ama silinmiş :(
Lastiği alırken incelerken Türkiye mi yoksa Polonya üretim diye belki pek ayırt edemezsiniz ama 3 kanal ve 4 kanallı olarak daha iyi ayırt edebilirsiniz. 3 kanallı olanlar genelde egealar ile gelen 4 kanallı ile alakası olmayan tavsiye etmediğim lastik. Ama 4 kanallı ve polonya üretimi olanlar yol tutus, ses seviyesi, ıslak-kuru performansı, konforu, yakıt tüketimi açısından beni aşırı memnun eden bir lastik. Kesinlikle tavsiye ederim. @bt ve @Cenk de daha önce kullanmıştı lastiği onlar da fikirlerini paylaşabilirler..

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Lastiği alırken incelerken Türkiye mi yoksa Polonya üretim diye belki pek ayırt edemezsiniz ama 3 kanal ve 4 kanallı olarak daha iyi ayırt edebilirsiniz. 3 kanallı olanlar genelde egealar ile gelen 4 kanallı ile alakası olmayan tavsiye etmediğim lastik. Ama 4 kanallı ve polonya üretimi olanlar yol tutus, ses seviyesi, ıslak-kuru performansı, konforu, yakıt tüketimi açısından beni aşırı memnun eden bir lastik. Kesinlikle tavsiye ederim. @bt ve @Cenk de daha önce kullanmıştı lastiği onlar da fikirlerini paylaşabilirler..
4 kanal olayı sanırım bu taban ölçüsünde olmuyor, hepsi 3 kanallı diye biliyorum. Mecbur lastiğin üstüne bakmak zorunda kalacağım gibi. Benim kafamda goodyear egp vardı zaten ama falken daha iyi mi bilemedim.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
4 kanal olayı sanırım bu taban ölçüsünde olmuyor, hepsi 3 kanallı diye biliyorum. Mecbur lastiğin üstüne bakmak zorunda kalacağım gibi. Benim kafamda goodyear egp vardı zaten ama falken daha iyi mi bilemedim.
Markacı biri pek değilim ama ikisi arasında kalsam markacılık yapıp 4 kanallı veya polonya üretimi goodyear egp alırdım :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,642
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
@mustafa.e gidin biz bundan memnun değiliz fm800 istiyoruz diyin iade edip fm800 alın :D :D

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Üsttede dediğim gibi önceliğimiz ekonomiklik değilse büyük markalar ve onların performans odaklı lastiklerinden vazgeçmeyin lastik aracın sürüşünde oldukça üst düzey bir etken arabanın neredeyse ruhunu değiştiriyor. Bence conti, Goodyear, Michelin, yokohama gibi markaların iyi lastiklerinden şaşmayın petlas, falken gibi lastikler f/p odaklı olduğundan sizi tatmin etmeyebilir. Lastik konusunda @Cenk daha bilgili yardımcı olucaktır.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Üsttede dediğim gibi önceliğimiz ekonomiklik değilse büyük markalar ve onların performans odaklı lastiklerinden vazgeçmeyin lastik aracın sürüşünde oldukça üst düzey bir etken arabanın neredeyse ruhunu değiştiriyor. Bence conti, Goodyear, Michelin, yokohama gibi markaların iyi lastiklerinden şaşmayın petlas, falken gibi lastikler f/p odaklı olduğundan sizi tatmin etmeyebilir. Lastik konusunda @Cenk daha bilgili yardımcı olucaktır.
Zaten ben de hep öyle lastik alırım, hangisi en iyi tutuyorsa onu almak istiyorum. Türkiye üretim olmayan goodyear egp bakacağım gibi duruyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İyidir. :) Bir set Focus'ta bitmişti, şimdi çok affedersiniz Leon'un üstünde altın semer olarak var :D. Arabayı toparlamak için elinden geleni yapıyor. Müthiş saygı duyuyorum.
Ebata bağlı kanal sayısı değişebilir, doğrudur. Neyse ki üzerinde net şekilde üretim yeri yazıyor. Polonya üretimleri hakikaten iyi. Türkiye üretimlerini denemedim.
Falken daha iyi değildir ama f/p olarak çok iyidir. Ucuz ama iyi seçenek olarak Dunlop da düşünülebilir. Geçenlerde aldım, Falken ile aralarında %5 kadar bir fiyat farkı vardı, ömür veya dayanıklılık olarak bilmiyorum ama yol tutuş olarak harika lastik.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zaten ben de hep öyle lastik alırım, hangisi en iyi tutuyorsa onu almak istiyorum. Türkiye üretim olmayan goodyear egp bakacağım gibi duruyor.
Arkadaşlar her şeyi belirtmiş zaten söylenecek fazla bir şey kalmamış. Bildiğim kadarıyla 205 tabanın altında 4 kanallı egp üretilmiyor. Eskiden üretiliyordu ama üreticiler büyük ebatlı jantlara geçmeye başladığından beri çoğu ebat ekonomi lastiği segmentine düştü. Yakında çok kullanılan 205 55 16'nın bile ekonomi lastikleri ebatına düşeceğini ön görüyorum bakalım. Neyse, netice itibariyle belirtilen ebatta 4 kanallı zaten yok diye biliyorum. Lastiklerin veya lastiklerden birinin üstüne bakarsanız küçük bir yazıyla made in şeklinde üretim yerini muhakkak yazar. Bu yerli yabancı mevzusu Egea'lar için özel olarak üretilmiş olduğudan Egea'ların sahip olduğu lastik ebadı haricinde diğer tüm ebatlar yurt dışı üretim olmalı. Yinede üzerine bakarsanız zaten.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım