KAPALI 1983-89 arası Golf 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibrhllplt

Taklacı Güvercin
28 Tem 2019
12
4
295
25
Marka
Alfa Romeo
Merhabalar herkese, aranıza yeni katıldım fakat uzun zamandır Youtubeden sinan abiyi takip etmekteyim. Beniz sizlere sorum şu yurtdışında eğitim görmekteyim ve uygun fiyatlı bir araba almak istiyorum. Bütçeme en uygun araba golf 2 gerek parça gerek de ustasını bulma konusunda bulunduğum ülke hiç bir sorun yaşamayacağımı düşünüyorum. Lafı fazla uzatmadan sizlere şunu sormak istiyorum, bu arabayı alırken nelere dikkat etmeliyim? ve araba soğuk kış günlerinde çalışmamazlık yapıp beni yolda bırakır mı ?. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Akü sağlam olursa, distribütör/platin/buji/kablo bakımı tam ise, V kayışının kondisyonu ve ayarı iyiyse, karbüratör ayarı iyi olursa, yakıt besleme sistemi baştan aşağı sağlıklı olursa, jiklesi düzgün çalışıyorsa, bir de soğuk iklime dayanacak yağlar ve yüksek dereceli antifriz kullanılırsa cold start'lar sorun olmaz.

Her ihtimale karşı, bakımları ustalar yapsa bile yukarıda saydığım bu maddelerin tümünün bakımlarına bizzat kendinizin de hakim olması gerekir. Çünkü eski araçlarda bu bakımları sık sık kendinizin de yapması gerekebilir, şimdiki araçlar gibi 10.000'de bir uğrarım diye bir şey olmaz. Gerektiğinde haftada bir veya araba ne zaman huysuzlanırsa bunları kontrol etmeniz gerekecektir. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus budur: Kendinizi donatmak :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Şöyle şeyler var internette.İndirip okumanızı tavsiye ederim.Sonra arabanızı alır içinizin sindiği şekilde yürütürsünüz.Şimdiden iyi eğlenceler

ibrhllplt

Taklacı Güvercin
28 Tem 2019
12
4
295
25
Marka
Alfa Romeo
Akü sağlam olursa, distribütör/platin/buji/kablo bakımı tam ise, V kayışının kondisyonu ve ayarı iyiyse, karbüratör ayarı iyi olursa, yakıt besleme sistemi baştan aşağı sağlıklı olursa, jiklesi düzgün çalışıyorsa, bir de soğuk iklime dayanacak yağlar ve yüksek dereceli antifriz kullanılırsa cold start'lar sorun olmaz.

Her ihtimale karşı, bakımları ustalar yapsa bile yukarıda saydığım bu maddelerin tümünün bakımlarına bizzat kendinizin de hakim olması gerekir. Çünkü eski araçlarda bu bakımları sık sık kendinizin de yapması gerekebilir, şimdiki araçlar gibi 10.000'de bir uğrarım diye bir şey olmaz. Gerektiğinde haftada bir veya araba ne zaman huysuzlanırsa bunları kontrol etmeniz gerekecektir. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus budur: Kendinizi donatmak :)
Çok teşekkür ederim değerli cevabınız için kusura bakmayın üzerinden bayaa zaman geçmiş anca cevap verebiliyorum malesef yoğunluktan ötürü foruma girecek zaman bulamadım :) bugün bir adet golf 2 1.6 dizel araba buldum çürük bakımları (arabanın alt tabanının kesilip sağlam bir tabanla yenilenmesi) yapılmış üzerinede güzel bir petrol mavisi boya atılmıştı. Arabada fiyatta anlaşıp satın almaya karar verdim kısmetse cuma günü devir işlemlerini yapacağız satın aldığım arkadaş arabanın ağır bakımlarını (triger ve motor kayışı, su pompası motor yağı ve filtresi hava filtresi, ve aküsünü) yeni yaptırdığını ve faturaları ile birlikte bakımların yapıldığı tarifi içeren servis kağıtlarını gösterdi. Bu arada arabayla ufak bir test sürüşü gerçekleştirdim tek marşta çalıştı araba gaz tepkileri güzeldi frenlemesi iyiydi balataları yeni değiştirmişti. Bu koşullara bakarak arabayı almaya karar verdim inşallah zamanla arabaya daha da hakim olacağız bakalım :)

ibrhllplt

Taklacı Güvercin
28 Tem 2019
12
4
295
25
Marka
Alfa Romeo
Şöyle şeyler var internette.İndirip okumanızı tavsiye ederim.Sonra arabanızı alır içinizin sindiği şekilde yürütürsünüz.Şimdiden iyi eğlenceler
Çok teşekkür ederim cevabınız için hemen indirip okuyacağım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım