1996 Renault 19 Cabriolet 1.8 8V

Ahmet Melih

Ahmet Melih Cartoğlu
Düz Yol Gazcısı
15 Eyl 2020
13
91
110
29
EDİRNE
Marka
Renault
Ülkemizde nadir olarak örneklerine rastladığımız Renault 19 Cabriolet araçlardan bir tanesine bende bulunmakta.
Benim aracım 1996 model 1.8 8V lik F3P motora sahip orijinal ayçiçeği sarı renginde ve 285.000 Kilometrede.
Jantları haricinde aracım tamamıyla orijinal görünümüne sahip, çeşitli orijinal parçaları bulmak ve temin etmek zorda olsa keyifle topladığım severek kullandığım bir araçtır kendisi.

MODS8370.JPG

JFKV3411.JPG

MOPF0931.JPG

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
@Ahmet Melih donanımı hakkında bilgi alabilir miyiz hocam? Jiklenin olduğu yerdeki tuşlar orijinal mi? Koltuk ısıtma bulunuyor mu?

Ömer.

Profesör
23 Ağu 2020
57
32
1,020
Malatya
Marka
Fiat
Aracınızın cabrio 19 olması ayrı güzel, rengi ayrı güzel, temizliği ayrı güzel. Maşallah, güle güle kullanın :)

Ahmet Melih

Ahmet Melih Cartoğlu
Düz Yol Gazcısı
15 Eyl 2020
13
91
110
29
EDİRNE
Marka
Renault
@Ahmet Melih donanımı hakkında bilgi alabilir miyiz hocam? Jiklenin olduğu yerdeki tuşlar orijinal mi? Koltuk ısıtma bulunuyor mu?
Tabi ki aracımda koltuk ısıtma mevcut aktif olarak çalışıyor, direksiyon kolonunun solunda bulunan iki tuştan bir tanesi arka camları kilitliyor diğeriyse ön sis farları aktif etmek için aracın içindeki tüm tuşlar orijinal fabrikasyon
Diğer Renault 19 Cabriolardan farklı olarak konsol üzerinde 4 camı aynı anda kontrol etme imkanı sağlayan tuş mevcut.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Tabi ki aracımda koltuk ısıtma mevcut aktif olarak çalışıyor, direksiyon kolonunun solunda bulunan iki tuştan bir tanesi arka camları kilitliyor diğeriyse ön sis farları aktif etmek için aracın içindeki tüm tuşlar orijinal fabrikasyon
Diğer Renault 19 Cabriolardan farklı olarak konsol üzerinde 4 camı aynı anda kontrol etme imkanı sağlayan tuş mevcut.
Teşekkürler hocam keşke garaj bölümünde de görsek aracı

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Maşallah özel bir araç gerçekten. Hocam konu ile çok alakalı değil ama bu aracın şaside yazan tip kodu ne acaba? VF1 den sonraki 4 hane yani. Marşbiyellerinin parça kodunu merak ettimde.

Ahmet Melih

Ahmet Melih Cartoğlu
Düz Yol Gazcısı
15 Eyl 2020
13
91
110
29
EDİRNE
Marka
Renault
Maşallah özel bir araç gerçekten. Hocam konu ile çok alakalı değil ama bu aracın şaside yazan tip kodu ne acaba? VF1 den sonraki 4 hane yani. Marşbiyellerinin parça kodunu merak ettimde.
Ben zaten sizi eski Renault forumlarından tanıyorum, şasi numarasını paylaşıyorum buyrun sorgulatabilirsiniz VF1853A0514329586

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Nereden bakıyoruz hocam parça kodlarına. Bende VF1453K yazıyor merak ettim ne çıkacak

Ahmet Melih

Ahmet Melih Cartoğlu
Düz Yol Gazcısı
15 Eyl 2020
13
91
110
29
EDİRNE
Marka
Renault
Büyük ihtimalle parça kodunu göremezsiniz onu görmek için Renault un kullandığı bu yedek parça sistemi gerekiyor. Volkswagen de ETKA filan var ya onun gibi bir programa ihtiyacınız olacaktır. Benim gönderdiğim linkten fabrikasyon donanımlarını görebilirsiniz.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Büyük ihtimalle parça kodunu göremezsiniz onu görmek için Renault un kullandığı bu yedek parça sistemi gerekiyor. Volkswagen de ETKA filan var ya onun gibi bir programa ihtiyacınız olacaktır. Benim gönderdiğim linkten fabrikasyon donanımlarını görebilirsiniz.
araç tip kodundan catcar.info adresinden görülebilir. Ya da fabrikasyon parçaları partsouq.com dan görebiliyoruz.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
herhalde türkiye üretimi olduğu için hiçbir siteden bir sonuç alamadım :(

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
herhalde türkiye üretimi olduğu için hiçbir siteden bir sonuç alamadım :(
Hocam hatalı yeri söyledim özür dilerim. 53K ve sonrasındaki ilk harf ya da rakamı yazıp deneyin birde. Benim şasi numaram VF1DA0H diye başlıyor ve araç tip kodum DA0H olarak geçiyor.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam hatalı yeri söyledim özür dilerim. 53K ve sonrasındaki ilk harf ya da rakamı yazıp deneyin birde. Benim şasi numaram VF1DA0H diye başlıyor ve araç tip kodum DA0H olarak geçiyor.
Arkadaşın f3p motorlu r19unu deneyince bütün bilgileri çıkıyor ancak bizim megane motorlu türkiyeye has üretilen VF1453K ile hiçbir yerde sonuç alınamıyor hocam :(

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım