1998 Opel Astra 2.0 DI

applejack35

Panpa
2 Ocak 2018
339
1,012
2,695
31
Karşıyaka
Marka
Hyundai
herkese merhabalar, kendileri ilk aracım oluyor.. 98 model astra elegance, intercoolersız turbo dizel DI modeli (60kw, 82hp). türkiye'ye döndüğümde intercooler taktırmayı, hava filtresini değiştirmeyi, egr-hpf'yi iptal ettirmeyi ve ufaktan bir yazılım + düz boru? (kafa ütüleyebilir) taktırmayı düşünüyorum.. şimdilik benim işimi görüyor açıkcası. abimdeki yazılımlı 1.2 tsi ibiza'dan sonra biraz yavaş tabi ama ilk araba için yeterli bence.. :)

(temmuz sonuna kadar polonya'da ikamet ediyor olacağım, dönüşte uzunca bir rota çizdim. özellikle baktırmam gereken noktalar varsa yazarsanız çok makbule geçer. bu arada aracı 4000 tl civarı bir fiyata aldım, orijinal boyasıyla duruyor, donanım seviyesi elegance; ısıtmalı koltuk+aynalar, far yıkama, 4 cam elektrikli vs falan var araç cidden hoşuma gitti...)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,302
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Güle güle kullanın. Foruma hoşgeldiniz.

Standart dizel bakımı ve uzun yol öncesi yürüyen bakımı dışında elektrik elektronik üzerine bir kontrol yaptırmanızda fayda var. Bu araçların ilerleyen yıllar içerisinde en çok cam açma motoru veya butonları, ayna motoru, silecek suyu pompası gibi elektrikli parçaları arıza yapıyor. Ses veya tutukluk yapanlar varsa onlara baktırın. Bir de uzun yola çıkarken yanınıza yedek sigorta alın :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,635
1
64,444
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hoşgeldiniz, @bt abinin söylediklerine ek aklıma bir şey gelmedi. Sadece sağ ön çamurluk ve arka sol kapı fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla boyalı gibi geldi bana. Tabi ki 4000 TL'ye burda şahin doğan tofaş bile alamadığımız gerçeği ile kıyaslanamaz ama olsundu :)

eghn

Taklacı Güvercin
2 Ocak 2018
12
15
295
Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin 2.0 motor yazılım ile tam bir oyuncak gibi olur oynar oynar mutlu olursun :)

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Hocam araba hayırlı olsun güle güle kullanın. 2 sene önce 1.6 benzinli otomatik olanını özelliklerine bakmadan 30.000 liraya almaya niyetlendik ama çıkarabileceği masrafları da düşününce almaktan vazgeçtik ama sevdiğim kasadir

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Polonya Opel için bir cennet. Gliwice'de bi tane opel plant var. Parça fiyatları müthiş ucuz ve inanılmaz bol. Polonya'ya sırf parça almak için araçla gitmiştik :) Millet evinin garajında parça işi yapıyor..Araç güzel, güle güle kullanın. Türkiye'de o motorlardan yok biraz yabancıyım. Ben onları turbosuz atmos dizel sanıyordum meğer turbo varmış. Biraz araştırdım aracınızda Garrett GT1544 var.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,302
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Polonya Opel için bir cennet. Gliwice'de bi tane opel plant var. Parça fiyatları müthiş ucuz ve inanılmaz bol. Polonya'ya sırf parça almak için araçla gitmiştik :) Millet evinin garajında parça işi yapıyor..Araç güzel, güle güle kullanın. Türkiye'de o motorlardan yok biraz yabancıyım. Ben onları turbosuz atmos dizel sanıyordum meğer turbo varmış. Biraz araştırdım aracınızda Garrett GT1544 var.
Ben bunu yazdım bir kenara :)

applejack35

Panpa
2 Ocak 2018
339
1,012
2,695
31
Karşıyaka
Marka
Hyundai
vites ve el freni körükleri biraz hırpalanmıştı onları değiştirdim geçen gün, intercooler olayına daha bakamadım kısmet diyelim..

Ekli dosyalar

• dalga.jpg
    dalga.jpg
    293 KB · Görüntüleme: 164
  • sopa.jpg
    sopa.jpg
    267.2 KB · Görüntüleme: 93

applejack35

Panpa
2 Ocak 2018
339
1,012
2,695
31
Karşıyaka
Marka
Hyundai
herkese tekrardan selamlar, araçla Türkiye'ye girişimi yaptım. merak eden olursa, vakit buldukça süreci yazarım ama bir sıkıntıyla karşılaşmadım. haziran 2020'ye kadar araba Türkiye'de kalacak bakalım, şimdilik bu kadar.. (bagajda intercooler ile geldim buralara kadar, bakalım sanayide hallettiricem bir ara)

9NqZnk.jpg

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,597
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Baktım opel konusunda yorumum yok , bir yorumda benden olsun 😇 Opel candır araçta efsane duruyor ☺️🧿

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım